Ukrainiečiai

Ukrainiečiai pripažinti skurdžiausiais Europoje

60
(atnaujinta 16:42 2019.10.24)
Tyrimo duomenimis, Baltijos šalyse perkamoji galia vienam gyventojui yra mažesnė už Europos vidurkį

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Analitikos įmonė "Growth from Knowledge" (GfK) sudarė Europos šalių reitingą pagal gyventojų perkamąją galią. 42 šalių sąraše paskutiniąją vietą užėmė Ukraina. Duomenys paskelbti organizacijos tinklalapyje.

Pirmojoje vietoje GfK reitinge yra Lichtenšteinas, kurio perkamoji galia vienam gyventojui siekia 67 550 eurų, tai yra daugiau nei 4,5 karto didesnė nei Europos vidurkis (14 739 eurai). Taip pat į lyderių trejetuką pateko Šveicarija ir Liuksemburgas, kurių rodikliai atitinkamai buvo 42 tūkstančiai ir 35 tūkstančiai eurų.

"Šešiolikoje tyrime nagrinėjamų šalių perkamoji galia vienam gyventojui yra didesnė nei Europos vidurkis, 26 šalyse — mažesnė už Europos vidurkį", — teigiama tyrime.

Paskutines tris pozicijas reitinge užėmė Moldova, Kosovas ir Ukraina. Bendrovės duomenimis, ukrainiečių perkamoji galia siekia 1830 eurų per metus vienam asmeniui.

GfK pateiktame žemėlapyje galima pamatyti, kad Lietuvoje, kaip ir dviejose kitose Baltijos šalyse — Latvijoje ir Estijoje — perkamoji galia vienam gyventojui yra mažesnė už Europos vidurkį.

Рейтинг стран Европы по покупательной способности населения
Europos šalių reitingas pagal gyventojų perkamąją galią

GfK paaiškino, kad perkamoji galia suprantama kaip gyventojų pajamos atskaičius mokesčius ir labdaros įmokas. Į šią sumą įeina visos iš valstybės gautos pašalpos. Žmonės išleidžia šiuos pinigus maistui, būstui, paslaugoms, pramogoms, pirkiniams ir poilsiui.

60
Tegai:
pajamos, Baltijos šalys, Ukraina
Dar šia tema
Estijoje pasiūlyta Ukrainos darbuotojams išduoti korteles su lustais
Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
Žiniasklaida papasakojo apie patyčias prieš ukrainiečius Lenkijoje
Ust Lugos uostas

Apsieis be Lietuvos: per Ust Lugos–Baltijsko liniją išsiųsta anglies siunta

(atnaujinta 17:46 2020.10.22)
Bendrovė teigė, kad ši linija yra gera alternatyva sausumos keliui per Baltarusiją ir Lietuvą, kuris apima keturių sienos perėjų sankirtą

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Krovos kompanija "Novotrans" pristatė pirmąją vagonų su anglimi partiją iš Ust Lugos keltų komplekso Leningrado srityje į Baltijską Kaliningrade, pranešė RIA Novosti.

Anksčiau "Novotrans" Ust Lugos uosto teritorijoje vykdė universalaus prekybos terminalo "Lugaport" statybą, skirtą perkrauti bendruosius, birius, grūdinius ir maisto krovinius. Terminalas gali priimti iki 1100 vagonų per dieną. Projektas yra įtrauktas į strateginius Rusijos transporto infrastruktūros plėtros dokumentus.

Bendra investicijų apimtis yra apie 512 mln. eurų (46,5 mlrd. rublių). Pagal planą terminalo bendra perkrovimo apimtis bus 24,3 mln. tonų per metus.

Pristatymai iš Ust Lugos uosto yra vienintelė priemonė reguliariai pristatyti prekes į Kaliningrado sritį, nekertant kitų valstybių sienų, aiškina bendrovė.

"Eksportinių birių krovinių siuntimas į Europą per keltų liniją Ust Luga–Baltijskas yra gera alternatyva sausumos keliui per Baltarusiją ir Lietuvą, kuris apima keturių sienos perėjų sankirtą... Valiutų svyravimų sąlygomis apeinant užsienio šalių teritorijas pašalinama valiutos rizika, o tai reiškia palankesnes pristatymo išlaidas", — pranešime cituojami keltų komplekso "Novotrans" direktoriaus Deniso Mečevo žodžiai.

Taip pat pažymima, kad prekių siuntimas per keltų kompleksą Ust Lugoje leidžia garantuoti klientui aiškias sąlygas ir palankias pristatymo išlaidas, nes "Novotrans" klientui atlieka vieno langelio funkciją: teikia savo vagonus pakrauti, organizuoja vagonų priėmimą ir riedėjimą kelte ir vykdo išsiuntimo kontrolę.

Tegai:
Rusija, Lietuva, Ust Luga
Dar šia tema
Lietuva prisijungė prie "Trijų jūrų iniciatyvos" investicinio fondo
Politologas: suartėdama su Lenkija Lietuva gali viską prarasti
Autonominis paleidimo įrenginys Jars kariniame parade Raudonojoje aikštėje, archyvinė nuotrauka
 

Rusijos Valstybės Dūma įvardijo JAV dialogo dėl START-III vilkinimo priežastį  

(atnaujinta 16:36 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad Rusija niekada nepažeidė savo įsipareigojimų ir kviečia START-III partnerius laikytis pasiektų susitarimų taikos ir stabilumo labui

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Jungtinės Valstijos sąmoningai vilkina laiką, siekdamos sutrikdyti START-III sutarties pratęsimą, bandydamos sugalvoti keletą papildomų būdų, kaip patikrinti susitarimą ir "nublukinti" jo esmę. Atnaujinti konstruktyvų dialogą būtų galima tik po šalies prezidento rinkimų, teigia RIA Novosti Valstybės Dūmos deputatai.

Anksčiau JAV prezidento specialusis įgaliotinis ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis teigė, kad į Rusijos Federacijos ir JAV branduolinių arsenalų įšaldymą turėtų būti įtrauktas tikrinimo mechanizmas. Be to, pasak jo, JAV nesutinka pratęsti START-III be jokių sąlygų.

"Jungtinės Valstijos sąmoningai vilkina laiką, siekdamos sutrikdyti START-III rėmuose egzistuojančius susitarimus, bandydamos per likusį laikotarpį iki sutarties pabaigos sugalvoti keletą papildomų būdų patikrinti susitarimą. Pagrindinis dalykas, kuris trukdo amerikiečiams, yra noras dominuoti pasaulio arenoje ir, žinoma, branduolinėje sferoje. Vašingtonas yra įpratęs kalbėti su visais grasinimų ir ultimatumų kalba. Rusija išlieka šalimi, kuri neleidžia dialogo su savimi tokiu tonu", — sakė Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas.

Be to, jis pridūrė, kad Rusija niekada nepažeidė savo įsipareigojimų ir kviečia START-III partnerius laikytis pasiektų susitarimų taikos ir stabilumo labui.

"Tuo tarpu Vašingtonas ir toliau puoselėja idėją atrišti sau rankas ir už kalbų apie vadinamąją naują veiksmingą patikros sistemą panaikina susitarimus ir pradeda didelę branduolinių ginklų gamybą. Mūsų šalis deda visas įmanomas diplomatines pastangas, kad įtikintų Amerikos oponentus, jog būtina pratęsti START-III. Po to verta išsamiai aptarti tolesnius bendrus veiksmus branduoliniam paritetui išsaugoti. Mums taip pat akivaizdu, kad iki JAV prezidento rinkimų nebus padaryta pažanga įgyvendinant START-III sutartį", — teigė jis.

Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrejus Krasovas, komentuodamas Bilingslio pareiškimą, pažymėjo, kad šiuo metu bus sunku išgirsti aiškius JAV pareiškimus, nes po poros savaičių šalyje vyks prezidento rinkimai.

"Manau, kad po rinkimų Jungtinėse Amerikos Valstijose dialogą galima tęsti. Dabar jie skubės su tokiais pareiškimais, pateiks visus naujus reikalavimus ir visais įmanomais būdais vengs dialogo šiuo klausimu", — RIA Novosti sakė Krasovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad Amerikos veiksmai, bent jau INF sutarties pavyzdžiu, rodo jos nenorą vykdyti savo įsipareigojimų.

"Jie iššaukiamai pasitraukė iš šios sutarties, trenkė durimis ir po mėnesio ar dviejų paskelbė apie sėkmingą raketos, kuri patenka į šios sutarties taikymo sritį, bandymą. Mes suprantame, kad šios raketos neįmanoma sukurti nuo nulio per 1 ar 2 mėnesius", — pridūrė Krasovas.

START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų. 

Tegai:
sutartis, JAV, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: kol ES nerimauja dėl Minsko, JAV perkels karius arčiau Rusijos
Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų