Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Ukrainos tinklaraštininkas įvardijo didžiausią Zelenskio nesėkmę

30
(atnaujinta 07:44 2019.11.06)
Pasak analitiko, Ukrainoje nėra svarbesnių naujienų nei tai, kad TVF neatnaujina bendradarbiavimo su Kijevu

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Žinomas Ukrainos tinklaraštininkas, politikos apžvalgininkas Olegas Ponomaris papasakojo apie didžiausią dabartinio Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio komandos nesėkmę. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Anot Ponomario, Ukrainoje nėra svarbesnių naujienų nei tai, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) neatnaujina bendradarbiavimo su Kijevu.

"Aš visada rašiau, kad nebendradarbiavimas su TVF — pirmasis ženklas. Ar Ukraina yra pasirengusi tęsti struktūrines reformas? Ar Ukraina pasirengusi žaisti pagal civilizuoto pasaulio taisykles? Ar ji to nori? Ir reikalas net ne galimame finansinių įsipareigojimų nevykdyme. Reikalas pasirinkime — Ukraina arba su Vakarais ir žaidžia jų taisyklėmis, arba tampa Somaliu", — rašė jis.

Anksčiau "The Wall Street Journal" su nuoroda į savo šaltinius pranešė, kad TVF atidėjo finansinę paramą Ukrainai dėl nuogąstavimų, kad prezidentas Zelenskis negalės grąžinti milijardų dolerių, kurie buvo išimti iš Ukrainos bankų, taip pat ir iš "PrivatBank".

Ukrainos ekonomika patiria sunkumų ir po 2014 metų įvykių nusmuko daugeliu aspektų. Kijevas bando stabilizuoti situaciją vykdydamas reformas, skolindamasis pinigų iš TVF, tačiau kol kas visa tai veikia priešingai ir neigiamai veikia piliečių gerovę: didėja būsto ir komunalinių paslaugų tarifai, atlyginimai ir pensijos išlieka žemo lygio.

Kai kurie Ukrainos politikai pažymėjo, kad šalies ekonomika yra "katastrofiškoje situacijoje", o dujų kainų kilimas gali sukelti socialinį sprogimą. Buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Viktoras Suslovas teigė, kad Kijevo valdžios veiksmai prives šalį prie finansinių įsipareigojimų nevykdymo, o tai turės neigiamą poveikį gyventojams.

30
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, tinklaraštininkas, Ukraina
Dar šia tema
Putinas pasakojo, nuo ko priklauso konflikto Donbase sureguliavimas
Paskelbta, kada Zelenskis apsilankys Lietuvoje
Ekspertas: Ukraina dėl sąjungos su Lietuva gali daug prarasti