Damaskas

Vokietijos žiniasklaida papasakojo apie Putino pergalę be karo

49
(atnaujinta 11:29 2019.10.21)
Vokietijos žurnalisto manymu, po Amerikos kariuomenės išvedimo iš Sirijos niekas netrukdys Maskvai "žaisti didįjį žaidimą" regione

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiekė pergalę Sirijoje be karo, parašė Vokietijos laikraščio "Die Welt" apžvalgininkas Michaelis Štiurmeris.

Žurnalisto teigimu, po Amerikos kariuomenės išvedimo iš Sirijos niekas netrukdys Maskvai "žaisti didįjį žaidimą" regione, kurį Rusija, atrodė, amžinai pralaimėjo 1990 metų pradžioje.

"Putinas pasiekė tai, apie ką tik svajojo beveik visi protingi karvedžiai per visą istoriją: pergalę be karo", — parašė jis.

Štiurmeris taip pat pažymėjo, kad NATO "matė geresnių dienų" ir organizacijos vadovybė turėtų pripažinti situacijos rimtumą ir elgtis atitinkamai.

Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas pradėjo išvesti kariuomenę iš Sirijos šiaurės rytų.

Spalio 9 dieną Turkijos vadovas Redžepas Erdoganas paskelbė apie operacijos "Taikos šaltinis", nukreiptos prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

Vėliau Erdoganas ir JAV viceprezidentas Maikas Pensas sutiko pristabdyti Turkijos operaciją 120 valandų, kad nuo sienos su Turkija būtų išvestos Sirijos kurdų gynybos pajėgos. Pensas pareiškė, kad susitarimas reiškia kurdų pajėgų išvedimą iš 30 kilometrų zonos Turkijos ir Sirijos pasienyje, ir kad JAV padės šiam procesui. JAV viceprezidentas pažymėjo, kad JAV kariuomenė negrįš į šį rajoną.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

49
Tegai:
Vokietija, JAV, Rusija, Vladimiras Putinas, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
Dar šia tema
ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis
Sirijos kurdai pareiškė, kad Turkija vykdo apšaudymą nepaisydama susitarimų
ES vėliava, archyvinė nuotrauka

EK įvertino vaistų nuo koronaviruso platinimo ES situaciją

(atnaujinta 17:56 2020.07.02)
Europos vaistų agentūros pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Europos Komisija tikisi, kad leidimas platinti pirmąjį vaistą nuo COVID-19 ES bus išduotas iki šios savaitės pabaigos, spaudos konferencijoje sakė EK atstovas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

"Sveikatos apsauga — pagrindinis EK prioritetas. Todėl ypač paspartinome leidimo platinti (ES) "Remdesivir" išdavimo procesą, kad šis vaistas būtų prieinamas gyventojams. Tikimės, kad šis leidimas bus suteiktas iki šios savaitės pabaigos", — sakė jis.

Europos vaistų agentūra ("EMA") birželio pabaigoje rekomendavo leisti parduoti pirmąjį vaistą Europos Sąjungoje nuo COVID-19, kalbama apie "Remdesivir".

"EMA" pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 512 tūkst. žmonių.

Tegai:
vaistai, koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Lukašenka paskelbė pergalę prieš koronavirusą
Aktorė Margot Robbie per filmo premjerą Kartą Holivude

Nusifotografuoti su Tarantinu ir skelti antausį Dikaprijui. Margo Robi 30 metų

(atnaujinta 18:35 2020.07.02)
Nuo paauglystės dirbo padavėja, tarnaite, pardavėja — ji padėjo mamai ir taupė aktoriniams užsiėmimams. Būdama 17 metų, baigusi koledžą gimtajame Delbyje, ji persikėlė į Melburną ir pradėjo eiti į perklausas

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Platininė blondinė su lėlės išvaizda — tokių Holivude yra labai daug. Tačiau australei Margo Robi (Margot Robbie) iki savo 30-ojo gimtadienio pavyko iš muilo operos aktorės pereiti į darbščiausios "vilčių fabriko" žvaigždės statusą. Apie tai, kaip jai pavyko sužavėti Tarantiną ir Skorsesą, parodyti save kaip atkaklią karalienę, užsispyrusią dailiąją čiuožėją ir nuotykių ieškotoją, rašo RIA Novosti autorė Ana Nechajeva.

Ūkiškas gyvenimas

"Aš galiu vairuoti traktorių ir moku melžti karves!" — Margo gali pasigirti, kad vaikystę praleido Australijos ūkyje su seneliais.

Kartu su dviem broliais ir seserimi ją užaugino mama, pagal profesiją gydytoja.

Šeima gyveno kukliai, o Margo jau rodė charakterį. Nuo paauglystės dirbo padavėja, tarnaite, pardavėja — ji padėjo mamai ir taupė aktoriniams užsiėmimams. Būdama 17 metų, baigusi koledžą gimtajame Delbyje, ji persikėlė į Melburną ir pradėjo eiti į perklausas.

Vėl uždirbo pinigų kavinėje, ypač garsiajame metro tinkle. "Nuo to laiko aš negaliu ten nuvykti. Aš tiesiog žiūriu į patiektus sumuštinius ir galvoju: "Na, kas išmokė jus juos vynioti? Aš noriu tiesiog nueiti į prekystalį ir viską padaryti pati", — prisipažįsta aktorė.

Робби в сериале Соседи
© Photo : © Grundy Television Australia (1985)
Aktorė Margo Robi.

Dėl atkaklumo Margo gavo Donnos Friedman vaidmenį muilo operoje "Kaimynai" ("Neighbours"). Ši serija apie paprastus Melburno priemiesčių gyventojus yra viena ilgiausių istorijoje (ji buvo rodoma nuo 1985 metų, skirtingais laikais joje vaidino Russell'as Crowe, Natalie Imbruglia ir Guy'us Pearce'as).

Vaidmuo turėjo būti epizodinis, tačiau Robi patiko auditorijai, o personažas ekrane pasirodė tris sezonus.

2011 metais Robi persikėlė į JAV ir tęsė "muilo nuotykius", įsitraukdama į serialą "Pan Am" apie septintojo dešimtmečio skrydžio palydovus.

Робби в сериале Пан Американ
© Photo : © Sony Pictures Television (2011)
Kadras iš "Pan Am".

Skandalas dėl Leo

"Visada norėjau išeiti iš savo komforto zonos. Filme "Volstryto vilkas" ["The Wolf of Wall Street" — Sputnik] man patiko aferistės, pinigų medžiotojos, savotiškos "aksesuarinės" žmonos vaidmuo. Tai buvo geriausias laikas komplekte. Tačiau nenorėčiau vėl vaidinti tokio personažo", — sako ji.

Įdomu tai, kad Martin'o Scorsese'o filmo, kuriame Leonardas Dikaprijas vaidino brokerį Jordan'ą Belfort'ą, ekranizacija tiesiogine prasme buvo kurtinama.

Робби и Ди Каприо в фильме Волк с Уолл-стрит
© Photo : © Red Granite Pictures (2013)
Margot Robi ir Leonardas Dikaprijas filme "Volstryto Vilkas".

Filmavimo metu aktorė emocingai užrėkė ant Dikaprijaus, o tada į veidą trenkė tikru smūgiu.

"Iš pradžių aš sau pasakiau: tau bus skirtos tik 30 sekundžių, kad gautum šį vaidmenį. Bet po antausio apstulbau, kartu su Leo ir režisieriumi. Niekas iš mūsų to nesitikėjo", — prisimena Margo.

Tačiau Scorsese'as įvertino improvizaciją ir priėmė Robi. Tiesa, jai buvo sunku: prieš atviras scenas aktorė išgėrė kelis tekilos "šotus", kad nebūtų tokia nervinga.

Кадр из фильма Волк с Уолл-стрит
© Photo : © Red Granite Pictures (2013)
Margo Robi ir Leonardas Dikaprijas filme "Volstryto Vilkas".

Dėl to ji buvo nominuota keliems prestižiniams apdovanojimams, gavo naujų pasiūlymų.

Tonja ir Harli

Margo pasirenka herojus, primenančius ją pačią: stiprią, drąsią, linksmą. Tad ir kiekvieną vaidmenį ji atlieka labai atsakingai.

Робби в роли Харли Квин в фильме Отряд самоубийц
© Photo : © Warner Bros. Pictures (2016)
Kadras iš filmo "Savižudžių būrys".

Vienas iš personažų yra psichiatrė, Džokerio draugė Harley Queen filme "Savižudžių būrys" ("Suicide Squad"). Norėdama tapti tikra Harley, Margo sugalvojo ypatingą savo balso tembrą ir valandų valandas praleido sporto salėje. Ji sakė: "Man buvo gėda dėl aktorių vyrų, kurie skundėsi, kad jiems sunku, juk aš darau tą patį, tik su aukštakulniais!". Ir beveik visus triukus ji atliko pati.

Apskritai, aktorė nebijo sunkumų: dėl Elžbietos I vaidmens filme "Dvi karalienės" ("Two Queens") ji ištvėrė daugybę valandų, kol jai padarė makiažą, o filme "Aš, Tonja" ("I, Tonya") tapo kone profesionalia sportininke. Garsios amerikiečių čiuožėjos Tonyos Harding biografija buvo tokia įtikinama, kad Robi buvo nominuota "Auksiniam gaubliui" ir "Oskarui".

Кадр из фильма Две королевы
© Photo : © Perfect World Pictures (2018)
Kadras iš filmo "Dvi karalienės".

Robi savo tikslų siekė taip atkakliai, kaip Tonya Harding. Pavyzdžiui, jos mėgstamiausias režisierius buvo Tarantinas, ji svajojo su juo vaidinti.

Aktorė nelaukė pasiūlymo — pati nusiuntė laišką, kuriame teigė, kad džiaugtųsi bet kokiu, net mažiausiu vaidmeniu jo filme.

Робби в фильме Тоня против всех
© Photo : © Clubhouse Pictures (II) (2017)
Kadras iš filmo "Aš, Tonja".

"Aš iškart nusprendžiau, kad tai turėtų būti tikra žinutė, popieriuje, tikrai ne elektroninis laiškas. Ilgai rinkausi rašiklį ir rašalą, o žodžius rinkau dar ilgiau", — sako ji.

Мартин Скорсезе, Леонардо Ди Каприо,  Марго Робби и Джона Хилл на официальном показе фильма Волк с Уолл-стрит
© AFP 2020 / Cindy Ord
Brad"as Pitt"as, režisierius Quentin"as Tarantino, Margot Robbie ir Leonardo DiCaprio prieš premjerą "Kartą Holivude" Berlyne.

Tarantino susižavėjo tokiu aktorės gestu ir pasiūlė Margot Sharon Tate vaidmenį filme "Kartą Holivude" apie "vilčiųfabriko" aukso amžių. Kartu su Dikaprijumi ir Bredu Pitu buvo išrinkta gera kompanija. Ir nors nuotrauka sulaukė beveik vien teigiamų atsiliepimų, Robi liko nepatenkinta.

"Aš tiesiog negaliu nuraminti savo vidinės kritikės. Vis tiek manau, kad vieną dieną kažkas supras ir pasakys:" Kaip tu čia atsidūrei? Tu esi nepakankama šiam vaidmeniui!" — Margot nerimauja.

Feminizmas, animaciniai filmai ir piratai

Vis dėlto aktorė neturi laiko jausmams: beveik nesibaigia vaidinusi draminiuose projektuose ("Svajonių šalis", "Skandalas"), įgarsina animacinius filmus ("Triušis Piteris"), kuria. Jos projektų centre yra moterys, o tikslas — apginti aktorių teises pramonėje.

Be to, Margot mėgsta madą: lankosi šou, tapo Calvin Klein Deep Euphoria veidu, o paskui — "Chanel" prekės ženklo ambasadore ir kvepalų "Gabrielle Chanel Essence" ambasadore.

Turi ir hobį — Margot daro tatuiruotes! Tiesa, ji negali išsiversti be incidentų: kartą ji padarė klaidą žodyje, kurį tatuiravo.

Galbūt būtent chuliganiškas elgesys patraukė naujo filmo apie Karibų piratus kūrėjų dėmesį. Neseniai tapo žinoma, kad Robi vaidins pasakojimuose apie kapitoną Jacką Sparrow.

O viename interviu Margo prisipažino, kad norėtų pasirodyti kadre su Matthiasu Schonartsu ir žvaigžde Wesu Andersonu. Gal ji vėl turėtų rašyti laiškus?

Tegai:
aktorė, JAV
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Garikas Charlamovas paskelbė apie skyrybas su Kristina Asmus