Persimonai, archyvinė nuotrauka

Gydytojai papasakojo, kam nederėtų valgyti persimonų

83
(atnaujinta 08:23 2019.11.07)
Dietologė Anželika Diuval pažymėjo, kad persimonuose yra daug naudingų medžiagų, ypač A, B ir C vitaminų

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Dietologai papasakojo, kuo persimonai yra naudingi ir kokiais atvejais reikėtų jų atsisakyti. Apie tai praneša "Večerniaja Moskva".

Fitoterapeutė, dietologė Anželika Diuval pažymėjo, kad persimonuose yra daug naudingų medžiagų, ypač A, B ir C vitaminų.

"Tai vitaminai, kurie ypač reikalingi rudenį, jie palaiko imuninę sistemą, nervų sistemą ir padeda organizmui apsiginti nuo įvairių infekcijų", — teigė gydytoja.

Ji ragino valgyti persimonus du-tris kartus per savaitę, būtinai šviežius.

"Persimonuose yra gausu jodo ir geležies, kurie yra reikalingi žmogaus organizmui bet kuriuo metų laiku", — pažymėjo Diuval. Ji patarė valgyti šį vaisių sergantiems mažakraujyste ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis. Be to, dėl mažo rūgštingumo persimonai nekenkia žmonėms, sergantiems opa ir virškinamojo trakto sutrikimais.

Tačiau, pasak gydytojos, šio vaisiaus negalima valgyti, jei yra kasos ar inkstų akmenų problemų.

Mitybos specialistė ir dietologė Natalija Prochorova taip pat atkreipė dėmesį į persimonų naudą.

"Šiame vaisiuje yra daug skaidulų, tačiau jis turi ir daug kalorijų", — pabrėžė ekspertė.

Ji paragino apriboti persimonų vartojimą tiems, kurie serga cukriniu diabetu; jie gali suvalgyti vieną vaisių per dieną, nes paprastieji angliavandeniai jame gali sukelti stiprų insulino išsiskyrimą. Sveiki žmonės gali saugiai suvalgyti du ar tris persimonus per dieną.

83
Tegai:
sveikata, vitaminai, vaisiai, gydytojai
Dar šia tema
Britui amputavo koją, nutrintą dėvint naujus batus
Nausėda papasakojo apie savo sveikatos būklę
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas