Luhansko Liaudies Respublika, archyvinė nuotrauka

Ukraina ir LLR pradėjo kariuomenių atitraukimą Zolotojės rajone

26
(atnaujinta 13:53 2019.10.29)
Kaip pasirengimo ženklą abi pusės paleido signalines raketas. Pasirašius "Šteinmejerio formulę" pajėgų atsitraukimas turėjo prasidėti dar spalio pradžioje

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Luhansko Liaudies Respublikos (LLR) kovotojai ir Ukrainos saugumo pajėgos pradėjo atitraukti pajėgas ir priemones nuo kontaktinės linijos Donbase, Zolotojės gyvenvietės rajone, paskelbė Rodionas Mirošnikas, nepriklausoma pasiskelbusios respublikos valdžios atstovas.

Jis pažymėjo, kad 13:03 (12:03 Lietuvos laiku) Ukrainos ginkluotosios pajėgos (VSU) paleido baltą raketą kaip savo pasirengimo ženklą, o po minutės iš LLR buvo paleista atsakomoji raketa.

"Prasidėjo trijų dienų, skirtų pajėgų ir priemonių išvedimui pagal susitarimo sąlygas, skaičiavimas", — rašė Mirošnikas.

Kaip praneša RIA Novosti korespondentas, kovotojai ir saugumo pajėgos taip pat paleido žalias signalines raketas, kurios patvirtina pajėgų atitraukimo iš Zolotojė pradžią.

Anksčiau Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaika paskelbė pajėgų atsitraukimo pradžią. Jis atkreipė dėmesį, kad Zolotojės rajone paskutiniai susišaudymai vyko daugiau nei prieš dešimt dienų.

Anot ministro, pajėgų ir priemonių atsitraukimo pradžia Petrovskojė, tikėtina, prasidės po septynių – dešimties dienų.

Pristaika priminė, kad kariuomenės ir priemonių atitraukimas iš šių gyvenviečių yra sąlyga norint surengti aukščiausiojo lygio susitikimą "Normandijos formatu".

Anot ministro, preliminari šio susitikimo data jau buvo pasirinkta, tačiau jis jos neišduos, nes ne visos šalys pateikė patvirtinimą.

Pristaika viliasi, kad aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks iki lapkričio pabaigos.

Kontaktinės grupės susitikime Minske spalio 1 dieną šalys susitarė atnaujinti pajėgų atitraukimo procesą.

Jo pradžia buvo numatyta spalio 9 dieną, bet to nepavyko padaryti: Doneckas ir Luhanskas tris dienas tvirtino pasirengimą pradėti atitraukimą, tačiau iš Kijevo pusės jokio atsakymo nebuvo.

26
Tegai:
Luhansko liaudies respublika, Ukraina
Dar šia tema
Kremlius sureagavo į netikėtą Kijevo idėją panaikinti DLR ir LLR
Pušilinas: Zelenskis atkartoja Porošenką blogiausiomis jo apraiškomis
Puškovas paaiškino, kodėl Ukraina neturėtų "pasikliauti JAV"