JAV karys Sirijoje

JAV bando "demonizuoti" Rusijos ir Sirijos įvaizdį, teigia ekspertai

46
(atnaujinta 19:43 2019.10.23)
Ekspertai sukritikavo eilinį amerikietiško kompiuterinio žaidimo "Call of Duty" epizodą, kurio siužete yra teroristai iš vadinamųjų "Baltųjų šalmų", taip pat neva Rusijos aviacijos įvykdyti apšaudymai iš oro

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Sirijos ekspertai mano, kad JAV ir toliau tęsia informacinį karą prieš Rusiją ir Siriją, "demonizuodamos" ir juodinamos šių šalių įvaizdį net per kompiuterinius žaidimus.

"RIA Novosti" apklausti ekspertai sukritikavo dar vieną amerikietiško kompiuterinio žaidimo "Call of Duty" epizodą, kurio siužete yra teroristai iš vadinamųjų "Baltųjų šalmų", taip pat neva Rusijos aviacijos įvykdyti apšaudymai iš oro, ir mano, kad tokie žaidimai turėtų būti uždrausti Sirijos Arabų Respublikoje.

Rusijoje anksčiau buvo siūloma apriboti filmų ir kompiuterinių žaidimų, kuriuose klastojama Rusijos ir Antrojo pasaulinio karo istorija, patekimą į Rusijos rinką.

Vakaruose plačiai žinoma ir remiama "Baltųjų šalmų" organizacija skelbia, kad jos tikslas — gelbėti civilius gyventojus karo zonose, tačiau Sirijos valdžia kaltina ją ryšiais su ekstremistais ir priešiškos propagandinės veiklos vykdymu. Rusijos užsienio reikalų ministerija "Baltųjų šalmų" veiklą pavadino informacinės kampanijos, kuria siekiama sumenkinti Sirijos valdžią, elementu ir, be to, priskyrė jiems atsakomybę už provokaciją, kuri suteikė Vakarams pretekstą apkaltinti Damaską cheminio ginklo naudojimu ir vyriausybės pajėgų objektų atakavimu.

Karas Sirijoje kaip įkvėpimas

Žaidimą "Call of Duty: Modern Warfare" išleisti numatyta spalio 25 dieną. Žaidimo anonsas jau sukėlė skandalą dėl jame dalyvaujančių žmonių, uniformuotų kaip "Baltieji šalmai", kuriuos Rusijos užsienio reikalų ministerija ir Sirijos valdžia laiko teroristais.

Žaidimo kūrėjai iš kompanijos "Infinity Ward" teigia, kad juos įkvėpė dokumentiniai filmai apie "Baltuosius šalmus", tarp jų ir "Oskarui" nominuotas filmas "Paskutiniai žmonės Alepe" (angl. "Last Men in Aleppo").

Remiantis oficialiu "Playstation" šią savaitę padarytu pranešimu spaudai, žaidimas nebus prieinamas Rusijos "Playstation 4" vartotojams. Dar rugsėjį parduotuvė "Playstation Store" pradėjo grąžinti pinigus Rusijos klientams, kurie iš anksto užsisakė žaidimą. Kita vertus, nebuvo kalbama apie žaidimo įsigijimo asmeniniam kompiuteriui.

2009 metais dar vienas šios serijos žaidimas — "Call of Duty: Modern Warfare 2" — sukėlė aršias diskusijas dėl lygio, kuriame žaidėjas kartu su teroristais išgalvotame Rusijos oro uoste apšaudo minią beginklių žmonių. Žaidimas Rusijoje buvo išleistas asmeniniame kompiuteryje be šio lygio, o "Playstation" jis iš viso nebuvo parduodamas.

Amerikos kareivio-superdidvyrio įvaizdis

Anot Sirijos eksperto karo ir strateginiais klausimais, atsargos brigados generolo Muhamado Abaso, tokių žaidimų pasirodymas yra natūralus, jie naudojami, siekiant transliuoti Vašingtonui reikiamas idėjas.

"Tai yra dar vienas informacinio karo prieš Siriją epizodas, kurio tikslas — demonizuoti Sirijos Arabų Respublikos įvaizdį", — pabrėžė Abasas.

Jo manymu, žaidimas gali būti uždraustas, tačiau šiuo metu nėra taip sunku gauti prieigą net prie uždrausto žaidimo.

"Sirija, be abejonės, uždraus tokio žaidimo platinimą, tačiau JAV bandys apeiti šį draudimą", — pažymėjo Abasas.

"Žaidime pavaizduotos neva Rusijos oro atakos — tai tik bandymas demonizuoti ir apjuodinti Rusijos Federacijos įvaizdį. Rusija yra draugiška mums valstybė ir saugo žmoniją nuo amerikiečių terorizmo", — pareiškė Abasas.

Anot jo, JAV demonizuoja kitas valstybes ir kompiuteriniuose žaidimuose pateikia Amerikos kareivius kaip "superdidvyrius", ginančius žmoniją.

"Taip mums pateikiamas JAV karių įvaizdis, o savo suverenitetą ginančių tautų įvaizdis juodinamas, ir jos tampa teroristinėmis tautomis", — pareiškė ekspertas.

Kartu jis pažymėjo, kad įvairios teroristų grupuotės, įskaitant Džabhat al-Nusra*, Vašingtone yra laikomos "kovotojais už gėrį".

JAV ruošiasi būsimiems karams

Savo ruožtu Sirijos karo ekspertas, atsargos generolas Turki Al-Hasanas pareiškė, kad JAV hegemonija išreiškiama įvairiomis formomis: kariniame plane, ekonomikos, politikos ir kultūros srityse.

JAV naikintuvas F-15
© Sputnik / Антон Денисов

"Holivude filmuojami filmai, transliuojantys amerikiečių elgesio modelį. Tokie žaidimai kartais gali kalbėti apie būsimus karus", — pareiškė ekspertas.

Anot jo, tokių žaidimų scenarijai kuriami operatyviniuose žvalgybos skyriuose. Tokių žaidimų scenarijus ekspertas pavadino propaganda.

"JAV filmuoja tokius filmus ir kuria tokius žaidimus, kad visų pasaulio šalių žmones ir visuomenės nuomonę paruoštų tam, kas gali nutikti ateityje", — pareiškė ekspertas.

JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį sutiko skirti 4,5 milijono JAV dolerių Sirijos civilinės gynybos pajėgoms, dar žinomoms kaip "Baltieji šalmai".

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

46
Tegai:
informacinis karas, kompiuteriniai žaidimai, Rusija, Sirija, JAV
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
Dar šia tema
Turkija pradėjo karinę operaciją Sirijoje
ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
Trampas įvedė sankcijas Turkijai dėl operacijos Sirijos šiaurėje
Rusijos sraigtasparniai nusileido buvusioje JAV bazėje Sirijoje
Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų
Koronaviruso testai

Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą

(atnaujinta 18:03 2020.07.15)
Gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Rusijos mokslų akademijos Sibiro filialo Molekulinės ir ląstelinės biologijos instituto mokslininkai pirmieji Rusijoje gavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą SARS-CoV-2. Apie tai RIA Novosti pranešė Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus pirmininkė Olga Dorochova.

"Tam buvo naudojami paaukotų COVID-19 donorų kraujo mėginiai ir unikali atskirų B limfocitų rūšiavimo technologija", — teigė agentūros pašnekovė.

Koronaviruso vakcinos testas Burdenkos ligoninėje, Maskvoje
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Anot jos, gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles. Tolesni šios krypties tyrimai padės sukurti vaistus koronaviruso ligos gydymui ir prevencijai.

"Be to, gautos medžiagos leis mums ištirti apsauginio imuniteto ypatybes sergant koronavirusine infekcija ir bus reikalingos tobulinant vakcinas", — pridūrė ji.

Imunogenetikos laboratorija, vadovaujama biologijos mokslų daktaro Aleksandro Taranino, užsiima ligų molekulinės diagnostikos ir terapijos sukūrimu, žmogaus baltymų funkcine analize, taip pat imuninės sistemos molekulinės evoliucijos rekonstravimu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 573 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano
COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune — didelis židinys
Lenkijos prezidentas Andžejus Duda

Rusijos pokštininkai JT generalinio sekretoriaus vardu kalbėjosi su Lenkijos prezidentu

(atnaujinta 21:10 2020.07.15)
Pokalbyje Vovanas ir Leksusas palietė Antrojo pasaulinio karo temą, taip pat gimtųjų Lenkijos teritorijų problemą

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Rusijos pokštininkai Vladimiras Kuznecovas ir Aleksejus Stoliarovas (Vovanas ir Leksusas) JT generalinio sekretoriaus Antonijaus Gutereso vardu paskambino Lenkijos prezidentui Andžejui Dudai. Jie paskelbė pokalbį YouTube kanale.

Sekmadienį Lenkijoje vyko antrasis prezidento rinkimų turas, Duda laimėjo ir buvo išrinktas antrai kadencijai. Vovanas ir Leksusas paskambino jam JT generalinio sekretoriaus vardu, prisidengę pretekstu pasveikinti su pergale rinkimuose.

Pokalbio metu jie palietė Antrojo pasaulinio karo temą. Duda sakė: "Mes turime diskusiją su ponu Putinu apie istoriją, jis apkaltino mus pradėjus Antrąjį pasaulinį karą", — pranešė RIA Novosti.

Lenkijos vadovas taip pat pabrėžė, kad nors Rusija svariai prisidėjo prie pergalės prieš fašizmą, ji "okupavo" Lenkiją. Atsakydamas "generalinis sekretorius" priminė Lvovą, kadaise Lenkijos miestą, tapusį Ukrainos dalimi, į ką Duda atsakė, kad "tai yra skirtingi dalykai suprantant istoriją" ir "tai buvo draugiška dovana".

Po to Vovanas ir Leksusas generalinio sekretoriaus vardu pasiūlė Lenkijos vadovui "susigrąžinti" Lvovą ir kitus miestus. Duda kelis kartus paklausė, ką pašnekovas turėjo omenyje, ir paskui pasipiktinęs sušuko: "Ne, tai Ukraina! Ne, ne, ne, Lenkijoje apie tai nėra diskusijų. Dabar ji yra Ukrainos dalis ir taškas. Ne, ne, ne".

Kalbėdamas apie koronaviruso pandemiją ir situaciją Lenkijoje, prezidentas teigė, kad pandemija neturėjo jokios įtakos rinkimų eigai.

"Sunku pasakyti, kas yra pagrindinis koronaviruso atvejų [Lenkijoje — Sputnik] šaltinis, nes mes turime daug žmonių iš Ukrainos, bet apskritai mes turime ne tiek daug atvejų", — padarė išvadą jis.

Po to pokštininkai pažadėjo Lenkijos slaptosioms tarnyboms papasakoti, kaip jie sugebėjo paskambinti valstybės vadovui.

"Duda iki pokalbio pabaigos buvo tikras, kad kalba su JT generaliniu sekretoriumi. Kaip šiandien sužinojome iš Lenkijos žiniasklaidos, ryte Lenkijos prezidento kanceliarija patvirtino mūsų įrašo tikrumą. Jie tiria, kaip "atsitiktiniams žmonėms" pavyko susisiekti su valstybės vadovu. Tegul skambina mums — ir mes jiems pranešime apie tai", — RIA Novosti pasakojo Kuznecovas.

Anot radijo stoties RMF FM, Lenkijos slaptosios tarnybos atliks Kuznecovo ir Stoliarovo pokalbio auditą.

"Prezidento rūmai informavo specialiąsias tarnybas apie pavojingą pokštą, kurį rusai padarė prezidentui Dudai", — sakoma pranešime.

Tegai:
pokštas, Andrzejus Duda, Lenkija, Rusija
Dar šia tema
Nausėda vyks į Žalgirio mūšio metinių minėjimą Lenkijoje
Lietuva — tarp ES antilyderių pagal mirčių keliuose skaičių
VSAT

Kaunietis kontrabandą gabeno įmonės mikroautobusu

(atnaujinta 20:53 2020.07.15)
Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė šio miesto gyventoją, vienos įmonės vairuotoją, kuris į jai priklausantį mikroautobusą krovė kontrabandinius rūkalus ir nelegalų alkoholį, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai prie vieno iš Kaune esančių garažų užklupo 41-erių šio miesto gyventoją. Jis iš garažo į krovininį mikroautobusą "VW Crafter" krovė cigarečių dėžes.

Iš viso čia pasieniečiai aptiko 5900 pakelių cigarečių "Winston Blue" be akcizo ženklų bei "Minsk Capital" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais siektų apie 19 tūkst. eurų.

Be to, garaže pasieniečiai rado nelegalaus alkoholio butelių be akcizo ženklų. Ant butelių buvo etiketės "Smirnoff" ir "Beluga". Iš viso sulaikyti 136 litrai tokio skysčio.

Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus. "VW Crafter" buvo legalių prekių, kuriomis prekiauja įmonė ir šalia kurių kaunietis iš garažo krovė kontrabandą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pasieniečiai kauniečiui pareiškė įtarimus ir po apklausos paleido. Taip pat paaiškėjo, kad šis vyras maždaug prieš mėnesį už neteisėtą rūkalų gabenimą buvo baustas administracine tvarka.

Tegai:
Kaunas, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Iš Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza
Ignalinos rajone sulaikyti keturi migrantai iš Irako ir Afganistano
Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės