Lietuvos kareiviai, archyvinė nuotrauka

Lietuva nesiųs karių į Siriją po JAV sprendimo išvesti kariuomenę

52
(atnaujinta 12:39 2019.10.24)
Lietuva svarstė galimybę siųsti Lietuvos karius į Siriją Vašingtono prašymu, tačiau po JAV sprendimo išvesti savo kariuomenę iš šios šalies situacija tapo neaiški

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Po JAV sprendimo išvesti kariuomenę iš Sirijos Lietuvos valdžia neketina į šią šalį siųsti kariuomenės kaip tarptautinės kovos su terorizmu koalicijos dalies, praneša TASS su nuoroda į krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį.

Anot ministro, Vilnius svarstė galimybę siųsti Lietuvos karius į Siriją Vašingtono prašymu, tačiau po JAV sprendimo išvesti savo kariuomenę situacija tapo neaiški.

"Neaiški yra JAV buvimo (Sirijoje — Sputnik) architektūra. Jeigu JAV karių nėra arba pajėgos yra, sakykim, simbolinės, tai nelabai matytume (Lietuvos karių buvimo — Sputnik) pridėtinės vertės", — sakė Karoblis.

Ministro teigimu, kol padėtis Sirijoje stabilizuosis, mūsų kariškiai ten nebus siunčiami.

Spalio 13 dieną Pentagono vadovas Markas Esperis pareiškė, kad JAV pradeda apytiksliai 1000 amerikiečių kariuomenės išvedimą iš šiaurės Sirijos dėl Turkijos puolimo.

Spalio 16 dieną JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos pajėgos visiškai sunaikino savo karinę bazę, esančią Kobanio (Ain al Arab) rajone, 150 km nuo Alepo šiaurinėje Sirijoje, taip pat paliko Rakos ir Tabkos miestus Arabų Respublikos šiaurės rytuose.

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
52
Tegai:
kariuomenė, JAV, Sirija, Lietuva
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Britanijos URM: Turkija "žaidžia" Rusijos ir Asado naudai, vykdydama operaciją Sirijoje
Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
Sirijos kurdai pareiškė, kad Turkija vykdo apšaudymą nepaisydama susitarimų
Rusijos sraigtasparniai nusileido buvusioje JAV bazėje Sirijoje
Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų
JAV bando "demonizuoti" Rusijos ir Sirijos įvaizdį, teigia ekspertai
Koronaviruso tyrimai

Virusologas papasakojo, ar pavojinga naudoti oro kondicionierių

(atnaujinta 14:58 2020.06.05)
Anot mokslininko, dėl oro kondicionieriaus veikimo atsiranda papildomų oro srautų, kurie virusą gali išplatinti didesniu nei 1,5 metro atstumu

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Medicininės parazitologijos, tropinių ir vektorinių ligų instituto direktorius Aleksandras Lukaševas interviu "Moskva" naujienų agentūrai papasakojo apie oro kondicionieriaus naudojimo riziką plintant koronavirusinei infekcijai.

Anot mokslininko, dėl oro kondicionieriaus veikimo atsiranda papildomų oro srautų, kurie virusą gali išplatinti didesniu nei 1,5 metro atstumu.

Kita vertus, anot eksperto, oro kondicionieriai yra saugesni nei ventiliatoriai.

"Kad pasiektų aušinimo efektą, oro kondicionierius turi gaminti mažiau oro nei ventiliatorius", — aiškino jis.

Jis pabrėžė, kad biuruose būtina atidžiai atkreipti dėmesį į oro kondicionierių naudojimą, o namuose jį galima naudoti be apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 387 tūkst. žmonių.

Tegai:
oras, virusas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Bilas Geitsas sureagavo į gandus apie žmonijos "čipavimą"
Susijusi bėda. Mokslininkai papasakojo apie hipertenzijos pavojų esant COVID-19
Ukrainos Rada

Ukrainos Radoje pareikalauta nustoti lopyti "sieną" su Rusija

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Opozicijos politikai paragino valdžios institucijas atsisakyti sienų ir sankcijų politiniuose santykiuose su Rusija, o lėšas, skirtas gynybinių konstrukcijų statybai pasienyje su Rusija, skirti ukrainiečių socialiniams poreikiams

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Parlamentinė frakcija "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" reikalauja, kad Ukrainos valdžia nustotų finansuoti projektą "Siena", skirtą statyti statinius pasienyje su Rusijos Federacija, o lėšas skirti ukrainiečių socialiniams poreikiams, penktadienį pranešė partijos spaudos tarnyba.

2015 metais Ukrainos Arsenijaus Jaceniuko vyriausybė patvirtino projekto "Siena" įgyvendinimo veiksmų planą, kuris numatė galingų gynybinių konstrukcijų statybą pasienyje su Rusija. Projektas buvo skirtas ketveriems metams ir turėjo kainuoti 4,1 milijardo grivinų (apie 150 milijonų dolerių). Tačiau vėliau darbų finansavimas 2015 ir 2016 metams sumažintas daugiau nei perpus.

"Net krizės metu, kai skaičiuojama kiekviena kapeika, kai trūksta pinigų sumokėti gydytojams ir nupirkti jiems apsaugos priemones, vyriausybė skiria 400 milijonų grivinų "Jaceniuko sienos" statybai... "Opozicijos platforma" reikalauja, kad valdžia nustotų lopyti "Jaceniuko sieną", nedelsiant nustotų finansuoti šią nenaudingą kiaurą tvorą. Pinigai turi būti skirti palaikyti Ukrainos mediciną, švietimą, mokėti darbo užmokesčio įsiskolinimus ir atkurti socialines garantijas", — teigiama pareiškime, paskelbtame partijos tinklalapyje.

Be to, opozicijos politikai reikalauja atlikti valstybinių lėšų išlaidų auditą ir visų korupcijos faktų, susijusių su šiuo "aštuntuoju pasaulio stebuklu", tyrimą.

"Mes raginame valdžios institucijas atsisakyti sienų ir sankcijų politiniuose santykiuose su Rusijos Federacija. Surasti būdą, kaip įveikti konfliktą, atkurti visavertį dialogą ir ekonominius bei prekybinius ryšius su Rusija visiškai atitinka Ukrainos interesus. Šaliai reikalinga taika ir vystymasis, o ne korupcija karinėse išlaidose", — apibendrinta pareiškime.

Anksčiau Ukrainos nacionalinis antikorupcijos biuras pareiškė, kad įtarus projektui "Siena" skirtų valstybės lėšų švaistymą, buvo sulaikyti septyni žmonės, tarp kurių yra pasienio tarnybos pareigūnai ir įmonių-rangovų atstovai. Vėliau teismo sprendimu visiems sulaikytiesiems buvo paskirta kardomoji priemonė — sulaikymas su galimybe sumokėti piniginį užstatą.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje
Brukingso institutas: Ukraina iššvaistė savo potencialą
Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės
Ukraina paskelbė ketinanti įslaptinti dalį "Krymo susigrąžinimo" plano