Protesto preiš Brexit ženklas

Tyrėjai įvardijo ES šalį, kuri labiausiai nukentės nuo "Brexit"

104
(atnaujinta 11:55 2019.10.24)
Ekspertų teigimu, žala gali būti padaryta, Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos tiek su susitarimu, tiek be jo

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos labiausiai gali nukentėti Lenkijos ekonomika. Apie tai rašoma Lenkijos ekonomikos instituto ataskaitoje (pdf*).

Londonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

Mokslininkai mano, kad nepriklausomai nuo to, ar "Brexit" vyks su susitarimu, ar be jo, Varšuva atsidurs tarp šalių, kurias jis palies labiausiai. Taigi, "kietojo" Britanijos pasitraukimo scenarijaus atveju, Lenkijos BVP sumažės 0,24 procento, su susitarimu — 0,14 procento.

Darbo vietų skaičius šalyje sumažės atitinkamai 0,23 procento (35 tūkstančiais) ir 0,13 procento (20 tūkstančių).

Tyrime pažymima, kad labiausiai "Brexit" gali paveikti Lenkijos žemės ūkio sektorių. Jame 20 procentų sudaro eksportas į JK.

Prekių apyvartos sumažėjimas įvykus "Brexit" su sandoriu lems tai, kad pridėtinė vertė sumažės 0,3 milijardo zlotų (daugiau nei 70 milijonų eurų) ir darbo vietų skaičius sumažės penkiais tūkstančiais. "Kietojo" scenarijaus atveju pridėtinė vertė sumažės 0,5 milijardo zlotų (apie 117 milijonų eurų), nebeliks daugiau nei aštuonių tūkstančių darbo vietų.

Britanijos pasitraukimas iš ES paveiks ne tik tiesiogiai Lenkijoje gyvenančius piliečius, bet ir į Jungtinę Karalystę emigravusius lenkus.

Norintieji legaliai gyventi Didžiojoje Britanijoje po 2021 metų turi kreiptis dėl nuolatinio gyventojo statuso gavimo. "Brexit" be susitarimo atveju imigrantai liks formaliai be teisinių garantijų.

2018 metais Britanijoje gyveno daugiau nei 905 tūkstančiai Lenkijos piliečių. Pažymima, kad tik 38 procentai ten gyvenančių lenkų pateikė šį prašymą. Tai yra vienas žemiausių rodiklių. Panaši situacija ir Suomijoje (32 proc.), Danijoje (34), Vokietijoje (38), Prancūzijoje (39) ir Lietuvoje (43 proc.). Tuo tarpu 95 procentai bulgarų pateikė prašymą apsistoti Didžiojoje Britanijoje.

Anksčiau Britanijos parlamentarai patvirtino pataisą, įpareigojančią ministrą pirmininką Borisą Džonsoną prašyti atidėti "Brexit" nuo spalio 31 dienos vėlesniam laikotarpiui. Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio 31 dienos.

Antradienį Britanijos vyriausybė atsisakė aptarti su opozicija susitarimo dėl Britanijos pasitraukimo iš ES svarstymo terminus.

Be to, remiantis žiniasklaidos pranešimais, ES yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki vasario, jei Džonsonas nesugebės susitarti su Parlamentu. Jei susitarimas visgi bus ratifikuotas iki pratęsimo pabaigos, "Brexit" gali įvykti lapkričio, gruodžio arba sausio 1 arba 15 dieną.

104
Tegai:
Didžioji Britanija, Brexit, ES, Lenkija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
Dar šia tema
Nausėda įvertino naują JK ir ES "Brexit" susitarimą
Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
"Brexit" sumanytas, kad būtų lengviau atsikratyti darbuotojų iš Baltijos šalių
Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero
Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos
ES pareiškė, kad naujoji "Brexit" sutartis yra vienintelė įmanoma
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pareiškė, kad Rusija nenori jo perrinkimo  

(atnaujinta 11:36 2020.08.08)
Tarp savo laimėjimų, kurie, jo nuomone, nepatinka Rusijai, Trampas įvardijo ginkluotųjų pajėgų stiprinimą, padidintas išlaidas NATO ir sankcijas Rusijos dujotiekiams

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Maskva nenori, jog jis būtų perrinktas antrajai kadencijai, nes "su Rusija dar niekas nebuvo toks atšiaurus", kaip jis, praneša RIA Novosti.

"Paskutinis žmogus, kurį Rusija nori pamatyti einant pareigas, yra Donaldas Trampas", — sakė jis per spaudos konferenciją.

Tarp savo laimėjimų, kurie, jo nuomone, nepatinka Rusijai, Trampas įvardijo ginkluotųjų pajėgų stiprinimą, padidintas išlaidas NATO ir sankcijas Rusijos dujotiekiams.

Be to, Trampas mano, kad Kinija taip pat nenori jo perrinkti.

Tuo pat metu Nacionalinio kontržvalgybos ir saugumo centro vadovas Viljamas Evanina teigia, kad Rusijos valdžia palaiko Trampą ir bando smerkti jo konkurentą — demokratų kandidatą Džo Baideną, kuris laikomas "antirusiškos įstaigos" atstovu.

Kaip pavyzdį Evaninas paminėjo "prorusišką Ukrainos parlamentarą" Andrii Derkach, kuris, anot jo, skelbia korupciją liudijančius Baideno telefoninių pokalbių su Ukrainos vadovybe nuorašus, kad "sumenkintų buvusio viceprezidento ir Demokratų partijos kandidatūras".

Rusija ne kartą neigė kaltinimus mėgindama paveikti demokratinius procesus skirtingose ​​šalyse. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "absoliučiai nepagrįstais", o užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ne kartą yra pažymėjęs, kad nėra jokių faktų, pagrindžiančių tokį kišimąsi.

Tegai:
NATO, prezidento rinkimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Nuspręsta: Kiniją "smaugs" dešimt susirinkusių. Ar bus pakviesta Rusija?
Trampas pasirašė potvarkį kovai su "TikTok" grėsme
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio