Luhansko Liaudies Respublikos vadovas Leonidas Pasečnikas, archyvinė nuotrauka

Leonidas Pasečnikas: Zelenskis taip ir gali likti vien "prezidentu-viltimi"

42
(atnaujinta 11:21 2019.10.28)
Pastaruoju metu oficialus Kijevas daug ir garsiai kalba, kaip atkurti taiką Donbase, tačiau, pasak LLR vadovo, Zelenskis šiuo klausimu padarė mažiau nei Porošenka

Nepriklausoma pasiskelbusios Luhansko Liaudies Respublikos vadovas Leonidas Pasečnikas papasakojo interviu RIA Novosti, kaip respublikoje buvo priimti šie Kijevo pažadai, tarp jų ir Ukrainos prezidento pažadas per metus išspręsti konfliktą Donbase. LLR vadovas taip pat paaiškino, kodėl iki šiol neįvyko didelio masto kalinių mainai ir pajėgų bei priemonių išvedimas iš Zolotojės, ir pasakė, kiek respublikos gyventojų jau yra gavę Rusijos pasus.

— Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis spaudos konferencijoje pareiškė, kad Donbaso konfliktą ketina išspręsti per metus. Leonidai, jūsų manymu, kokį kelią turėtų pasirinkti Ukrainos vadovas, kad pasiektų šį tikslą?

— Norėdamas įgyvendinti šį sprendimą, ponas Zelenskis turėtų žengti stiprios valios keliu. Nors jo įvardytas terminas yra gana konkretus, respublikose šis pareiškimas buvo priimtas be entuziazmo. Zelenskis ir jo komanda jau pakankamai pažadėjo, o padarė net mažiau nei Porošenka, kuris nieko gero nepadarė. Be to, mes nuolat girdime apie kažkokius naujus taikos Donbase planus.

Tai tarsi naujos politinės mados dalis — anksčiau Ukrainos politikai buvo įmantrūs aprašydami Donbaso gyventojų naikinimo metodus, tada savo Ukrainos ateities vizijoje ir štai, pagaliau, prasidėjus rudeniui, atėjo laikas pasiūlyti konflikto sprendimo planą. Nors kiekvienas daugiau ar mažiau sveikai mąstantis žmogus supranta, kad Ukraina negalės apeiti Minsko formato. Bet gali pasakyti, kad pažadėti nereiškia tuoktis. Bet neišeis ir ieškoti kitų apėjimo būdų, išsisukti, bandyti juokais atsakyti į "Normandijos formatą". Priemonių rinkinys yra aksioma, kurią labai lengva perskaityti ir net įsiminti. Joje viskas aiškiai ir nuosekliai išdėstyta. Taigi, panašu, kad Zelenskiui pakanka žingsnis po žingsnio vykdyti instrukcijas, kurias jam jau sugalvojo ir parašė. Sugebės — bus taika, ne — liks prezidentu-viltimi.

— Oficialus Kijevas pareiškė, kad priėmė visus įstatymus dėl amnestijos, tačiau Donbaso respublikos patikslino, kad šis pareiškimas neturi nieko bendro su realybe. Minsko susitarimų tekste išlyga dėl amnestijos pateikta prieš sąlygą dėl rinkimų organizavimo. Be to, pasak ekspertų, Donbase neįmanoma surengti rinkimų be amnestijos. Kaip jūs galite tai pakomentuoti?

— Amnestija yra vienas iš Minsko susitarimų punktų. Atmesdama jo įgyvendinimą, Ukraina nepaiso šalių garantų rekomendacijų ir sprendimo padėti parašą ant šio dokumento. Priemonių komplekso negalima įgyvendinti pasirinktinai, Kijevo nuožiūra, todėl reikalausime griežto kiekvieno punkto įgyvendinimo, neatsižvelgiant į tai, ar Ukrainai tai patinka. Yra suderintas dokumentas, jo reikėtų laikytis.

— Paskutiniai didelio masto kalinių mainai vyko 2017 metais. Kaip derybos juda šia linkme ir ar galima numatyti, kaip greitai jos įvyks?

— Luhansko Liaudies Respublikos karo belaisvių mainų darbo grupė per visus šiuos metus darė viską, kas įmanoma ir reikalinga, kad mūsų žmonės grįžtų į savo tėvynę. Savo ruožtu mes vykdome visus įsipareigojimus ir visada esame pasirengę dialogui. Tik mes nematome panašus noro iš oponentų pusės, todėl negalime prognozuoti už juos.

— Ukrainos saugumo pareigūnai atsisako atitraukti pajėgas pajėgų ir priemonių atskyrimo vietoje, netoli Zolotojė gyvenvietės LLR. Jūsų manymu, kokia yra to priežastis ir ar respublika svarsto naujus pajėgų atitraukimo sektorius?

— Esu priverstas pakartoti — yra suprantamas, patvirtintas veiksmų planas, kuris gali paskatinti taiką Donbase. Jo galima arba laikytis, arba ne.

O kai Ukrainos atstovai tarptautiniu lygiu paaiškina savo įsipareigojimų neįvykdymą frazėmis iš kategorijos "šuo suvalgė namų darbus", kyla abejonių dėl jų sveiko proto arba, kas yra akivaizdžiau, dėl jų noro ir sugebėjimo ką nors padaryti.

Regis, Zelenskiui iki šiol nepavyko nuraminti nacionalistų, kurie išgyvena, galima sakyti, atgimimo periodą. Pažiūrėsime, ar išvis pavyks. Nors tokiai šaliai kaip Ukraina tai yra klaiku — nedidelė fašistų grupė iš esmės diktuoja prezidentui savo žaidimo taisykles.

— Dabar LLR aktyviai teikiamos paraiškos dėl Rusijos Federacijos pilietybės. Kiek žmonių jau kreipėsi dėl Rusijos paso?

— Šiandien daugiau nei 30 tūkstančių respublikos gyventojų jau yra gavę Rusijos Federacijos pasus, dar 50 tūkstančių pateikė atitinkamus dokumentus. Iki metų pabaigos bendras žmonių, dalyvavusių pasų gavimo procese, skaičius viršys 100 000 žmonių. Akivaizdu, kad žmonės labai noriai dalyvauja šiame procese, aš daug kalbėjau apie tai, kiek mums šis sprendimas buvo laukiamas. Noriu pastebėti, kad visos tarnybos veikia labai gerai, ir norėčiau atskirai padėkoti žmonėms, kurie yra priversti dirbti viršvalandžius. Kai kuriose darbo vietose krūvis gerokai per didelis. Tačiau mums pavyksta susitvarkyti, pavyzdžiui, neseniai mes paleidome elektroninės eilės paslaugą, kuri leidžia mūsų piliečiams naudotis paslauga nuotoliniu būdu.

42
Tegai:
Rusija, Minsko susitarimai, Ukraina, Luhansko liaudies respublika
Briedis, archyvinė nuotrauka

Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai

(atnaujinta 21:22 2020.10.21)
Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" pasinaudojo briedžio apsilankymu mieste socialinei reklamai ir paprašė piliečių būti atsargesnių prie geležinkelio bėgių

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Į Rygą nuklydęs briedis visą dieną bėginėjo nuo Valstybės policijos pareigūnų, praneša Sputnik Latvija.

Pranešimą apie tai, kad Grizinkalno parke buvo pastebėtas briedis, pareigūnai gavo 8:40 val. Iš ten briedis nužygiavo į Rygos centrinę stotį, kurios sargybiniai nesėkmingai bandė pagauti gyvūną ant platformų.

"Latvijas dzelzceļš" kameros užfiksavo, kaip briedis geležinkelio tiltu kirto Dauguvą, o jį lėtai sekė keleivinis traukinys.

Vėliau briedis dingo tarp medžių Zakusalos saloje, prie Latvijos televizijos pastato. Sutemus paiešką buvo nutarta nutraukti. Kur briedis dabar, pareigūnai nežino ir ragina gyvūną pastebėjusius piliečius pranešti apie tai policijai.

Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" panaudojo briedžio apsilankymą mieste socialinei reklamai, o socialiniuose tinkluose paskelbė gyvūno kadrus su kreipiniu: "Nebūk briedis, sulėtink prie bėgių!"

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius juokais parašė "Twitter", kad policija greičiausiai persekiojo briedį, nes jis vaikščiojo po miestą be kaukės.

Tegai:
briedis, Latvija, Ryga
Dar šia tema
Politologas: Latvijos gyventojai praranda susidomėjimą situacija Baltarusijoje
Latvija paliko Ukrainą be humanitarinės pagalbos, bijodama COVID-19
Latvijos prezidentas ragina jaunus žmones sugalvoti naujų žodžių, jei jų nepakanka
Putinas pakėlė šampano taurę už Michalkovo sveikatą

Putinas pakėlė šampano taurę Michalkovo sveikatą

(atnaujinta 20:57 2020.10.21)
Trečiadienį garsus rusų kino režisierius Nikita Michalkovas švenčia savo 75-ąjį gimtadienį. Šiandien Putinas jam skyrė Rusijos Federacijos darbo didvyrio vardą

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per vaizdo konferenciją su režisieriumi Nikita Michalkovu, kuris šiandien švenčia 75-ąjį gimtadienį, pakėlė šampano taurę.

"Šiandien noriu dar kartą jus pasveikinti ir, nors darbo diena dar nesibaigė, noriu pakelti šią taurę į jūsų sveikatą", — sakė prezidentas, žadėdamas vėliau asmeniškai pasveikinti Michalkovą.

Atsakydamas į tai, Michalkovas taip pat pakėlė šampano taurę.

​Michalkovas padėkojo Putinui už sveikinimus ir jie vienu metu išgėrė.

Be to, šiandien prezidentas jam skyrė Rusijos Federacijos darbo didvyrio vardą.

Rusijos kino režisierius, aktorius, scenaristas ir prodiuseris Nikita Michalkovas gimė 1945 metų spalio 21 dieną Maskvoje. 1963–1966 metais mokėsi B. Ščiukino teatro mokykloje, 1971 metais baigė Kinematografijos institutą. Kine debiutavo kaip aktorius, išgarsėjo sukūręs Kolios vaidmenį filme "Aš vaikštau po Maskvą". 1974 metais sukūrė savo pirmą ilgametražį vesterno stiliaus nuotykinį filmą "Savas tarp svetimų, svetimas tarp savų". 

Tegai:
Vladimiras Putinas

Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai "Unimog"

Iš viso Lietuvos kariuomenė jau yra gavusi 340 sunkvežimių "Unimog" ir ateityje planuoja įsigyti daugiau

Trečiadienį, spalio 21 dieną, Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių tonų keliamosios galios sunkvežimiai "Unimog" U5000. Vaizdo įrašu su naujais įsigytais sunkvežimiais KAM pasidalino savo Youtube kanale.

Su šia nauja sunkvežimių partija Lietuvos kariuomenė jau yra gavusi iš viso 340 tokio tipo sunkvežimių.

Вооруженным силам Литвы передали грузовики Unimog U5000
Nauji sunkvežimiai "Unimog"

Naujieji sunkvežimiai pakeis senąsias Lietuvoje naudojamas "Unimog" mašinas, kurias irgi gamino Vokietijos įmonė "Daimler AG".

Sunkvežimiai Lietuvos kariuomenei pristatyti tęsiant Krašto apsaugos ministerijos bendradarbiavimą su NATO Paramos ir pirkimų agentūra pagal 2015 m. pasirašytą ir vėliau atnaujintą sutartį dėl 340 sunkvežimių Lietuvos kariuomenei pirkimo. Šios sutarties vertė — 70 mln. eurų.

Naujieji sunkvežimiai yra skirti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgoms, jie papildys tos pačios techninės bazės ir kariams puikiai pažįstamas transporto priemones.

Sunkvežimiai — viena dažniausiai kariuomenėje naudojamų transporto priemonių, todėl jų poreikis yra labai didelis. Šios transporto priemonės yra naudojamos karių užduotims vykdyti, logistiniam aprūpinimui užtikrinti, kariams transportuoti.

Pasak Gynybos resursų agentūros direktoriaus Sigito Dzekunsko, atsižvelgiant į poreikį, nuspręsta pratęsti sutartį ir Lietuvos kariuomenei nupirkti papildomai dar 42 sunkvežimius "Unimog" U5000". Planuojama, kad jie kariuomenei bus pristatyti kitais metais.

Tegai:
kariuomenė, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva atšaukė VSD agentų saviizoliaciją, kad jų neprarastų
Ekspertas: Baltarusija suprato, kad Lietuva ir Lenkija yra jos "priešės"
Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras