JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, archyvinė nuotrauka

Pompėjas paskelbė, kad Trampas pripažino Kinijos grėsmę

30
(atnaujinta 09:10 2019.11.05)
Valstybės sekretorius taip pat pabrėžė, kad šalys turėtų bendradarbiauti, ir pareiškė, jog galimas Kinijos ir JAV prekybos susitarimas yra "naudingas" abiem šalims

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas pripažino Kinijos komunistų partijos keliamą grėsmę ir išvardijo nemažai KLR "grėsmių", praneša RIA Novosti.

Spalio pabaigoje Pompėjas sukritikavo Kinijos politinę sistemą sakydamas, kad Kinijos gyventojai nenori šio modelio. Anot valstybės sekretoriaus, JAV suprato, kaip priešiškai jų atžvilgiu nusiteikusi Kinija ir kokios yra jos vertybės. Jis apkaltino Kinijos valdžią taikant prievartą kaip tinkamą valstybės valdymo įrankį, kyšininkavimu vykdant sandorius su kaimynais ir kitomis šalimis bei tuo, kad Kinija pažeidžia pagrindines žmogaus teises. Kita vertus, pasak Pompėjo, JAV yra pasirengusios bendradarbiauti su Kinija.

"Turime įsitikinti, kad pasaulis supranta su KKP susijusią riziką ir pasekmes, kurias, tiesą sakant, jautėme ilgą laiką. Gera žinia tai, kad prezidentas Trampas pripažino šią grėsmę", — interviu su verslo kanalu "Fox Business" sakė Pompėjas.

Valstybės sekretorius taip pat pažymėjo, kad šalys turėtų bendradarbiauti, kur tik įmanoma. Visų pirma, jis išreiškė nuomonę, jog galimas Kinijos ir JAV prekybos susitarimas yra "naudingas" abiem šalims.

"Tai, kas vyksta Sindziange, prievartinis technologijų perdavimas, kibernetinės atakos ar jų veikla Pietų Kinijos jūroje, kuri kelia grėsmę visoms Azijos šalims — tai rimta rizika. Trampas vertina jas rimtai. Mums reikia, kad pasaulis prisijungtų prie mūsų šiuo klausimu", — sakė valstybės sekretorius.

30
Tegai:
grėsmė, Kinija, JAV
Dar šia tema
Pekinas paskelbė sutarimą su JAV dėl pirmosios prekybos susitarimo dalies
Pekinas protestuoja prieš JAV dėl naujų reikalavimų Kinijos diplomatams
Trampas santykius su Rusija pavadino "labai gerais"
Michailas Jefremovas

Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena

(atnaujinta 13:29 2020.07.14)
Anksčiau Pašajevas, komentuodamas vaizdo įrašą apie kyšį, teigė, kad jo klientas tuo metu nieko nesuvokė

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Po avarijos, kurioje žuvo Sergejus Zacharovas, Michailas Jefremovas niekam nesiūlė kyšio. Vaizdo įrašas, kurio pagrindu galima padaryti tokią išvadą, yra suklastotas, RIA Novosti pasakojo aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

Anksčiau internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame kelių policijos pareigūnas užpildo protokolą, ir, matyt, už kadro Jefremovas sako: "Leisk man eiti, o vėliau aš sumokėsiu jums visus pinigus".

"Kažkada būtų buvę baudžiamosios bylos medžiagos, jei ji atitiktų tikrovę, byla jau seniai būtų iškelta. Jūs žinote, kaip tobulinama technika, mano balsu galima sakyti viską, o vaizdo įrašą filmavo vietoje, pardavė ir tada sumontavo", — teigė advokatas.

Anksčiau Pašajevas, komentuodamas vaizdo įrašą apie kyšį teigė, kad jo klientas tuo metu nieko nesuvokė.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Michailas Jefremovas
© Sputnik / Максим Блинов

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
avarija, aktorius, advokatas, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nelaiko savęs atsakingu už mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas
Advokatas pareiškė apie pakankamą Jefremovo nekaltumo įrodymų kiekį
Ledynas

"Roshydromet" vadovas paaiškino naujų salų atsiradimą Arktyje

(atnaujinta 11:43 2020.07.14)
Kaip pažymėta, dabar sunku pasakyti, kiek dar reikės pakeisti Šiaurės poliarinio regiono geografinius ir navigacinius žemėlapius

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Naujos salos Arktyje atsiranda dėl tirpstančių ledynų ir nuosėdų sekliame vandenyje, RIA Novosti pasakojo "Roshydromet" vadovas Igoris Šumakovas.

"Vadinamųjų "naujųjų" salų atsiradimas Arktyje yra susijęs su ledynų skilimu. Tai pirmiausia siejama su Prano Juozapo Žemės salynu. Kai kuriais atvejais ledu padengti pusiasaliai, kai ledynas atsitraukė, buvo atskirti sąsiauriais nuo pagrindinės sausumos teritorijos ir tokiu būdu virto salomis", — sakė jis.

Anot jo, šis procesas tęsiasi ir šiandien, ir sunku pasakyti, kiek dar reikės pakeisti Šiaurės poliarinio regiono geografinius ir navigacinius žemėlapius.

Šumakovas taip pat pažymėjo, kad salos susidaro dėl kito proceso — nuosėdų kaupimosi sekliuose krantuose. Visų pirma, dėl šio proceso rytinėje Laptevo jūros dalyje atsirado Jajos sala.

Jajos salą atrado sraigtasparnio pilotai, skridę į Novosibirsko salas 2013 metų rugpjūtį. Sala taip pavadinta dėl tų dviejų pilotų atsakymo į klausimą, kas pirmasis pastebėjo naująją salą. Abu pasakė "ja" (rusų kalba tai reiškia "aš").

Tegai:
sala, Arktis, Rusija
Dar šia tema
Rusijos desantininkai pirmieji pasaulyje desantavosi iš stratosferos žemutinės ribos
Ką veikia JAV ir Britanijos karo laivai Barenco jūroje