Rusijos penktosios kartos naikintuvas Su-57

Žiniasklaida įvardijo kodinį NATO pavadinimą Rusijos naikintuvui Su-57

54
(atnaujinta 16:20 2019.10.31)
Kodiniai pavadinimai naudojami NATO sutartiniam karinės, jūrų, aviacijos ir raketų technikos, kurią pagamino tikėtino priešininko šalys — Rusija, Kinija ir retais atvejais kitos valstybės, žymėjimui ir klasifikacijai

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. NATO skyrė Rusijos penktosios kartos naikintuvui Su-57 kodinį pavadinimą "Felon" ("Nusikaltėlis" — Sputnik), praneša aviacijos tematikai skirtas žurnalas "Scramble Magazine".

Pažymima, kad kūrimo laikotarpiu mašinai buvo suteiktas laikinas pavadinimas "Frazor" (pagal prasmę artimas žodžiui "išvarginti"), tačiau serijai jis buvo pakeistas. Kol kas ši informacija nėra oficialiai patvirtinta.

Su-57 (anksčiau žinomas kaip PAK FA) pirmą kartą pakilo į orą 2010 metais. Kūrėjų teigimu, aukšto manevringumo ir galimybės atlikti viršgarsinį skrydį derinys, taip pat modernus laivo įrangos kompleksas ir sunkus aptikimas radarais suteikia jam pranašumą prieš konkurentus.

Kodiniai pavadinimai naudojami NATO sutartiniam karinės, jūrų, aviacijos ir raketų technikos, kurią pagamino tikėtino priešininko šalys — Rusija, Kinija ir retais atvejais kitos valstybės, žymėjimui ir klasifikacijai.

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik /
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
54
Tegai:
naikintuvai, NATO, Rusija
Dar šia tema
Paskelbtas pirmojo serijinio naikintuvo Su-57 surinkimo vaizdo įrašas
JAV naikintuvą F-16 perdažė, imituodamos Su-57 — video
Kokiu tikslu naikintuvai F-35 atskrido į Lietuvą
Paskelbtas nestandartinio Su-57 nusileidimo vaizdo įrašas
Paskelbtas Su-57 atlikto "plokščio kamščiatraukio" vaizdo įrašas
JAV žiniasklaida papasakojo apie sovietinį kūrinį, kuris įbaugino NATO