Doleriai, archyvinė nuotrauka

JAV skolos dydis pasiekė naują rekordą

102
(atnaujinta 19:49 2019.11.03)
Teigiama, kad didžiausia skolos dalis šiuo metu yra piliečių ir finansų institucijų rankose, Rusija palaipsniui nuo 2014 metų išima lėšas iš JAV skolos

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. JAV vyriausybės skola pasiekė dar vieną rekordą — viršija 23 trilijonus dolerių, pranešė JAV Iždo departamentas.

Rusijos valiuta, archyvin ėnuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Iš šios sumos 17 trilijonų yra piliečių ir finansų institucijų rankose, likę šeši trilijonai yra paskolos tarp skirtingų federalinės vyriausybės institucijų.

Tuo metu, kai prasidėjo Donaldo Trampo prezidentavimas, skola buvo mažesnė nei 20 trilijonų dolerių, tačiau dėl padidėjusio federalinio biudžeto deficito ėmė sparčiai augti.

Šiais metais deficitas sudarė apie trilijoną dolerių. Vien tik Trampo ir respublikonų 2017 metų mokesčių reforma turėtų ją padidinti dviem trilijonais per dešimtmetį. Toliau auga išlaidos gynybai — Pentagono biudžetas yra apie 700 milijardų JAV dolerių per metus.

Anksčiau JAV investicinės bendrovės "Alliance Bernstein", valdančios 586 milijardų dolerių turtą, analitikai apskaičiavo, kad reali JAV vyriausybės skola siekia 1,832 procentus visos ekonomikos.

Dėl Vašingtono sankcijų spaudimo Rusija nuo 2014 metų palaipsniui išimdavo lėšas iš JAV valstybės skolos. 2018 metų pavasarį po dar vienos sankcijų bangos Rusijos bankas surengė didelio masto išpardavimą, perpus sumažindamas JAV iždo vertybinių popierių portfelį — nuo 96,05 iki 48,724 milijardo dolerių.

Rugpjūčio mėnesio JAV Iždo departamento duomenimis, Rusijos investicijos į JAV valstybės skolą sudarė 9,3 milijardo dolerių.

102
Tegai:
valstybės skola, JAV
Dar šia tema
Kaip baisi Lietuvos vyriausybė tapo viena geriausių per dešimtmetį
Prancūzijos deputatas paragino išspręsti Rusijos imperijos skolų klausimą
Dabar oficialu: pasaulio ekonomika ritasi į bedugnę
Lietuva ginčams su "Gazprom" ir "Veolia" išleis milijonus eurų
Megan Markl ir princas Haris su sūnumi

Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį

(atnaujinta 17:59 2020.09.21)
Susijaudintas princas Čarlzas negalėjo sulaikyti emocijų per šeimos pokalbį per vaizdo konferenciją, skirtą jo jauniausio sūnaus gimtadieniui

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Princo Harrio ir jo žmonos Megan Markl įpėdinis nudžiugino princą Čarlzą: mažasis Archie senelį pavadino vienu žodžiu — "pa".

Neseniai princas Haris atšventė savo gimtadienį šeimos apsuptyje kartu su žmona ir mažu sūnumi. Tai nesutrukdė jam susiskambinti su karališkąja šeima ir užpūsti žvakes ant gimtadienio torto, kurį paruošė Megan Markl. Tačiau visas dėmesys tą dieną buvo sutelktas ne į šios progos herojų, o į jo mažąjį įpėdinį.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", mažasis Megan Markl ir princo Harrio sūnus palietė princą Čarlzą: pokalbio su šeima metu mažylis senelį pavadino taip lauktu žodžiu — "pa".

Šaltinių teigimu, išdidus Čarlzas vos sugebėjo neparodyti emocijų ir dar kartą pajuto, kaip pasiilgo anūko.

Reikėtų pažymėti, kad tai ne pirmas Archie žodis: pirmą kartą mažylis pradėjo kalbėti vasaros pradžioje ir jau pradžiugino tėvus žodžiais "mama" ir "tėtis", taip pat "knyga" ir "šuo".

Priminkime, kad po atsisakymokarališkųjų titulų Kembridžo hercogai persikėlė į Kanadą, o paskui apsigyveno JAV.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Harvis Veinšteinas

Elžbieta II nusprendė pamokyti Harvį Veinšteiną

(atnaujinta 18:32 2020.09.21)
Karališkoji močiutė griežta ne tik Megan Markl, bet ir kitų kinematografo atstovų atžvilgiu: skandalingasis prodiuseris neteko garbės riterio titulo

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Karalienė Elžbieta II nusprendė Harvį Veinšteiną (Harvey Weinstein) išbraukti iš Britanijos imperijos ordino riterių sąrašo: dėl visko kaltas skandalingas amerikiečių prodiuserio įvaizdis.

Sekso skandalas aplink garsų kino prodiuserį kilo 2017 metais. Daugiau nei 80 moterų papasakojo apie prodiuserio vykdytą priekabiavimą ir smurtą. Tarp aukų yra garsių aktorių ir modelių, tarp kurių Angelina Jolie, Uma Thurman ir Ashley Judd. Po kaltinimų 68 metų Veinšteinas buvo atleistas iš savo korporacijos, o 2020 metų pavasarį jis buvo nuteistas 23 metams kalėjimo.

Elžbieta II griežta viskame, kas susiję ne tik su jos šeimos, bet ir su Britanijos karalystės garbe: Jos didenybė atėmė iš Harvio Veinšteino riterio titulą, kurį prodiuseris gavo už nuopelnus Didžiosios Britanijos kinematografui.

Paaiškėjo, kad po skandalo su prodiuseriu Britanijos politikai parašė laišką ministrui pirmininkui, reikalaudami atimti iš Veinšteino garbės apdovanojimą. Dabar prašymą apsvarstė ir patenkino pati karalienė, nes pagal reglamentą ordinas gali būti konfiskuotas iš asmenų, kurie kenkia garbės sistemos įvaizdžiui. Jos Didenybė juo rūpinasi ne mažiau uoliai nei karališkuoju protokolu, kurį Megan Markl ne kartą pažeidė.

Tegai:
karališkoji šeima, Elžbieta II, karalienė, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Harvis Veinšteinas nuteistas kalėti 23 metus
JAV dar keturios moterys apkaltino Harvį Veinšteiną išžaginimu
Pinigai

Šiais metais pažeidėjai valstybei sumokėjo daugiau nei milijoną eurų

(atnaujinta 18:25 2020.09.21)
Daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per 8 šių metų mėnesius pažeidėjai valstybei jau sumokėjo daugiau nei milijoną eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Nurodoma, kad 939 tūkst. eurų sumokėta už aplinkai padarytą žalą ir daugiau kaip 150 tūkst. eurų baudų.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba (PPT) 2020 metais iki rugpjūčio 31 dienos gavo per 7 tūkst. pranešimų apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.

Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos ir kt.

Tegai:
pažeidimai, baudos
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui