Rusijos karo policija Sirijoje

JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją

39
(atnaujinta 08:47 2019.10.27)
Putinas nori, kad Sirijos lyderis Bašaras Asadas visiškai konsoliduotų valdžią visoje Sirijoje, o tai buvo neįmanoma, kol JAV kariai buvo šioje teritorijoje, taigi, faktiškai Turkija žaidė Asado naudai, mano ekspertas

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. JAV ekspertas interviu RIA Novosti Rusiją pavadino pagrindine laimėtoja Sirijoje po Sočio memorandumo sudarymo.

Anksčiau Rusijos Federacija ir Turkija pasirašė 10 punktų memorandumą dėl tarpusavio supratimo, konkrečiai dėl Rusijos karo policijos ir Sirijos pasienio tarnybos padalinių įvedimo į Sirijos pasienio su Turkija pusę už Turkijos operacijos "Taikos šaltinis" zonos ribų. Jie padės išvesti kurdų kariuomenę ir jų ginkluotę 30 kilometrų nuo Sirijos ir Turkijos sienos, tai turėtų įvykti per 150 valandų. Nuo tada prasidės bendras Rusijos ir Turkijos patruliavimas 10 km nuo sienos į vakarus ir į rytus nuo Turkijos operacijos rajono, išskyrus Kamišlio miestą.

Pasak Užsienio reikalų tarybos (JAV) eksperto Henrio Bernio, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "nori, kad (Sirijos lyderis Bašaras) Asadas visiškai konsoliduotų valdžią visoje Sirijoje".

"Jis negalėjo to padaryti esant JAV (Sirijoje). Taigi, faktiškai Turkija sužaidė jo naudai. Kitas Rusijos žingsnis su Asadu bus Idlibo užėmimas. Rusija yra tikrai didelė nugalėtoja", — pareiškė Bernis.

Jo nuomone, Turkijai bus daromas spaudimas, kad galiausiai jos pajėgos paliktų Sirijos teritoriją.

Su tuo, kad Turkijos buvimas yra laikinas, sutinka ir Artimųjų Rytų Turkijos tyrimų instituto ekspertė Gionul Tol.

"Galiausiai jie paprašys Turkijos pajėgų pasitraukti", — mano ji.

Ekspertė taip pat pažymėjo, kad su naujaisiais Rusijos ir Turkijos susitarimais Ankara tapo "vienu žingsniu arčiau to, kad pripažintų Asado režimą". Visų pirma, ji paminėjo Sočio memorandume pateiktą nuorodą į 1998 metų Sirijos ir Turkijos Adanos sutartį.

Tol taip pat mano, kad galimas JAV kontingento padidėjimas Sirijoje siekiant užtikrinti naftos turinčių rajonų saugumą yra "nerealus" ir "neištaisys JAV problemos Sirijoje".

Anksčiau laikraštis "The Wall Street Journal" pranešė, kad JAV tiria scenarijų, pagal kurį 500 JAV karių bus išsiųsti saugoti naftos telkinius Sirijos šiaurės rytuose. Šis scenarijus apima kelių dešimčių tankų dislokavimą regione, kaip anksčiau rašė leidinys "Newsweek", patikslindamas, kad kalbama apie tankus "Abrams".

39
Tegai:
Turkija, JAV, Sirija, Rusija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (105)
Dar šia tema
Amerikos TV kanalas pateikė pratybas JAV kaip Turkijos armijos puolimą Sirijoje
Britanijos URM: Turkija "žaidžia" Rusijos ir Asado naudai, vykdydama operaciją Sirijoje
JAV koalicija pasitraukus kariuomenei sunaikino bazę Sirijoje
Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų
Lietuva nesiųs karių į Siriją po JAV sprendimo išvesti kariuomenę