Uostas Rygoje, archyvinė nuotrauka

Baltarusija susimąstė dėl naftos tiekimo per Baltijos valstybių uostus

42
(atnaujinta 15:27 2019.10.29)
"Belneftechim" pabrėžė, kad įgyvendinus "mokesčių manevrą" padidės tiekimų, alternatyvių rusiškiems, patrauklumas

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Baltarusija svarsto galimybę tiekti naftą iš NVS šalių, Artimųjų Rytų ir Afrikos per Ukrainos ir Baltijos šalių uostus, kaip alternatyvą pristatymams iš Rusijos.

Tai interviu leidiniui "Respublika" papasakojo koncerno "Belneftechim" pirmininko pavaduotoja Svetlana Gurina.

"Transporto koridoriai aiškūs, tačiau sprendimas bus priimtas tik tuo atveju, jei alternatyvūs tiekimai bus ekonomiškai veiksmingi. Bet atkreipsiu dėmesį: įvykdžius "mokesčių manevrą" ir Rusijos naftos kainai priartėjus prie pasaulinės kainos, didės ir alternatyvių pristatymų patrauklumas", — sakė ji.

Gurina taip pat pabrėžė, kad Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos gamina naftos produktus, kurie atitinka visus nacionalinius ir tarptautinius reikalavimus, todėl pakeitus rusišką naftą kita, kuro kokybė nebus paveikta.

Be to, Gurina teigė, kad po "nešvarios" naftos pristatymo reikėjo sumažinti naftos perdirbimo pajėgumų apkrovą, tuo tarpu pasiekti numatytos naftos gabenimo apimties dar nepavyko.

Gurina taip pat pabrėžė, kad "mokesčių manevras" sumažina muitų mokesčius, todėl Baltarusijai didėja naftos kainos. Per devynis šių metų mėnesius nuostoliai Baltarusijos ekonomikai jau sudarė apie 250 mln. dolerių (apie 225 mln. eurų).

Rugsėjo mėnesį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Minskas nagrinėja tris naftos tiekimo į šalį galimybes. Anot jo, tai naftos tiekimo per naftotiekį "Družba" iš Lenkijos organizavimas, taip pat tiekimas per naftotiekį "Odesa-Brody" iš Ukrainos ir per Lietuvos bei Latvijos uostus.

"Mokesčių manevras" Rusijos naftos pramonėje, numatantis muito naftos eksportui mažinimą ir mokesčio tarifo jos gavybai didinimą yra ginčijamas  klausimas Maskvai ir Minskui.

Pagal Minsko vertinimus, per šešerius metus Baltarusija gali netekti iki dešimties milijardų eurų, o 2019 metais — iki 360 milijonų eurų.

42
Tegai:
Baltijos šalys, Baltarusija
Dar šia tema
Didina pirkimus: Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
Lietuva gavo naują Norvegijos SGD krovinį
Lietuva gavo trečią per mėnesį SGD krovinį iš Rusijos
"Klaipėdos nafta" įsteigė dukterinį SGD terminalą Brazilijoje