Ukrainiečių pasai, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida papasakojo apie patyčias prieš ukrainiečius Lenkijoje

60
(atnaujinta 12:18 2019.10.20)
Pasak "Darbo solidarumo" profesinės sąjungos vadovo, "nemalonūs incidentai" su Ukrainos piliečiais vyksta kasdien, o lenkai "nebijo", nes tariamai už tai jų nebaudžia

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Dirbti į Lenkiją išvykę ukrainiečiai skundžiasi pažeminimu dėl savo tautybės, rašo portalas "Obozrevatel".

Pasak "Darbo solidarumo" profesinės sąjungos vadovo Vitalijaus Machinko, ginant Ukrainos piliečių teises Lenkijoje, darbo migrantams tenka susidurti su "keliančiomis pasipiktinimą žmogžudystėmis, sumušimais, pažeminimais", o teisėsaugos institucijos dažnai ignoruoja ukrainiečių pareiškimus.

"Šie keliantis pasipiktinimą žmogžudysčių, sumušimų ir pažeminimų atvejai — tik ledkalnio viršūnė. Lenkijos policija labai dažnai atsisako priimti ukrainiečių pareiškimus. O jei ir priima, tai vargu ar vykdys tyrimą, jie nenori tuo užsiimti", — teigė Machinko.

Jis pridūrė, kad "nemalonūs incidentai" su Ukrainos piliečiais vyksta kasdien, o lenkai "nebijo", nes tariamai už tai jų nebaudžia.

Tačiau, anot advokatės Irinos Mizinos, kuri užsiima ukrainiečių reikalais Lenkijoje, respublikos policija bando atsisakyti priimti prašymus, jei "jei nieko nenužudė", tačiau tiria visas bylas nepriklausomai nuo tautybės.

Svarbiausia — patiems pateikti paraišką rašytinę formą. Tačiau yra ir kitų situacijų, kai mūsų tautiečiai įvykdo nusikaltimus prieš lenkus tuo pačiu nacionaliniu pagrindu. Ir vienu, ir kitu atveju tai yra neteisėta", — sakė ji.

Advokatė pridūrė, kad atvejų, kai darbdaviai pažeidžia ukrainiečių teises Lenkijoje ne daugiau, nei bet kurioje kitoje emigrantų antplūdžio šalyje.

60
Tegai:
patyčios, ukrainiečiai, Lenkija
Dar šia tema
JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
Vengrijos valdžios institucijos konfiskuoja pasus, išduotus ukrainiečiams Užkarpatėje
Estija atsisako priimti pabėgėlius iš Afrikos dėl ukrainiečių antplūdžio
Meedicinos darbuotojai

Lenkija pradėjo išduoti medicinines licencijas baltarusiams pagal supaprastintą schemą

(atnaujinta 08:36 2021.01.22)
Rudens pabaigoje Lenkija užregistravo susirgusiųjų antirekordus. Dabar padėtis šiek tiek stabilizavosi

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijos sveikatos ministras Adamas Nedelskis suteikė gydytojų licencijas penkiems pirmiesiems specialistams iš Baltarusijos ir Ukrainos gauti leidimą dirbti pagal supaprastintą schemą.

Anksčiau Lenkijos įstatymuose buvo įvesti keli apribojimai, kad būtų lengviau įdarbinti užsienio gydytojus.

"Šiandien džiaugiuosi, kad galiu išduoti leidimus dirbti pagal profesiją žmonėms, kurie iš esmės daugelį metų dirba Lenkijos sveikatos apsaugos sistemoje ir dėl įvairių biurokratinių kliūčių, deja, negalėjo atlikti profesijos, kurią įgijo gimtosiose šalyse — pirmiausia kalbu apie Baltarusiją ir Ukrainą", — cituoja RIA Novosti Nedelskį.

Jis patikslino, kad anksčiau gydytojas iš Rytų Europos turėjo patvirtinti diplomą, įgyti antrosios pakopos studijų patirties, išlaikyti profesijos ir lenkų kalbos egzaminą dirbti Lenkijoje. "Dėl tokių reikalavimų daugelį metų užsienyje dirbę žmonės negalėjo dirbti pagal savo specialybę", — sakė jis.

Ministras patikslino, kad supaprastintą licenciją gavę gydytojai pagal specialybę galės dirbti penkerius metus, per kuriuos jie turės išlaikyti būtinus egzaminus.

Koronaviruso infekcijos plitimas Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis stabilizavosi. Lapkričio 7 dieną Lenkijoje buvo užregistruotas atvejų skaičiaus antirekordas, kai tapo žinoma apie 27 875 naujas infekcijas per dieną. Po to dažnio kreivė sumažėjo.

Per pastarąsias savaites paros atvejų padaugėjimas neviršijo 15 tūkstančių, o per paskutines 12 dienų per 24 valandas jis svyravo nuo trijų iki dešimties tūkstančių naujų infekcijų. Iš viso nuo kovo 4 dienos, kai respublikoje buvo nustatytas pirmasis koronaviruso infekcijos atvejis, juo buvo užsikrėtę 1 457 755 žmonės, 34 561 mirė, 1 215 732 pasveiko.

Tegai:
koronavirusas, Lenkija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"
Raketos Bulava paleidimas

JAV siūlys Rusijai penkeriems metams pratęsti branduolinę sutartį

(atnaujinta 07:35 2021.01.22)
Vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV START-III baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV siūlys Rusijai penkeriems metams pratęsti naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START), sakė Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki.

Ji pažymėjo, kad susitarimas yra naudingas JAV nacionaliniam saugumui ir jo "pratęsimas yra dar svarbesnis tuo metu, kai santykiai su Rusija yra tokioje rimtoje konfrontacijoje, kokia yra dabar".

"Tai yra vienintelis susitarimas, kuris sulaiko Rusijos branduolines pajėgas, ir tai yra strateginio stabilumo inkaras tarp mūsų dviejų šalių", - pridūrė ji.

Tuo pat metu Psaki teigė nežinanti, ar Baideno administracija pranešė Maskvai apie savo ketinimus.

JAV
© Sputnik / Игорь Михалев

Anksčiau Rusijos pusė pasisakė už START III sutarties pratęsimą maksimaliam numatytam penkerių metų laikotarpiui. Kaip pažymėjo Užsienių reikalų ministras Sergejus Lavrovas, situacija ginklų kontrolės srityje "visiškai nenormali". Jis pažymėjo, kad Rusija laukia konkrečių naujosios JAV administracijos pasiūlymų. 

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Karo politologas: keičiasi JAV ir Rusijos Federacijos sąveikos vektorius
Rusijos ambasadorius JAV įvertino galimybę susitarti dėl START-III pratęsimo
Rusijos ambasadorius JAV: Rusijos sutramdymas yra JAV politikos alfa ir omega
Rusijoje bandoma unikali įranga AE saugumui padidinti