Oro tarša, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai pranašauja žmonijai "neapsakomas kančias"

27
(atnaujinta 21:18 2019.11.06)
Ekspertai pabrėžė, kad žmonija vis tiek gali imtis tam tikrų priemonių padėčiai pagerinti, ir įvardijo keletą sričių, kuriose turi būti imtasi priemonių pasauliniam atšilimui sulėtinti

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Daugiau nei 11 tūkstančių mokslininkų iš 153 pasaulio šalių, tarp jų ir iš Rusijos, pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad žmonijos laukia "neapsakomos kančios", nebent bus imtasi skubių priemonių anglies dioksido išmetimui sumažinti. Tyrėjų darbai paskelbti moksliniame žurnale "BioScience".

Ekspertų išvados pagrįstos informacija, gauta per 40 stebėjimo metų. Šie duomenys apima energijos suvartojimą, paviršiaus temperatūrą, gyventojų skaičiaus augimą, miškų naikinimo procentą, poliarinio ledo masę, BVP ir anglies dioksido kiekį.

Anot vieno iš dokumento autorių, Sidnėjaus universiteto darbuotojo Tomo Niusomo, mokslininkai privalo įvykdyti savo moralinę pareigą įspėdami visą pasaulį apie ekstremalią aplinką. Jo kolega iš Oregono universiteto Vilijamas Riplis pridūrė, kad klimatas keičiasi sparčiau, nei tikėjosi daugelis tyrėjų.

Ekspertai pabrėžė, kad žmonija vis tiek gali imtis tam tikrų priemonių padėčiai pagerinti. Jie nustatė keletą sričių, kuriose turi būti imtasi priemonių pasauliniam atšilimui sulėtinti.

Visų pirma, mokslininkai paragino iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais energijos šaltiniais, įvesti didelius "anglies mokesčius", mažinti teršalų išmetimą, atsitraukti nuo noro didinti BVP ir gerinti materialines sąlygas, sustabdyti masinį miškų naikinimą ir vartoti mažiau gyvūninio maisto.

27
Tegai:
oro tarša, gyvenimas, mokslininkai
Dar šia tema
VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose
Tyrimas: naujas dyzelinis automobilis mažiau teršia aplinką nei benzininis