Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas prisipažino, kad "norėjo sukramtyti kaklaraištį" dėl "Brexit" atidėjimo

34
(atnaujinta 22:03 2019.11.06)
Trečiadienį premjeras dalyvavo audiencijoje kartu su karaliene Elžbieta II, kuri davė leidimą gruodžio 12 dienos visuotiniams rinkimams

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas prisipažino, kad "norėjo sukramtyti kaklaraištį" dėl priverstinio "Brexit" atidėjimo, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

Džonsonui taip ir nepavyko gauti Parlamento palaikymo dėl susitarimo, kurį jis buvo pasiekęs su ES dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygų. Jis buvo priverstas paprašyti ES atidėti Britanijos pasitraukimą, nors anksčiau buvo sakęs, kad verčiau "mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Premjeras tikisi, kad konservatorių partija pagerins savo pozicijas Bendruomenių rūmuose po gruodžio mėnesio rinkimų, o deputatai pagaliau patvirtins susitarimą ir suteiks šaliai galimybę palikti ES iki 2020 metų sausio 31 dienos.

"Aš galiu jums pasakyti, kad aš pasiekiau tašką, kuriame norėjau iš nevilties sukramtyti savo kaklaraištį, nes beveik viską pasiekėme. Turime susitarimą, su kuriuo galime palikti ES vos po kelių savaičių", — sakė Džonsonas trečiadienį ir pridūrė apie oficialią rinkimų kampanijos pradžią.

Trečiadienį Džonsonas dalyvavo audiencijoje kartu su karaliene Elžbieta II, kuri davė leidimą gruodžio 12 dienos visuotiniams rinkimams.

Džonsono kalba iš tikrųjų tapo jo rinkimų manifestu. Jis pakartojo savo pažadą pasiekti "Brexit" ir patikino, kad "šimtai milijardų svarų laukia šios akimirkos integracijos į Didžiosios Britanijos ekonomiką". Jis pažadėjo paremti Nacionalinę sveikatos tarnybą ir švietimo sistemą, kovoti su klimato kaita ir spręsti imigracijos sistemos klausimus, o opozicija, jo manymu, ketina atverti šalį nekontroliuojamam migrantų atvykimui.

Ministras pirmininkas teigė, kad Darbo partijos pakilimas į valdžią bus "košmariško neryžtingumo ir vilkinimo šou" pradžia. Jis kaltino opozicijos lyderį Džeremį Korbiną neturint aiškios pozicijos svarbiausiais klausimais. Jis numatė, kad bus surengti du referendumai iš karto — dėl "Brexit" ir Škotijos nepriklausomybės.

"Ir mes net nežinome, kokią poziciją užims Džeremis Korbinas", — sakė jis.

Džonsonas taip pat kritikavo savo politinį oponentą už tariamą Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaikymą tuo metu, kai paaiškėjo apie Sergejaus ir Julijos Skripalių apsinuodijimą Solsberyje.

Anglijos mieste Solsberyje 2018 metų kovo 4 dieną, pasak Didžiosios Britanijos valdžios, buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti, o tai išprovokavo didelį tarptautinį skandalą. Londonas mano, kad Rusijos valstybė dalyvavo Skripalių apnuodijime A234, Maskva tai kategoriškai neigia. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužės mėnesį pareiškė, kad Skripalių byla byra akyse dėl to, kad nėra jokių Rusijos kaltės įrodymų.

34
Tegai:
Brexit, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)
Dar šia tema
Britanijos vyriausybė atsisako aptarti "Brexit" susitarimą
Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
JAV naikintuvas F-35А

"The National Interest" atskleidė amerikiečių naikintuvų "Achilo kulną"

(atnaujinta 21:39 2021.01.27)
Amerikiečių leidinio teigimu, nepaisant įdiegtų neaptinkamumo technologijų, JAV naikintuvus gali lengvai sekti Rusijos radarai dideliais atstumais

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikiečių naikintuvai F-22 ir F-35 turi daug trūkumų, dėl kurių jie tampa lengvai pažeidžiami priešo. Apie tai papasakojo leidinys "The National Interest".

"Stealth technologijos, priešingai nei įprasta manyti, nėra apsiaustas, darantis nematomu", — parašė žurnalistai.

Jų manymu, Rusijos radarai "Podsolnuch" puikiai atliks užduotį danguje aptikti orlaivį su "stealth" technologijomis. Taip pat žurnalistai tvirtina, kad Rusijos radarai gali lengvai sekti F-35 dideliais atstumais.

Straipsnyje teigiama, kad infraraudonųjų spindulių paieškos technologija taip pat apskaičiuoja amerikiečių naikintuvų su "stealth" technologijomis buvimo vietą.

Be kitų amerikiečių orlaivių trūkumų, autoriai įvardijo didelį atsilikimą pagal visus parametrus oro kovoje, kuriai naikintuvai F-35 arba B-2 nėra skirti. Anot jų, ore F-35 gali tapti lengvu Rusijos SU-57 "grobiu".

Dar šia tema
Kas išgelbės "Žaibą": naikintuvas F-35 patyrė naują nesėkmę
Nufilmuotas naikintuvo MiG-31 oro mūšis stratosferoje — video
Amerikiečių pilotas įvertino naikintuvo MiG-29 kovines savybes
JAV neribotam laikui atidėjo naikintuvų F-35 gamybą
Laukiamiausias pasaulyje skrydis: greičiausias naikintuvas-perėmėjas MiG-41
Princas Haris ir Megan Markl

Lemtingi žodžiai: kaip princas Haris pakenkė Megan Markl

(atnaujinta 21:32 2021.01.27)
Jauniausias Elžbietos II anūkas norėjo įtikti artimiesiems, tačiau prastai apgalvojo savo viešą kalbą ir nulėmė jo žmonos ir jos šeimos santykių nutraukimą

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Princas Haris pakenkė savo žmonai Megan Markl ir iš anksto nulėmė jos santykius su giminaičiais: lemtingi žodžiai buvo pasakyti per interviu po maištingosios poros sužadėtuvių.

Holivudo aktorės ir karališkosios šeimos narių santykiai nuo pat pradžių buvo pasmerkti. Markl iš visų jėgų priešinosi rūmų taisyklėms ir pažeidė karališkąjį protokolą, o jos vyras tuo metu "degino tiltus" kitame fronte. Anksčiau nežinomą informaciją atskleidė karališkieji ekspertai.

Princas Haris nuo pat pradžių pakenkė Megan Markl: hercogas ištarė frazę, kuri amžiams sugadino buvusios aktorės santykius su jos šeima.

"Dabar Meg turi šeimą, kurios niekada neturėjo", — per interviu po sužadėtuvių pasakė Haris.

Pasak karališkųjų ekspertų, tokia frazė pasmerkė Markl sąmoningai atsisveikinti su savo principais ir visiškai atsiduoti karališkosioms pareigoms.

"Šie lemtingi žodžiai sukėlė daug triukšmo. Visi buvo įsitikinę, kad Markl iškart įsitrauks į šeimos gyvenimą ir rūmų struktūrą. Tačiau po tokio pareiškimo susidarė įspūdis, kad tai ne jos pasirinkimas, o pareiga", — šaltinio žodžius pacitavo leidinys "Daily Star".

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį
Lietuvos geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

"Skandalas su daužomais indais": Baltijos šalys šantažuoja ES dėl "Rail Baltica"

(atnaujinta 09:16 2021.01.28)
Baltijos valstybės gali uždelsti nacionalinių ekonomikos atkūrimo planų ratifikavimą po pandemijos, jei ES joms neskirs pažadėtų 1,4 milijardo eurų projektui

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Pirmą kartą Baltijos šalys leido sau veikti su ES taip pat, kaip ir Lenkija bei Vengrija, RuBaltic.ru rašo Aleksandras Nosovičius. 

Anksčiau tapo žinoma, kad Baltijos šalys gali atidėti nacionalinių ekonomikos atkūrimo planų ratifikavimą po pandemijos, jei Europos Sąjunga joms neduos žadėtų 1,4 milijardo eurų "Rail Baltica". Nepaisant to, Briuselis neketina pritarti Baltijos valstybėms. 

"Atitinkamai orioje Europos šeimoje kaista dar vienas garsus skandalas su indų daužymu. <...> Baltijos valstybės pirmą kartą elgėsi kaip du pagrindiniai Europos Sąjungos verslininkai, grasindami sukelti problemų sąjungininkams jautriausias momentas ir jiems jautriausioje srityje", — pažymi Nosovičius. 

Ekspertas prisiminė situaciją, kai Lenkija ir Vengrija sustabdė sutartą septynerių metų ES biudžetą. Tačiau, priešingai nei Varšuva ir Budapeštas, Baltijos šalių elgesys niekada nekėlė problemų Briuseliui, pažymi straipsnio autorius. 

"Įdomiausia, kodėl jie to siekia. Ne dėl įstatymo viršenybės sąlygos skirstant Briuselio subsidijas, kaip, pavyzdžiui, Lenkija ir Vengrija, kurios, gaudamos europinius pinigus, tikisi vykdyti suverenią vidaus politiką. 

Tylaus Baltijos šalių maišto priežastis buvo grėsmė atvirai korumpuotam ekonomiškai beprasmio geležinkelio projektui, kurio statyba Europai nėra investicija, bet tiesiogine ir perkeltine prasme pinigų užkasimas žemei", — rašo Nosovičius. 

Tuo tarpu daugelis ekspertų ne kartą teigė, kad projektas yra nemokus. Ekspertai pabrėžė, kad šiaurės – pietų kryptimi nuo Helsinkio iki Varšuvos per Baltijos šalis nėra krovinių ir keleivių srauto, reikalingo geležinkeliui pakrauti, o vienintelė jo prasmė, be biudžeto "apkarpymo", yra NATO karių perkėlimas. 

Pasak Nosovičiaus, jei projektas turėjo tik karinę paskirtį, tada kelias būtų buvęs nutiestas ir pradėtas eksploatuoti jau seniai. 

"Iš tikrųjų paaiškėja, kad Baltijos politikai, kad ir kaip jie beklykautų, netiki Rusijos karine agresija Baltijos šalyse, o NATO sąjungininkai, kad ir ką jie sakytų, netrokšta ginti šių Baltijos šalių. Todėl "Rail Baltica" virto korupcine subsidijuojama nuoma Lietuvai, Latvijai ir Estijai, kurios be galo išleidžia pinigus jo statybai, suprasdamos, kad siaurojo geležinkelio negalima užbaigti. Kai tik jis bus baigtas ir pradėtas naudoti, pinigų srautas iš Briuselio bus nutrauktas", — sakė ekspertas. 

Nosovičius pažymėjo, kad TSRS žlugimas galiausiai pasirodė naudingas Rusijai, nes jai nebereikia "maitinti" Baltijos valstybių, "klausytis šių šalių isterijos" ir pasiduoti jų šantažui. 

Rail Baltica

Projektas yra geležinkelis, sujungsiantis Baltijos valstybes su Vakarų Europa. Jis eis per Berlyną, Varšuvą, Vilnių, Kauną, Rygą ir Taliną. Suomija atsisakė dalyvauti. 

Tikimasi, kad geležinkelis pradės veikti 2026 metais. 

Manoma, kad projektas siekia 5,8 milijardo eurų. Retkarčiais pasirodo informacijos, kad kelio tiesimas kainuos daugiau, nei tikėtasi iš pradžių. Projekto auditas, kurio rezultatus 2020 metų vasarą paskelbė Europos Audito Rūmai, atskleidė rimtų trūkumų, ypač susijusių su trasos investicijų grąža. Visų pirma, ataskaitoje nurodoma, kad numatomas keleivių skaičius neatlaiko kritikos. 

Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad projektas neturi ekonominės prasmės ir yra reikalingas karinėms reikmėms. 

Маршрут Rail Baltica
© Photo : Rail Baltica
Rail Baltica maršrutas
Tegai:
ES, Rail Baltica, Baltijos šalys
Temos:
"Rail Baltica" statyba