Rusijos sraigtasparnis, archyvinė nuotrauka

Rusijos sraigtasparniai nusileido buvusioje JAV bazėje Sirijoje

47
(atnaujinta 11:51 2019.10.22)
Koalicijos pajėgos praėjusią savaitę paliko teritoriją. Anot vieno iš Sirijos karininkų, amerikiečiai bazės neatstatė, o kilimo ir tūpimo take liko vien griuvėsiai

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos karinių oro ir kosmoso pajėgų sraigtasparniai nusileido prie Tabkos karinio aerodromo Rakos provincijoje šiaurinėje Sirijoje, pranešė RIA Novosti.

Damaskas
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Objektą saugo Sirijos kariuomenės ir jos sąjungininkų pajėgos.

Netoli Tabkos miesto esantis aerodromas buvo pastatytas prieš 50 metų. 2014 metais jį užgrobė teroristai iš "Islamo valstybės"*. 2017 metų vasarą juos išmušė Sirijos demokratinių pajėgų (SDS) padaliniai — opozicijos grupuotės, laikiusios proamerikietiškos pozicijos ir turėjusios JAV paramą. Po to prie Tabkos atsirado Amerikos karinė bazė, o SDS grupuotė dvejus metus valdė provinciją.

Kaip sakė Sirijos armijos padalinio, saugančio objektą, vadas, kai kovotojai užėmė aerodromą, jie susprogdino kilimo ir tūpimo taką. JAV kariuomenė nieko neatstatė. Šiuo metu Sirijos kariškiai šalina nuolaužas kilimo ir tūpimo tako vietoje ir renka sugedusią įrangą — tarnybines transporto priemones, kuro papildymo, gaisrines mašinas.

Spalio 9 dieną Turkija pradėjo karinę operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje, kova prasidėjo nuo atakų iš oro prieš kurdų pajėgų pozicijas. Kaip pranešė Ankaroje, Turkijos kariuomenė turėtų sukurti buferinę zoną, kuri užtikrintų Turkijos sienos saugumą.

Po to Pentagono vadovas Markas Esperis teigė, kad dėl Turkijos puolimo JAV pradėjo apie tūkstančio JAV karių pasitraukimo iš šiaurės Sirijos operaciją. Jau spalio 16 dieną JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos pajėgos likvidavo karinę bazę, esančią Kobani (Ain al-Arab) rajone, 150 kilometrų atstumu nuo Alepo, taip pat paliko Rakos ir Tabkos miestus.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

47
Tegai:
Turkija, JAV, Sirija, Rusija
Dar šia tema
JAV koalicijos kariai susprogdino savo sandėlį Sirijoje
Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
Sirijos kurdai pareiškė, kad Turkija vykdo apšaudymą nepaisydama susitarimų