Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai

Donbase Ukrainos karys žuvo, užmynęs ant minos

11
(atnaujinta 18:21 2019.10.21)
Pasak nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos liaudies milicijos atstovo, tai ne pirmas atvejis, kai Ukrainos kariuomenė "patiria nekovinius nuostolius dėl sprogimų savo pačios minų laukuose"

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karys žuvo, užmynęs ant minos minų lauke Donbase, praneša RIA Novosti.

Apie incidentą pirmadienį žurnalistams pranešė nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos (DLR) liaudies milicijos atstovas Dmitrijus Astrachanis.

"Priešas ir toliau patiria nekovinius nuostolius dėl sprogimų savo paties minų laukuose. Dzeržynsko rajone (kurį kontroliuoja Kijevas — Sputnik). Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 58-osios brigados pionierius inžinerinės žvalgybos metu žuvo, užmynęs ant minos sprogstamojo įtaiso", — sakė Astrachanis.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Ukrainos saugumo pajėgų pareigūnų grupė užmynė ant savo minų, bandydama patekti į DLR teritoriją. Incidento metu buvo sužeisti keturi saugumo pajėgų pareigūnai.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase >>

Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus, visų pirma, nepripažintų DLR ir LLR palaikymu.

Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

11
Tegai:
Donbasas, Ukraina
Dar šia tema
Girti Ukrainos kariai Donbase sumušė vadą dėl premijos
Ukrainos kariai netyčia sunaikino savo pajėgų pozicijas Donbase
Donecke nugriaudėjo trys sprogimai
Grupė Ukrainos karių užmynė ant savo minų, praneša DLR