Вентиль на трубопроводе газораспределительной станции Нежухив на Украине, архивное фото

Ukraina ketina įgyvendinti PPO sprendimą dėl ginčo su Rusija

35
(atnaujinta 21:16 2019.10.28)
Rugsėjo viduryje Ukraina pralaimėjo Rusijai Pasaulio prekybos organizacijai pateiktame ginče dėl energijos tiekimo kainų korekcijos

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Ukraina pareiškė, kad ketina įvykdyti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) priimtą sprendimą dėl ginčo su Rusija energijos tiekimo korekcijų klausimu, tačiau tam reikia laiko, rašo RIA Novosti.

Pirmadienį įvyko organizacijos ginčų sprendimo tarybos posėdis.

"Ukraina paskelbė pareiškimą, kuriame deklaruoja savo ketinimą įgyvendinti PPO nurodymus ginče su Rusija dėl antidempingo priemonių, įvestų amonio salietros importui iš Rusijos", — teigė šaltinis.

Ukraina taip pat pažymėjo, kad šiam sprendimui įgyvendinti reikės "tam tikro laiko tarpo".

"Rusija palankiai įvertino Ukrainos pareiškimą ir pareiškė, kad yra pasirengusi aptarti šį klausimą su Ukraina", — pridūrė šaltinis.

Rugsėjo viduryje Ukraina pralaimėjo Rusijai PPO ginče dėl energijos tiekimo kainų korekcijos. Kalbame apie šalių ginčą dėl antidempingo priemonių Rusijos kilmės amonio nitratui. Rusija ginčijo vadinamąją "energijos korekcijos" metodiką, naudojamą Rusijos gaminių savikainai apskaičiuoti, kai vietoj energijos kainų Rusijos rinkoje naudojamos kainos trečiosiose šalyse.

Remiantis PPO arbitrų grupės peržiūros rezultatais, Ukrainai buvo liepta pašalinti pažeidimus. Kijevas, nesutikdamas su šiuo sprendimu, pateikė apeliaciją. PPO apeliacinis organas patvirtino komisijos išvadas, patvirtindamas Rusijos poziciją ir veiksmingai užtikrindamas jos pergalę.

2014 metų liepos mėnesį Ukraina daugiau nei trigubai padidino muitus už amonio salietros importą iš Rusijos (iki 36,03% nuo 11,91%) ir pratęsė jų galiojimą dar penkeriems metams. Šis sprendimas buvo priimtas remiantis "Ostchem" įmonių, kurios buvo Ukrainos verslininko Dmitrijaus Firtašo finansinės ir pramonės grupės "DF Group" dalis, pareiškimu. Jie kreipėsi, norėdami akcentuoti tai, kad dujų kainos Ukrainos azoto chemijos gamykloms ir Rusijos gamintojams labai skiriasi.

35
Tegai:
ginčas, Pasaulio prekybos organizacija (PPO), Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl konflikto su Rusija
Politologas: Ukraina ginče su "Gazprom" primena patvorio berniuką
Žiniasklaida sužinojo apie dujų tiekimo į ES be sutarties su Ukraina galimybę