Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Zelenskis tris valandas svarstė, daryti su Trampo reikalavimais

31
(atnaujinta 10:08 2019.10.24)
Po pirmojo Trampo skambučio Zelenskis Kijeve sušaukė nedidelę patarėjų grupę šalies energijos poreikių klausimams aptarti, tačiau vietoje to posėdžio dalyviai surengė ilgą diskusiją, kad aptartų Trampo ir jo advokato Rudolfo Džiulianio reikalavimus

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis buvo priverstas sušaukti posėdį, kuriame tris valandas diskutavo, ką daryti su JAV vadovo Donaldo Trampo, kuris reikalavo atlikti tyrimą prieš buvusį viceprezidentą Džo Baideną ir jo sūnų Hanterį, spaudimu, pranešė "Associated Press".

Situacija aplink Trampą, Baideno šeimą ir Ukrainos valdžią atsidūrė dėmesio centre po Amerikos ir Ukrainos lyderių pokalbio 2019 metų liepą, kai Trampas bandė priversti Ukrainos valdžią pradėti tyrimą prieš Baideną jaunesnįjį.

Agentūros duomenimis, gegužės 7 dieną, praėjus maždaug dviem savaitėms po pirmojo JAV prezidento skambučio, Zelenskis Kijeve sušaukė nedidelę patarėjų grupę. Iš pradžių susitikimas turėjo būti skirtas šalies energijos poreikių klausimams aptarti, tačiau vietoje to posėdžio dalyviai surengė ilgą trijų valandų diskusiją, kad aptartų Trampo ir jo advokato Rudolfo Džiulianio reikalavimus.

Susitikime dalyvavo Ukrainos prezidento padėjėjas Andrejus Jermakas ir prezidento kanceliarijos vadovas Andrejus Bogdanas. Diskusijoje taip pat dalyvavo "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas ir buvęs JAV diplomatas Amosas Hochšteinas, kuris yra bendrovės stebėtojų tarybos narys.

"Associated Press" posėdžio rezultatų neatskleidė.

Demokratai pradėjo apkaltos kampaniją prieš Donaldą Trampą Atstovų rūmuose, kaltindami jį tuo, kad prašė užsienio valstybės pagalbos įsikišti į rinkimus, bandant diskredituoti politinį oponentą, buvusį viceprezidentą Džo Baideną, kuris šiuo metu kandidatuoja į prezidentus kaip Demokratų partijos atstovas. Trampas kaltinimus neigia.

Rugsėjį Baltieji rūmai paskelbė liepos 25 dieną vykusio JAV ir Ukrainos lyderių pokalbio nuorašą. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad pokalbyje su Zelenskiu Trampas galėjo paprašyti atlikti tyrimą Hanterio Baideno atžvilgiu.

Nuorašas patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti buvusio generalinio prokuroro Viktoro Šokino, tyrusio "Burisma Group", kurio vienu iš direktorių buvo Baideno sūnus, atleidimo aplinkybes.

31
Tegai:
Donaldas Trampas, Kijevas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Rusijos senatorė Zelenskio žodžius apie Trampo pagalbą pavadino prielaida
Vokietijos deputatas: Zelenskis ieško Vašingtono apsaugos
Politologas pakomentavo Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu
Lukašenka pasisakė apie Zelenskio ir Putino susitikimą NVS viršūnių susirinkime
Zelenskio biure supainiojo Latviją su Lietuva