NATO vėliava

NATO: Rusijos siūlymas dėl raketų dislokavimo moratoriumo neturi pagrindo

28
(atnaujinta 11:07 2019.10.21)
Anksčiau Rusijos prezidentas pasiūlė paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO yra atvira dialogui dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo, tačiau Rusijos siūlymas paskelbti jų dislokavimo moratoriumą yra nepagrįstas, interviu laikraščiui "Kommersant" pareiškė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą, savo siūlymą jis pateikė pagrindinėms Europos ir Azijos šalims bei įvairioms tarptautinėms organizacijoms. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas vėliau pranešė, kad NATO reakcija į šį pasiūlymą nuvilia. NATO pareiškė, kad pasiūlymas dėl moratoriumo "nėra patikimas, nes ignoruoja realybę kai kuriose vietose".

"Esame atviri dialogui, tačiau manome, kad pasiūlymas įvesti moratoriumą yra nepagrįstas, nes Rusija savo teritorijoje jau dislokuoja antžeminio bazavimosi raketas, kurių nuotolis patenka į INF sutarties diapazoną", — pasakė Gottemoeller.

Iki rugpjūčio 2 dienos tarp JAV ir Rusijos veikė Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), kuri visiškai uždraudė šias raketas. Metų pradžioje Vašingtonas paskelbė sprendimą vienašališkai pasitraukti iš sutarties, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu jos pažeidimu. Maskva atmeta visus kaltinimus. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl to, kaip patys amerikiečiai vykdo sutartį.

28
Tegai:
Europa, raketos, Rusija, NATO
Dar šia tema
Ekspertas: JAV nusprendė sužaisti su Rusija eilinius "žvaigždžių karus"
Rusijos URM: Rusija yra pasirengusi gerinti ryšius su JAV
NATO oro gynyba ir policija: ko Lietuva prašė Vokietijos gynybos ministrės
Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių