JAV eskadrinis minininkas USS Gravely (DDG-107)

JAV kariniame laive bus įrengtas pirmasis kovinis lazeris

14
(atnaujinta 12:44 2019.10.21)
Lazerio spindulio galia leis efektyviau sunaikinti nedidelius laivus ir nepilotuojamus aparatus

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. JAV ketina artimiausiu metu įdiegti pirmąjį kovinį lazerinį kompleksą Karinių jūrų pajėgų laive, praneša portalas "Drive".

Anot leidinio, lazerinį kompleksą, kuris buvo pristatytas į JAV Karinių jūrų pajėgų bazę San Diege, sukūrė amerikiečių karinė-pramoninė įmonė "Northman Grumman". Bendrovė laimėjo kovinio lazerio gamybos konkursą 2015 metais. Anot leidinio, kompleksas bus įrengtas desanto laive "USS Portland" (LPD-27).

Pranešama, kad lazerio spindulio galia sieks 150 kW, o tai leis efektyviau sunaikinti nedidelius laivus ir nepilotuojamus aparatus.

JAV Karinių jūrų pajėgos paskelbė apie planus įdiegti lazerinį kompleksą laive "USS Portland" (LPD-27) 2018 metais.

Portalo duomenimis, kovinio lazerio bandymas buvo numatytas 2019-ųjų finansinių metų ketvirtąjį ketvirtį, tačiau, greičiausiai, tai įvyks vėliau, nei buvo suplanuota.

2018 metų balandį pranešta, kad buvo pradėtas eksploatuoti laivas "USS Portland", kuriame planuojama įrengti lazerinį ginklą. Jis tapo vienuoliktuoju "San Antonio" klasės desanto laivu. Laivas yra skirtas gabenti ir palaikyti daugiau nei 800 jūrų pėstininkų. Be to, jis gali būti naudojamas iškrauti ir atkurti desanto laivus, transporto priemones amfibijas, taip pat gali gabenti sraigtasparnius ir konvertoplanus MV-22 "Osprey".

14
Tegai:
ginklas, karinis laivas, JAV
Dar šia tema
Kinijos žiniasklaida įvardijo pagrindinį Rusijos ginklą prieš JAV lėktuvnešius
Ekspertas: JAV nori atimti iš Rusijos atsakomojo branduolinio smūgio galimybę
JAV žiniasklaida papasakojo apie sovietinį kūrinį, kuris įbaugino NATO