JAV naikintuvas F-35A Lightning II

Pentagonas pasirašė didžiausios naikintuvų F-35 partijos įsigijimo sutartį

62
(atnaujinta 21:15 2019.10.29)
Tikimasi, kad brangiausias karinis lėktuvas istorijoje bus pagrindinis JAV ir keleto sąjungininkų orlaivis iki amžiaus vidurio

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Pentagonas su "Lockheed Martin" pasirašė šiuo metu didžiausios penktosios kartos daugiafunkcių naikintuvų F-35 partijos pirkimo sutartį, antradienį pranešė JAV Gynybos departamentas.

Pradinės sutarties suma sudarys 7 milijardus dolerių, nors iš esmės į ją turėtų būti įtraukti 34 milijardų dolerių mokėjimai už 478 orlaivius Jungtinėms Valstijoms ir sąjunginėms šalims.

"Gynybos departamentas ir "Lockheed Martin" pasiekė didžiulę pažangą ir sudarė sutartį dėl F-35 gamybos bei tiekimo", — pareiškė už kontraktus atsakinga Pentagono atstovė Elen Lord.

Anot jos, susitarimas "atspindi mūsų ketinimą gerokai mažinti F-35 kainą". Manoma, kad nuo 2022 metų vieno orlaivio gamyba atpigs beveik 13 procentų, iki maždaug 80 milijonų dolerių keliose komplektacijose.

F-35 buvo pradėtas naudoti 2015 metais. Tikimasi, kad jis bus pagrindinis JAV ir keleto sąjungininkų orlaivis iki amžiaus vidurio. Lėktuvą sukurti kainavo 1,4 trilijono dolerių, tai yra brangiausias karinis lėktuvas istorijoje.

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik /
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
62
Tegai:
naikintuvas, JAV
Dar šia tema
Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
JAV treniravosi greitai perkelti naikintuvus F-35 į Baltijos šalis ir Lenkiją
Belaukiant smūgio. NATO ruošiasi Rusijos puolimui Europoje
Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 20:54 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosit.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matosi, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, pas laidos vedėją arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė, atkreipiant dėmesį į jos gebėjimą valdytis stresinėse situacijose. 

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Koronaviruso testai

Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą

(atnaujinta 18:03 2020.07.15)
Gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Rusijos mokslų akademijos Sibiro filialo Molekulinės ir ląstelinės biologijos instituto mokslininkai pirmieji Rusijoje gavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą SARS-CoV-2. Apie tai RIA Novosti pranešė Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus pirmininkė Olga Dorochova.

"Tam buvo naudojami paaukotų COVID-19 donorų kraujo mėginiai ir unikali atskirų B limfocitų rūšiavimo technologija", — teigė agentūros pašnekovė.

Koronaviruso vakcinos testas Burdenkos ligoninėje, Maskvoje
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Anot jos, gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles. Tolesni šios krypties tyrimai padės sukurti vaistus koronaviruso ligos gydymui ir prevencijai.

"Be to, gautos medžiagos leis mums ištirti apsauginio imuniteto ypatybes sergant koronavirusine infekcija ir bus reikalingos tobulinant vakcinas", — pridūrė ji.

Imunogenetikos laboratorija, vadovaujama biologijos mokslų daktaro Aleksandro Taranino, užsiima ligų molekulinės diagnostikos ir terapijos sukūrimu, žmogaus baltymų funkcine analize, taip pat imuninės sistemos molekulinės evoliucijos rekonstravimu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 573 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano
COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune — didelis židinys