Rūkymas

Mokslininkai įvardijo naują rūkymo keliamą žalą

18
(atnaujinta 08:52 2019.11.07)
Specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad žmonės, kenčiantys nuo tam tikrų psichikos sutrikimų, rūko dažniau nei kitų genetinių tyrimų dalyviai

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Rūkymas padidina šizofrenijos ir depresijos išsivystymo riziką, teigiama britų genetikų tyrime. Mokslininkų išvados skelbiamos žurnale "Psychological Medicine".

Specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad nuo šių sutrikimų kenčiantys žmonės rūko daug dažniau nei kitų genetinių tyrimų dalyviai. Išanalizavę daugiau nei pusės milijono britų DNR, mokslininkai padarė išvadą, kad tyrime dalyvavę žmonės, turintys priklausomybę nuo nikotino, beveik du kartus dažniau sirgo lėtine depresija nei nerūkantys.

Manoma, kad taip gali būti dėl to, kad rūkymas sutrikdo serotonino ir dopamino darbą, o tai, savo ruožtu, yra tiesiogiai susiję su šizofrenijos ir depresijos išsivystymu.

Be to, mokslininkai nustatė, kad šizofrenija sergantys žmonės labiau linkę tapti rūkaliais ir rečiau atsisako šio blogo įpročio. Specialistai mano, kad taip gali būti dėl bandymų slopinti ligos simptomus tabaku.

Mokslininkų manymu, sumažinus rūkymo išplitimą, galima sumažinti fizinių ir psichinių ligų skaičių.

18
Tegai:
žala, rūkymas, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata (297)
Dar šia tema
Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose
Mokslininkai: surūkyta cigaretė "primins apie save" po 30 metų