Amerikos kareivis Sirijoje, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV stato dvi naujas bazes Sirijos naftos regione

45
(atnaujinta 18:39 2019.11.05)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad kontingentas užtikrins naftos telkinių, esančių Arabų Respublikos rytuose, saugumą

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. JAV kariuomenė stato dvi naujas bazes daug naftos turinčioje Deir ez-Zoro provincijoje, esančioje Sirijos šiaurės rytuose, praneša "Anadolu".

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad kontingentas užtikrins naftos telkinių, esančių Arabų Respublikos rytuose, saugumą.

Rusijos karo policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Алаеддин

Remiantis vietiniais agentūros šaltiniais, JAV kariuomenė ruošiasi formuoti bazes Sur regione. Naudojama daugybė statybinės technikos, į regioną papildomai siunčiama 250–300 karių, taip pat šarvuočių, sunkiųjų ginklų ir šaudmenų.

Sumažėjus JAV pajėgoms Sirijos šiaurėje, kai prasidėjo Turkijos operacija "Taikos šaltinis", Vašingtonas pradėjo didinti karinius tiekimus Deir ez-Zorui. Praėjusią savaitę į provinciją buvo išsiųsta 170 JAV konvojų. Tai tapo didžiausiu pastarųjų metų JAV kariškių ir technologijų perdavimu iš Irako į Siriją.

JAV kaip bazę naudoja didžiausio Sirijos naftos telkinio Omaro teritoriją, be to, turi bazių dar trijose Deir ez-Zoro teritorijose.

Rusijos prezidento specialusis atstovas Sirijoje Aleksandras Lavrentjevas anksčiau pareiškė, kad naftos atsargas šalies šiaurės rytuose turėtų kontroliuoti Bašaro al Asado vyriausybė.

Rusijos užsienio reikalų ministerija JAV bandymus neteisėtai palaikyti karines pajėgas Sirijoje laiko nepriimtinais ir prieštaraujančiais tarptautinei teisei.

Savo ruožtu oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas teigė, kad JAV vyriausybinės agentūros per mėnesį gauna daugiau nei 30 mln. dolerių iš naftos gavybos Sirijoje.

45
Tegai:
karinė bazė, karinės pajėgos, Sirija, JAV
Dar šia tema
JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
Švedijos laikraštis pavadino Rusiją "istoriniu Europos priešu"
Rusija ir Turkija pradėjo bendrus patruliavimus Sirijoje