Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Ukrainoje pranešta apie bandymą nuversti Zelenskį

99
(atnaujinta 09:42 2019.11.04)
Pasak buvusios Ukrainos teisingumo ministrės, kai kurios politinės jėgos, norinčios atimti iš dabartinio valstybės vadovo valdžią, kaip pretekstą gali panaudoti pajėgų atskyrimą Donbase

VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį bandoma nuversti, pareiškė buvusi šalies teisingumo ministrė Elena Lukaš televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

Anot jos, tuo užsiima kai kurios politinės jėgos, norinčios atimti iš dabartinio valstybės vadovo valdžią, ir tam jos turi pretekstą: pajėgų atskyrimas Donbase. Buvusi ministrė pabrėžė, kad taikos palaikymo procesą galima pateikti kaip "kapituliaciją".

"Zelenskį bandoma nuversti. Pretekstas puikus: kapituliantas. Dabar jie sups (valtį — Sputnik), siūbuos", — pasakė Lukaš.

Kartu ji pridūrė, kad Zelenskis "neturi saugumo pajėgų".

Politikė taip pat įvertino naujosios vyriausybės darbo rezultatus.

"Socialinė situacija, švelniai tariant, nepagerėjo, ekonominė —pablogėjo, politinė pavirto kažkokių skandalų plejada, žodžio laisvė — kelia didelį klausimą. Tačiau vis tiek tapo palyginti lengviau: jau ne taip intensyviai žmonės išvaromi iš cerkvių, ne tiek stipriai suskirstomi žmonės į "savus" ir "svetimus", "penktą koloną" ir "patriotinę koloną", — padarė išvadą ji.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų  vasario mėnesį Ukrainoje įvykusio perversmo. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas kontaktinės grupės susitikimų Minske metu, kur nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto malšinimo veiksmus. Tačiau net ir po šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

Spalio 1 dieną kontaktinė grupė susitarė dėl "Steinmejerio formulės". Pagal ją įstatymas dėl specialios vietos savivaldos tvarkos "tam tikrose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose laikinai įsigalioja rinkimų dieną ir nuolatiniu pagrindu po ESBO ataskaitos apie jų rezultatus paskelbimo".

Šalys taip pat sutarė nuo spalio 7 dienos atnaujinti pajėgų atskyrimą Petrovskio gyvenvietės ir Zolotojė miesto apylinkėse, tačiau to neįvyko. Pajėgų išvedimas Zolotojė rajone prasidėjo tik spalio 29 dieną, Petrovskio gyvenvietėję panašus procesas prasideda lapkričio 4 dieną.

99
Tegai:
Donbasas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
Pušilinas: Zelenskis atkartoja Porošenką blogiausiomis jo apraiškomis
Leonidas Pasečnikas: Zelenskis taip ir gali likti vien "prezidentu-viltimi"
Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske
Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą "Donbaso žmonės"
Šokoladas

Amerikos mokslininkai atrado netikėtą šokolado savybę

(atnaujinta 22:56 2021.03.01)
Kartu metu mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".

Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.

Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.

Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.

Tegai:
JAV, mokslininkai, sveika mityba, sveikata, šokoladas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Įvardytas būdas numesti svorio nesilaikant dietos
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange
Jennifer Aniston

Kavos pertraukėlė: vaizdo įrašas Dženifer Aniston virtuvės sukėlė furorą tinkle

(atnaujinta 22:13 2021.03.01)
Buvusi Bredo Pito mylimoji Instagram'e paskelbė neįprastą vaizdo įrašą ir dar kartą įrodė, kad gali būti karalienė net gamindama maistą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Vasario pabaigoje Holivudo aktorė Dženifer Aniston pasidalijo nauju įrašu Instagram'e ir maloniai nustebino savo sekėjus: vaizdo įrašas, kuriame aktorė virtuvėje verda kavą, sukėlė furorą tinkle.

Žvaigždė ilgą laiką ignoravo Instagram'ą: skirtingai nei žvaigždės kolegos, ji neskubėjo susikurti paskyros populiariame socialiniame tinkle. Tačiau kai tik buvusi Bredo Pito išrinktoji pasirodė tinkle, keli milijonai gerbėjų pradėjo sekti jos paskyrą.

Ir nors Aniston ne taip dažnai lepina gerbėjus naujais įrašais, šiomis dienomis ji sugalvojo kai ką neįprasto — paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji verda kavą.

Priešais kamerą aktorė pasirodė aptemptu megztuku ir languotu siauru sijonu. Aniston figūra ir energinga veido išraiška dar kartą įrodė, kad 52 metų žvaigždė yra puikios formos ir nesidomi plastinėmis operacijomis.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

"Užsukite pas mane išgerti kavos"; "Puikus ir paprastas vaizdo įrašas"; "Kokia figūra, tikriausiai ji gyvena vien gerdama kavą"; "Gražiai sensta, negalima palyginti su Demi Moore", — parašė gerbėjai tinkle.

Tegai:
kinas, Holivudas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Dženifer Aniston pasiekė Instagram'o sekėjų rekordą
Žiniasklaida išsiaiškino, kad Harvis Veinšteinas grasino nužudyti Dženifer Aniston