Maskva, archyvinė nuotrauka

Švedijos laikraštis pavadino Rusiją "istoriniu Europos priešu"

47
(atnaujinta 12:41 2019.10.29)
Anot straipsnio autoriaus, JAV prezidentas Donaldas Trampas išdavė savo NATO sąjungininkus, nusprendęs išvesti kariuomenę iš Sirijos, kas galiausiai tapo Rusijos "triumfu"

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Švedijos leidinio "Dagens Nyheter" žurnalistai Rusiją pavadino "istoriniu Europos priešu" ir paragino ES susitelkti prieš Maskvą.

Anot straipsnio autoriaus, JAV prezidentas Donaldas Trampas išdavė savo NATO sąjungininkus, nusprendęs išvesti kariuomenę iš Sirijos, kas galiausiai tapo Rusijos "triumfu".

"Jungtinės Valstijos, aljanso pagrindas, ką tik pasitraukė iš Sirijos, palikdamos savo kurdų sąjungininkus kitos NATO valstybės narės Turkijos rankose. Ir pagrindinis šios dramos nugalėtojas yra Vladimiro Putino Rusija, istorinis priešas", — rašo laikraštis.

Medžiagoje pažymima, kad tokia įvykių eiga buvo didelis netikėtumas ir NATO valstybės narės Europoje neturėjo "plano B". Ir dabar, pasak straipsnio autoriaus, ES reikia susivienyti prieš kaimynę Rusiją, kuri "tapo dar didesnė Artimųjų Rytų sąskaita".

Damaskas
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"ES šalys turi laikytis kartu ir naudoti savo ekonominę galią. Priešintis autoritarinėms jėgoms — tiek Rusijoje, tiek kituose regionuose", — apibendrinama straipsnyje.

Spalio viduryje JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas pradėjo išvesti kariuomenę iš Sirijos šiaurės rytų.

Spalio 9 dieną Turkijos vadovas Redžepas Erdoganas paskelbė apie operacijos "Taikos šaltinis", nukreiptos prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

Vėliau Erdoganas ir JAV viceprezidentas Maikas Pensas sutiko pristabdyti Turkijos operaciją 120 valandų, kad nuo sienos su Turkija būtų išvestos Sirijos kurdų gynybos pajėgos. Pensas pareiškė, kad susitarimas reiškia kurdų pajėgų išvedimą iš 30 kilometrų zonos Turkijos ir Sirijos pasienyje, ir kad JAV padės šiam procesui. JAV viceprezidentas pažymėjo, kad JAV kariuomenė negrįš į šį rajoną.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

47
Tegai:
Rusija, Sirija, NATO, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
Britanijos URM: Turkija "žaidžia" Rusijos ir Asado naudai, vykdydama operaciją Sirijoje
Rusijos sraigtasparniai nusileido buvusioje JAV bazėje Sirijoje
Paskelbtas Rusijos karo policijos padalinio perkėlimo į Siriją vaizdo įrašas
JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją