Krymas, archyvinė nuotrauka

NATO paskelbė, kad neįmanoma "normaliai" dirbti su Rusija

45
(atnaujinta 08:30 2019.11.01)
Kijeve vykusiame Ukrainos ir NATO komisijos posėdyje buvo priimtas pareiškimas, kuriuo pripažįstama, kad bendradarbiavimui reikalingi "konstruktyvūs Rusijos veiksmų pokyčiai"

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. NATO nemano, kad įmanoma atlikti "normalų" darbą su Rusija, kol Maskva "pakeis savo elgesį" pasaulio arenoje, teigiama Kijeve patvirtintame Ukrainos ir NATO komisijos pareiškime.

Karinis blokas pareiškė, kad bendradarbiavimui įprastu būdu reikalingi "konstruktyvūs Rusijos veiksmų pokyčiai".

Visų pirma, aljansas paragino Maskvą perduoti Krymo kontrolę Ukrainai, pusiasalio susijungimą su Rusija vadindamas "neteisėta aneksija".

"Mes smerkiame Rusijos tęsiamą karinės galios formavimą Kryme, kuris yra didesnio Rusijos agresijos regione modelio dalis", — sakoma pareiškime.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija.

Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

Maskva pabrėžė, kad ginkluotųjų pajėgų dislokavimas Kryme yra Rusijos suvereni teisė. Pastaraisiais metais Rusija pastebi precedento neturintį NATO aktyvumą prie savo vakarinių sienų. NATO plečia savo iniciatyvą ir vadina ją "Rusijos agresijos sutramdymu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų sutelkimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau neignoruos veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

45
Tegai:
Krymas, Rusija, NATO
Dar šia tema
Švedijos laikraštis pavadino Rusiją "istoriniu Europos priešu"
Vakarų žiniasklaida: Lietuvos ir Lenkijos pasienis — "NATO Achilo kulnas"
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Žiniasklaida įvardijo kodinį NATO pavadinimą Rusijos naikintuvui Su-57