Facebook logotipas, archyvinė nuotrauka

"Facebook" užblokavo MIA "Rossija segodnia" projekto apie Arktį puslapį

36
(atnaujinta 13:24 2019.10.21)
Kaip pažymėjo agentūros spaudos tarnyba, šis sprendimas atitinka "vakarietišką žodžio laisvės supratimą"

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. "Facebook" užblokavo vieno iš MIA "Rossija segodnia" projekto apie Arktį puslapį — portalą "Arctic.ru", praneša RIA Novosti.

Nuo spalio pradžios informacijos šaltiniui anglų kalba buvo nustatyti apribojimai. Buvo draudžiama skelbti vaizdo įrašus, paskui bet kokius kitus įrašus, o spalio 14 dieną paskyra buvo visiškai ištrinta.

Valstybinės žiniasklaidos grupės interneto projektų direkcijos vadovė Jelena Davydova teigė ketinanti ieškoti blokavimo priežasčių.

Agentūros "Rossija segodnia" spaudos tarnyba pabrėžė, kad šis sprendimas atitinka "vakarietišką žodžio laisvės sąvokos supratimą", kuris egzistuoja, bet ne Rusijos ištekliams. Jei anksčiau "Facebook" blokuodavo prieigas prie žurnalistų paskyrų, o dabar ėmėsi "gamtos ir baltųjų lokių".

"Mes visi suprantame — strateginis priešininkas ir panašiai. Tačiau nustokite mokyti visą pasaulį savo "demokratinių" vertybių. Ir vadinkite daiktus tikraisiais vardais. Šiuo atveju — cenzūra", — teigė spaudos tarnyba.

Tai nėra pirmas kartas, kai "Facebook" nepagrįstai užblokuoja prieigą prie Rusijos informacijos šaltinių, visų pirma su MIA "Rossija Segodnia" projektais. Sausį užblokuoti "Sputnik" puslapiai ir darbuotojų paskyros. Praėjusią savaitę buvo užblokuotas "RT" projekto puslapis su rusiškos virtuvės receptais.

Portalas "Arctic.ru" buvo paleistas 2015 metų rugpjūčio 1 dieną, gavus finansinę Rusijos geografų draugijos paramą. Šaltinis yra skirtas informacijai apie Rusijos veiklą Arktyje. Svetainėje pateikiamos tokios temos kaip Šiaurės jūros maršruto gamtos išteklių ir infrastruktūros problemos, ekonomika ir tarptautinis bendradarbiavimas, ekologija, šiaurės vietinių tautų kultūros išsaugojimas, turizmas ir poilsis Arkties regione.

36
Tegai:
MIA "Rossija segodnia", Rusijos žiniasklaida, Facebook
Dar šia tema
Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius papasakojo ESBO apie žiniasklaidos priespaudą
Bankas įspėja: suaktyvėjo sukčiai, ieškantys sąskaitų tarpininkų
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Merkel ketina tęsti bendradarbiavimą su Trampu

(atnaujinta 11:22 2020.06.05)
Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė toliau bendradarbiausianti su JAV prezidentu Donaldu Trampu, ir tikisi, kad jis sugebės išspręsti situaciją šalyje dėl masinių protestų ir riaušių po afroamerikiečio Džordžo Floido nužudymo, praneša RIA Novosti.

"Aš dirbu su prezidentais visame pasaulyje ir, žinoma, su amerikiečiais. Tikiuosi, kad šalis įveiks sunkumus", — sakė Merkel, atsakydama į žurnalisto klausimą, ar po dabartinės situacijos ji pasitiki prezidentu Trampu.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties, kurią sukėlė policijos veiksmai jo sulaikymo metu. Vienam policininkui, keliu prispaudusiam Floidui kaklą, pareikšti kaltinimai neatsargiu gyvybės atėmimu, kitiems trims — dėl bendrininkavimo nužudyme.

"Rasizmas egzistavo visą laiką, deja, jis yra ir pas mus", — pridūrė Merkel.

Tegai:
bendravimas, Donaldas Trampas, Angela Merkel, Vokietija, JAV
Dar šia tema
Karo ekspertas: pranešimai apie galimą Rusijos išpuolį prieš Baltijos šalis — nesąmonė
Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas
Koronavirusas

Bilas Geitsas sureagavo į gandus apie žmonijos "čipavimą"

(atnaujinta 11:14 2020.06.05)
Bilo ir Melindos Geitsų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO. 2018–2019 metais jo lėšos sudarė 9,76 % organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Bilas Geitsas, amerikiečių verslininkas ir "Microsoft Corporation" įkūrėjas, teigė, kad teorijos dėl jo dalyvavimo sąmoksle pasauliniame žmonių "čipavime" per daug kvailos, kad jas reikėtų neigti, praneša RIA Novosti.

Nuo koronaviruso epidemijos pradžios socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje sklido gandai, kad pandemija buvo įtraukta į Bilo ir Melindos Geitsų fondą. Neva siekiama vakciną panaudoti žmonėms "čipuoti" ir stebėti juos visame pasaulyje.

"Aš niekada neužsiėmiau mikroschemomis. Net neįmanoma to paneigti — kiek visa tai yra paika", — susitikime su žurnalistais Geitsą cituoja "Business Insider".

Bilo ir Melindos Geitsų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO. 2018–2019 metais jo lėšos sudarė 9,76 % organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje. 

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 382 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone
Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga — susirgo 7 žmonės