Rusijos karo policija Sirijoje

JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją

61
(atnaujinta 08:47 2019.10.27)
Putinas nori, kad Sirijos lyderis Bašaras Asadas visiškai konsoliduotų valdžią visoje Sirijoje, o tai buvo neįmanoma, kol JAV kariai buvo šioje teritorijoje, taigi, faktiškai Turkija žaidė Asado naudai, mano ekspertas

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. JAV ekspertas interviu RIA Novosti Rusiją pavadino pagrindine laimėtoja Sirijoje po Sočio memorandumo sudarymo.

Anksčiau Rusijos Federacija ir Turkija pasirašė 10 punktų memorandumą dėl tarpusavio supratimo, konkrečiai dėl Rusijos karo policijos ir Sirijos pasienio tarnybos padalinių įvedimo į Sirijos pasienio su Turkija pusę už Turkijos operacijos "Taikos šaltinis" zonos ribų. Jie padės išvesti kurdų kariuomenę ir jų ginkluotę 30 kilometrų nuo Sirijos ir Turkijos sienos, tai turėtų įvykti per 150 valandų. Nuo tada prasidės bendras Rusijos ir Turkijos patruliavimas 10 km nuo sienos į vakarus ir į rytus nuo Turkijos operacijos rajono, išskyrus Kamišlio miestą.

Pasak Užsienio reikalų tarybos (JAV) eksperto Henrio Bernio, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "nori, kad (Sirijos lyderis Bašaras) Asadas visiškai konsoliduotų valdžią visoje Sirijoje".

"Jis negalėjo to padaryti esant JAV (Sirijoje). Taigi, faktiškai Turkija sužaidė jo naudai. Kitas Rusijos žingsnis su Asadu bus Idlibo užėmimas. Rusija yra tikrai didelė nugalėtoja", — pareiškė Bernis.

Jo nuomone, Turkijai bus daromas spaudimas, kad galiausiai jos pajėgos paliktų Sirijos teritoriją.

Su tuo, kad Turkijos buvimas yra laikinas, sutinka ir Artimųjų Rytų Turkijos tyrimų instituto ekspertė Gionul Tol.

"Galiausiai jie paprašys Turkijos pajėgų pasitraukti", — mano ji.

Ekspertė taip pat pažymėjo, kad su naujaisiais Rusijos ir Turkijos susitarimais Ankara tapo "vienu žingsniu arčiau to, kad pripažintų Asado režimą". Visų pirma, ji paminėjo Sočio memorandume pateiktą nuorodą į 1998 metų Sirijos ir Turkijos Adanos sutartį.

Tol taip pat mano, kad galimas JAV kontingento padidėjimas Sirijoje siekiant užtikrinti naftos turinčių rajonų saugumą yra "nerealus" ir "neištaisys JAV problemos Sirijoje".

Anksčiau laikraštis "The Wall Street Journal" pranešė, kad JAV tiria scenarijų, pagal kurį 500 JAV karių bus išsiųsti saugoti naftos telkinius Sirijos šiaurės rytuose. Šis scenarijus apima kelių dešimčių tankų dislokavimą regione, kaip anksčiau rašė leidinys "Newsweek", patikslindamas, kad kalbama apie tankus "Abrams".

61
Tegai:
Turkija, JAV, Sirija, Rusija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Amerikos TV kanalas pateikė pratybas JAV kaip Turkijos armijos puolimą Sirijoje
Britanijos URM: Turkija "žaidžia" Rusijos ir Asado naudai, vykdydama operaciją Sirijoje
JAV koalicija pasitraukus kariuomenei sunaikino bazę Sirijoje
Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų
Lietuva nesiųs karių į Siriją po JAV sprendimo išvesti kariuomenę
Michailas Kokšenovas, archyvinė nuotrauka

Mirė rusų aktorius ir režisierius Michailas Kokšenovas

(atnaujinta 15:16 2020.06.05)
Garsus aktorius mirė sulaukęs 83 metų. Vieni garsiausių jo vaidmenų buvo filmuose "Negali būti!", "Sportloto-82", "Širli-Myrli"

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Eidamas 84-uosius gyvenimo metus mirė Rusijos Federacijos menininkas, režisierius ir scenaristas Michailas Kokšenovas, penktadienį pranešė poetė Liubov Voropajeva.

"Mirė Miša Kokšenovas. Šviesaus atminimo!" — parašė ji savo Facebook puslapyje.

RIA Novosti duomenimis, su nuoroda į Kinematografininkų sąjungos aktorių gildiją, Kokšenovas mirė ketvirtadienį, 23:30.

Михаил Кокшенов в фильме Без солнца
© Sputnik / Ю. Венцковский
Michailas Kokšenovas filme "Be saulės"

Kokšenovas gimė 1936 metais Maskvoje. Iš pradžių, 1957 metais, būsimasis aktorius baigė Maskvos pramonės kolegiją ir pradėjo dirbti vadybos inžinieriumi. Vėliau, 1963 metais, jis baigė Ščukino teatro mokyklą, dirbo aktoriumi Vladimiro Majakovskio akademinio teatro scenoje, o 1966 metais persikėlė į Maskvos miniatiūrų teatrą ir pradėjo vaidinti filmuose.

Михаил Кокшенов в фильме Белые росы
© Sputnik / Галина Кмит
Filmas "Baltosios rasos"

Kokšenovo tarnybos lapas apima daugiau nei šimtą filmų, kuriuose jis vaidino, daugiausia komiškus vaidmenis. Žinomiausi  — "Ženia, Ženečka ir Katiuša", "Dauria", "Negali būti!", "Mažosios tragedijos", "Sportloto-82", "Žaviausia ir patraukliausia", "Deribasovskajoje oras gražus arba Braitono paplūdimyje vėl lyja", "Širli Myrli" ir kiti.

Актер Михаил Кокшенов
© Sputnik / Dmitry Dubinsky
Michailas Kokšenovas

Nuo 1990-ųjų jis užsiėmė režisūra ir išbandė save vadinamajame "kooperatiniame kine".

Tegai:
mirtis, Rusija
Temos:
Metų netektys — 2020
Dujos, archyvinė nuotrauka

Baltarusija kreipėsi į "Gazprom" su pasiūlymais dėl dujų tiekimo

(atnaujinta 13:50 2020.06.05)
Laiške pabrėžiama, kad nesutarimai dėl tiekiamų žaliavų kainos nustatymo kilo tarp trijų kompanijų — "Beltopgaz", "Naftan" ir "Gazprom Transgaz Belarus"

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad išsiuntė laišką "Gazprom" su pasiūlymais dėl dujų tiekimo sąlygų 2020 metais, pranešė RIA Novosti.

Jame taip pat kalbama apie kainų nustatymo metodiką nuo 2021 metų, pridūrė ministerija.

Pranešime pabrėžiama, kad nesutarimai dėl tiekiamų žaliavų kainos nustatymo kilo tarp trijų kompanijų — "Beltopgaz", "Naftan" ir "Gazprom Transgaz Belarus".

Šiuo atžvilgiu Minskas tikisi, kad kontroliuojančiosios dujų bendrovės dukterinė įmonė apskaičiavus "faktinės vidutinės mėnesinės gamtinių dujų šiluminės vertės (tai yra jų šilumingumo — Sputnik) vidutinės faktinės dujų šiluminio degimo mėnesio normos nustatymą metrologiškai patvirtins jos tinkamumą pagal Baltarusijos įstatymus".

Ginčas dėl dujų

2020 metais dujų kaina Baltarusijoje išliko ankstesnių metų lygyje — 127 doleriai už tūkstantį kubinių metrų. Tokį susitarimą vasario mėnesį pasirašė "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris ir Baltarusijos ambasadorius Maskvoje Vladimiras Semaška. Tuomet Baltarusijos pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Krutojus sakė, kad tai bazinis pasirinkimas, tačiau Minskas sieks "nedidelio pataisymo".

Prezidentas Aleksandras Lukašenka balandžio pradžioje teigė, kad Rusijos dujų kaina Baltarusijai dabar turėtų siekti 40–45 dolerius už tūkstantį kubinių metrų, įskaitant logistiką.

Balandžio pabaigoje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad net ir esant dabartiniam energijos kainų kritimui, sutartiniai įsipareigojimai išlieka. Kai buvo sudaromi šie susitarimai, nustatyta energijos resursų kaina buvo mažesnė už rinkos kainą, priminė diplomatas.

Praėjusią savaitę "Gazprom" paskelbė, kad jie bus pasirengę pradėti derybas dėl tiekimo, išsprendę klausimą dėl šalies skolos už žaliavas, kurių vertė 165,6 mln. USD, į ką Minskas atsakė, kad nėra skolingas Maskvai.

Tegai:
kaina, dujos, Baltarusija, Gazprom
Dar šia tema
"Gazprom" nutraukia tranzitą per Lenkiją per "Jamalo–Europos" dujotiekį
"Gazprom" nutraukė kelis ginčus su "Naftogaz"
Žiniasklaida atskleidė informaciją apie naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Skvernelis paskelbė apie Baltijos šalių sienų su Lenkija atidarymą

(atnaujinta 14:33 2020.06.05)
Penktadienį per vaizdo skambutį Saulius Skvernelis ir Mateušas Moravieckis aptarė žmonių judėjimą tarp valstybių

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Kitą savaitę bus atkurtas laisvas žmonių judėjimas tarp Baltijos valstybių ir Lenkijos, savo Facebook paskyroje rašė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Penktadienį per vaizdo skambutį premjeras vedė derybas su savo kolega iš Lenkijos Mateušu Moravieckiu. Jų metu ir buvo aptartas šis klausimas. Skvernelis pareiškė, kad yra dvi svarbios ir geros žinios.

"Pirmoji — sutarėme, kad kitą savaitę būtų atkurtas laisvas žmonių judėjimas tarp Baltijos valstybių ir Lenkijos. Tai skubos tvarka suderins atsakingos valstybių ministerijos", — rašė jis.

Antroji naujiena, pasak Skvernelio, yra ta, kad Moravieckis patvirtino Lenkijos paramą Lietuvos pozicijai dėl elektros energijos nepirkimo iš nesaugios Astravo atominės elektrinės.

Šios savaitės pradžioje Varšuva atsisakė atidaryti savo sienas turistams iš Baltijos šalių. Taline vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Jacekas Čaputovičius nepalaikė savo kolegų iš Baltijos šalių pasiūlymo.

Tuo pat metu Čaputovičius neatmetė, kad po kurio laiko gali būti priimtas sprendimas atidaryti sienas turistams.

Anksčiau Baltijos šalys savo piliečiams leido laisvai judėti. Šių šalių piliečiams nereikia laikytis dviejų savaičių izoliacijos reikalavimo. Be to, Lietuva pasienyje su Latvija panaikino sienų kontrolę, vykdomi tik atsitiktiniai patikrinimai.

Nuo gegužės 11 dienos Lenkijos piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat gali keliauti į Lenkiją. Abiejų šalių piliečiai gali nesilaikyti 14 dienų izoliacijos.

Tegai:
koronavirusas, Lenkija, Baltijos šalys, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą