Nord Stream 2, archyvinė nuotrauka

Danija pritarė "Nord Stream-2" statybai

81
(atnaujinta 16:35 2019.10.30)
Danijos valdžia išdavė leidimą ir tokiu būdu patvirtino, kad įsipareigoja užtikrinti tranzitinių vamzdynų tiesimą atsižvelgiant į išteklius ir aplinką

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Kopenhaga išdavė leidimą "Nord Stream-2" statyboms, praneša RIA Novosti su nuoroda į Danijos energetikos agentūra (DEA).

Leidimas išduotas ruožui Danijos kontinentiniame šelfe į pietryčius nuo Bornholmo Baltijos jūroje.

Pažymima, kad dokumentas išduotas laikantis Danijos įsipareigojimų pagal JT jūrų teisės konvenciją — valstybė privalo užtikrinti tranzitinių vamzdynų tiesimą atsižvelgiant į išteklius ir aplinką ir prireikus galės nurodyti maršrutą.

Anksčiau Danijos valdžia leido nutiesti dujotiekio "Baltic Pipe" ruožą, kuris sujungs Lenkiją ir Daniją. Dujotiekio tiesimo darbų pradžia numatyta gruodį. "Baltic Pipe" dujotiekis tiesiamas toje pačioje vietoje, kur planuojamas dujotiekis "Nord Stream-2"; dujotiekių trasos susikerta.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių tiesimą, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas.

Prieš projektą pasisako JAV ir Ukraina. Vašingtonas ketina skatinti Europos rinką pirkti JAV suskystintas dujas, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos dujų tranzito. Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politizuotu, taip pat nepritaria dujotiekio tiesimui.

Tarp tų, kurie palaiko "Nord Stream-2", yra Vokietija ir Austrija, suinteresuotos patikimu dujų tiekimu į Europą. Norvegija taip pat domisi sėkmingu projekto įgyvendinimu, nes vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Pasak Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
81
Tegai:
Nord Stream-2, Danija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)