Dujos, archyvinė nuotrauka

Kijevas paskelbė, kad Rusijai teks tiekti dujas per Ukrainą

34
(atnaujinta 10:05 2019.10.25)
Kita vertus, Ukrainos nacionalinis bankas neatmeta galimybės, kad dujų tranzitas per vietinę dujų transportavimo sistemą gali būti laikinai sustabdytas

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Kad įvykdytų sutartinius įsipareigojimus, Rusijos įmonė "Gazprom" per Ukrainos teritoriją "turės" išpumpuoti mažiausiai 50 milijardų kubinių metrų dujų per metus, pranešė Ukrainos nacionalinio banko pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Sologubas, praneša "Segodnia.ua".

Panaši prielaida padaryta atsižvelgiant į metinę prognozę, į kurią įtrauktos kelios sąlygos: "Gazprom" sutartiniai įsipareigojimai, saugomų dujų kiekis ir naujų dujotiekių, aplenkiančių Ukrainą, eksploatacijos pradžia.

Kita vertus, Ukrainos nacionalinio banko atstovas mano, jog visai įmanomas laikinas Rusijos dujų tranzito sustabdymas. Tačiau, pasak Sologubo, ši problema jau aptariama su "Naftogaz" ir "Uktransgaz" atstovais.

"Jie patikina, kad aktyviai ruošdamiesi tam nemato didelių problemų dėl dujų paskirstymo buitiniams vartotojams užtikrinimo", — sakė jis.

Dujų tranzito sutartis tarp Rusijos ir Ukrainos baigsis naujų metų pabaigoje. Kol kas nėra aiškumo dėl naujojo susitarimo. Šis klausimas svarstomas trišaliame Maskvos, Kijevo ir Briuselio susitikime.

Paskutinį kartą derybos šiuo klausimu vyko rugsėjo 19 dieną. Kitas konsultacijų turas numatytas spalio pabaigoje.

Anksčiau "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas senosios sutarties pratęsimą pavadino "beprasmišku", nes naujoji bus sudaroma su naujuoju operatoriumi. Ukrainos ministras pirmininkas Aleksejus Gončarukas savo ruožtu pažymėjo, kad sutartis turėtų būti ilgalaikė.

Tuo tarpu Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad Ukraina siūlo nuo 2020 metų sausio 1 dienos dirbti pagal Europos įstatymus, pažadėdama, kad turės laiko juos įgyvendinti. Anot jo, Maskva svarsto panašią idėją, tačiau nėra tikra, ar Ukraina sugebės laiku įgyvendinti visas reikalingas priemones.

Kartu "Gazprom" mano, kad prieš sudarant naują dujų tranzito per Ukrainą sutartį, būtina išspręsti teisinius Rusijos bendrovės ir "Naftogaz" ginčus. Tai anksčiau minėjo ir Novakas.

34
Tegai:
Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", dujos, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusija pasiūlė pratęsti dujų tranzito per Ukrainą sutartį
Rusija susimąstė apie alternatyvų "Nord Stream-2" maršrutą
"Naftogaz" žada, kad Kijevui neprireiks atnaujinti sutarties su Maskva