Doleriai, archyvinė nuotrauka

JAV skolos dydis pasiekė naują rekordą

51
(atnaujinta 19:49 2019.11.03)
Teigiama, kad didžiausia skolos dalis šiuo metu yra piliečių ir finansų institucijų rankose, Rusija palaipsniui nuo 2014 metų išima lėšas iš JAV skolos

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. JAV vyriausybės skola pasiekė dar vieną rekordą — viršija 23 trilijonus dolerių, pranešė JAV Iždo departamentas.

Rusijos valiuta, archyvin ėnuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Iš šios sumos 17 trilijonų yra piliečių ir finansų institucijų rankose, likę šeši trilijonai yra paskolos tarp skirtingų federalinės vyriausybės institucijų.

Tuo metu, kai prasidėjo Donaldo Trampo prezidentavimas, skola buvo mažesnė nei 20 trilijonų dolerių, tačiau dėl padidėjusio federalinio biudžeto deficito ėmė sparčiai augti.

Šiais metais deficitas sudarė apie trilijoną dolerių. Vien tik Trampo ir respublikonų 2017 metų mokesčių reforma turėtų ją padidinti dviem trilijonais per dešimtmetį. Toliau auga išlaidos gynybai — Pentagono biudžetas yra apie 700 milijardų JAV dolerių per metus.

Anksčiau JAV investicinės bendrovės "Alliance Bernstein", valdančios 586 milijardų dolerių turtą, analitikai apskaičiavo, kad reali JAV vyriausybės skola siekia 1,832 procentus visos ekonomikos.

Dėl Vašingtono sankcijų spaudimo Rusija nuo 2014 metų palaipsniui išimdavo lėšas iš JAV valstybės skolos. 2018 metų pavasarį po dar vienos sankcijų bangos Rusijos bankas surengė didelio masto išpardavimą, perpus sumažindamas JAV iždo vertybinių popierių portfelį — nuo 96,05 iki 48,724 milijardo dolerių.

Rugpjūčio mėnesio JAV Iždo departamento duomenimis, Rusijos investicijos į JAV valstybės skolą sudarė 9,3 milijardo dolerių.

51
Tegai:
valstybės skola, JAV
Dar šia tema
Kaip baisi Lietuvos vyriausybė tapo viena geriausių per dešimtmetį
Prancūzijos deputatas paragino išspręsti Rusijos imperijos skolų klausimą
Dabar oficialu: pasaulio ekonomika ritasi į bedugnę
Lietuva ginčams su "Gazprom" ir "Veolia" išleis milijonus eurų