Pentagonas

Politologas: JAV turi visų teroristų lyderių DNR, nes yra su jais susijusios

21
(atnaujinta 08:34 2019.11.01)
JAV specialiosios tarnybos stengsis visus įtikinti, kad teroristo DNR mėginys buvo gautas specialios operacijos metu, mano politologas Maksimas Žarovas

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Politologas Maksimas Žarovas interviu Sputnik Radijui išreiškė nuomonę, kad JAV specialiosios tarnybos turi asmens duomenis apie visus teroristinių organizacijų lyderius, nes jos su jais yra glaudžiai susijusios.

Praėjusį savaitgalį Pentagonas paskelbė apie teroristinės grupuotės "Islamo valstybės"* lyderio Abu Bakro al-Bagdadžio mirtį. Kad patvirtintų šią informaciją, Pentagonas paskelbė likvidavimo operacijos vaizdo įrašą ir nuotraukas, taip pat papasakojo, kad DNR tyrimas patvirtino, jog nužudytas būtent al-Bagdadis.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija apie teroristų lyderio mirtį, tačiau nebuvo jokio patvirtinimo.

"Manau, kad būtent čia bandys pasakyti, kad šios specialios operacijos metu buvo gautas DNR mėginys. Iš tikrųjų, man atrodo, kad asmeninę informaciją apie visus vadus Amerikos specialiosios tarnybos turi dėl to, kad jos yra prisidėjusios prie šių teroristinių organizacijų sukūrimo. Man atrodo, kad Pentagonas pats nenorėjo skelbti visų šių detalių, ir tik dėl labai rimto spaudimo Trampo atstovai dabar tai skelbs. <...> Manau, kad dabar šiomis detalėmis domisi nedaug žmonių. Nuomonė apie šią operaciją jau susiformavo, tiksliau, abejonės dėl šios operacijos yra gana pagrįstos. Jos užvaldė viešąją nuomonę. Amerikiečiams dabar bus labai sunku kaip nors kitaip pateikti situaciją", — pasakė politologas.

IV* lyderis Abu Bakras al-Bagdadis

Al-Bagdadis (Ibrahimas al-Samarrai) gimė Irake 1971 metais. "Teroristo numeris vienas" politinės pažiūros pradėjo formuotis po JAV įsiveržimo į Iraką 2003 metais. Tada jis įstojo į Sadamo Huseino grupuotės gretas.

Praėjus metams jį suėmė amerikiečiai, tačiau "al-Qaeda"** padėjo jam ištrūkti. Tada al-Bagdadis tapo šios teroristų grupuotės nariu.

Pasitraukus Amerikos kariuomenei, socialinė ir ekonominė padėtis šalyje toliau blogėjo.

Šiame kontekste Al-Bagdadis Irake sukūrė lygiagrečią teroristinę organizaciją — "Islamo valstybę"*. 2014 metais IV* įsiveržė į Iraką ir Siriją ir užėmė ten dideles teritorijas.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

** Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

21
Tegai:
terorizmas, teroristinė grupuotė, JAV
Dar šia tema
JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
Paskelbtas Rusijos karo policijos padalinio perkėlimo į Siriją vaizdo įrašas
Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų