Nord Stream-2 statybos

Buvęs Austrijos ambasadorius įvertino "Nord Stream-2" naudą ES šalims

46
(atnaujinta 13:58 2019.10.29)
Anot diplomato, dujų tiekimas iš Rusijos yra daug naudingesnis nei tai, ką Europos Sąjunga galėtų gauti iš JAV

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Šiame etape ES šalims būtų per brangu atsisakyti "Nord Stream-2" projekto, RIA Novosti pasakė buvęs Austrijos ambasadorius Rusijoje Fridrichas Baueris (1990–1995).

Anot jo, dujų tiekimas iš Rusijos yra daug naudingesnis nei tai, ką ES galėtų gauti iš JAV, be to, amerikietiškoms dujoms reikėtų pastatyti visą infrastruktūrą. Rusijos dujos yra pigesnės ir geresnės, jos yra gana švarios, pažymėjo Baueris.

"Bet kokiu atveju, į pirmąjį dujotiekį buvo investuota labai daug, ir į antrąjį taip pat. Ir dabar viso to atsisakyti ir pirkti amerikietiškas dujas yra tiesiog per brangu. Tai nėra meilė Rusijai, tiesiog kitos alternatyvos per brangios", — pasakė jis.

Agentūros pašnekovas atkreipė dėmesį į tai, kad strateginis projekto tikslas yra apeiti Ukrainą: "Jei Ukrainos Konstitucijoje apibrėžtas tikslas įstoti į NATO, tai Rusija turi pagalvoti, ar verta jai tiekti dujas NATO šaliai, ir tai yra logiška".

"Nereikia pamiršti ir tokių dalykų. Dirbdamas Maskvoje aš galėjau nuolat girdėti, ir buvo labai patikima, kad Ukraina be apmokėjimo ėmė dujas, kurios jai nepriklausė, kitaip tariant, vogė. Be to, Ukraina visada buvo skolinga Rusijai, "Gazpromui", ir tos skolos niekada nebuvo išmokamos", — pareiškė Baueris.

Projektas "Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį planuojama baigti 2019 metais.

Leidimus statyboms išdavė visos šalys, išskyrus Daniją. Nors anksčiau žiniasklaida rašė, kad Kopenhaga neturi politinių prieštaravimų projektui, o tiesiog užsiima tuo, kas jam trukdo. Kita vertus, jau nutiesta 83 procentai dujotiekio.

Tuo tarpu kai kurios šalys pasisako prieš "Nord Stream-2".

Aktyviausios yra JAV ir Ukraina. Vašingtonas ketina Europos rinkai tiekti savo suskystintas dujas, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos dujų tranzito. Dujotiekio tiesimui nepritaria ir Lietuva, Latvija bei Lenkija, kurios jį laiko politizuotu.

Projektą remia Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kurios vyriausybė valdo 30 procentų bendrovės "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

Maskva ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra išskirtinai ekonominis projektas, skirtas padidinti Europos energetinį saugumą.

"Nord Stream" charakteristikos yra tokios pačios, kaip ir tiesiamo dujotiekio. Dujų tiekimas prasidėjo 2012 metais. Dujotiekis patikimai aprūpina Europą dujomis. Tačiau kai kurios šalys vis dar periodiškai pasisako prieš jį.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
46
Tegai:
dujotiekis, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, ES, Rusija, Australija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
Dar šia tema
Buvusi Austrijos URM vadovė tikisi, kad "Nord Stream-2" problemos išsispręs
Vokietijos URM: "Nord Stream-2" bus įgyvendintas
Danijai daromas spaudimas dėl "Nord Stream", pareiškė Putinas
Ekspertas: spalis Danijai bus lemiamas dėl "Nord Stream-2"
Ekonomistas: sankcijų atžvilgiu Astravo AE taps antruoju "Nord Stream-2"