Akcija prieš Brexit Londone

Žiniasklaida: ES yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario

16
(atnaujinta 10:06 2019.10.21)
ES suteiks tokią galimybę su sąlyga, kad "Brexit" sutartis bus ratifikuota nepasibaigus atidėjimo laikotarpiui

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Europos Sąjunga yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario, praneša laikraštis "Times" su nuoroda į diplomatinius šaltinius.

Anot laikraščio šaltinių, ES pateiks tokį atidėjimą, pagal kurį "Brexit" gali įvykti lapkričio, gruodžio ar sausio 1 arba 15 dieną, su sąlyga, kad "Brexit" sutartis bus ratifikuota nepasibaigus atidėjimo laikotarpiui.

Didžiosios Britanijos deputatai šeštadienį patvirtino įstatymo pataisą, įpareigojančią ministrą pirmininką Borisą Džonsoną prašyti atidėti "Brexit" nuo spalio 31 dienos vėlesniam laikotarpiui. Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio 31 dienos.

Džonsonas išsiuntė tris laiškus Europos Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui: vienas jų — asmeniškai nepasirašyto Parlamento priimto įstatymo dėl "Brexit" laikotarpio pratęsimo aprašymo pavidalu, antras — nuosavas komentaras apie tai, kad jis [Džonsonas] pasisako prieš atidėjimą ir norėtų išvesti šalį iš ES spalio 31 dieną, ir trečias — Britanijos nuolatinio atstovo ES Timo Barovo komentaras apie tai, kad ministras pirmininkas nenorėjo pratęsti narystės ES, tačiau buvo priverstas paklusti "tokį sprendimą priėmusiam Parlamentui".

Dabar sprendimą dėl "Brexit" laikotarpio turi priimti Europos Sąjunga. Anksčiau buvo planuojama, jog Britanija pasitrauks iš ES spalio 31 dieną.

16
Tegai:
ES, Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (139)
Dar šia tema
"Brexit" sumanytas, kad būtų lengviau atsikratyti darbuotojų iš Baltijos šalių
Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero
Džonsonas paragino Parlamentą kuo greičiau įgyvendinti "Brexit"
"Brexit" atveju Džonsonas ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su ES
Britanijos vyriausybė atidėjo balsavimą dėl "Brexit" susitarimo