JAV naikintuvas F-35A Lightning II

Pentagonas pasirašė didžiausios naikintuvų F-35 partijos įsigijimo sutartį

54
(atnaujinta 21:15 2019.10.29)
Tikimasi, kad brangiausias karinis lėktuvas istorijoje bus pagrindinis JAV ir keleto sąjungininkų orlaivis iki amžiaus vidurio

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Pentagonas su "Lockheed Martin" pasirašė šiuo metu didžiausios penktosios kartos daugiafunkcių naikintuvų F-35 partijos pirkimo sutartį, antradienį pranešė JAV Gynybos departamentas.

Pradinės sutarties suma sudarys 7 milijardus dolerių, nors iš esmės į ją turėtų būti įtraukti 34 milijardų dolerių mokėjimai už 478 orlaivius Jungtinėms Valstijoms ir sąjunginėms šalims.

"Gynybos departamentas ir "Lockheed Martin" pasiekė didžiulę pažangą ir sudarė sutartį dėl F-35 gamybos bei tiekimo", — pareiškė už kontraktus atsakinga Pentagono atstovė Elen Lord.

Anot jos, susitarimas "atspindi mūsų ketinimą gerokai mažinti F-35 kainą". Manoma, kad nuo 2022 metų vieno orlaivio gamyba atpigs beveik 13 procentų, iki maždaug 80 milijonų dolerių keliose komplektacijose.

F-35 buvo pradėtas naudoti 2015 metais. Tikimasi, kad jis bus pagrindinis JAV ir keleto sąjungininkų orlaivis iki amžiaus vidurio. Lėktuvą sukurti kainavo 1,4 trilijono dolerių, tai yra brangiausias karinis lėktuvas istorijoje.

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik /
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
54
Tegai:
naikintuvas, JAV
Dar šia tema
Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
JAV treniravosi greitai perkelti naikintuvus F-35 į Baltijos šalis ir Lenkiją
Belaukiant smūgio. NATO ruošiasi Rusijos puolimui Europoje
Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių