ES ir Lietuvos vėliavos , archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva negaus pinigų ES nei prašymais, nei skundais

103
(atnaujinta 08:18 2019.11.07)
Briuselis nori iš krizės išvesti pagrindines ES šalis. Tokia politika neišvengiamai reiškia Europos periferijos finansavimo mažinimą, sakė ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Briuselis ketina mažinti subsidijas naujosioms Europos Sąjungos valstybėms, o šių šalių lyderių skundai situacijos nepakeis, sakė ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva metu.

Derliaus nuėmimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

"Šis procesas jau vyksta. Tai lemia kelios priežastys: didėjantis ES priešininkų populiarumas Vakarų Europoje (šalyse-donorėse). Tai yra Europos ekonomikos augimo sulėtėjimas, prie kurio, beje, prisideda ir Lietuva, ir kitos Rytų Europos šalys, kenkdamos strateginiams projektams, tokiems kaip "Nord Stream". Tai pat Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES, ir galiausiai — pagrindinė Vakarų Europos paramos teikėjų — Vokietijos, Prancūzijos, Italijos — strateginė orientacija, kad krizės, apėmusios ES, atveju jos turėtų sutelkti dėmesį į Europos civilizacijos išsaugojimą ir krizių įveikimą", — sakė jis.

Ekspertas pridūrė, kad šis principas neišvengiamai susijęs su ES periferijos finansavimo sumažinimu.

"Todėl Nausėda ir kiti Rytų Europos valstybių vadovai gali skųstis dėl lėšų mažinimo, kiek tik nori. Jie gali tai vadinti tam tikru Briuselio ir svarbiausių Vakarų Europos paramos teikėjų kerštu", — padarė išvadą ekspertas.

Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priminė Suomijos ministrui pirmininkui Antti Rinne Vilniaus poziciją dėl ES biudžeto dydžio ir paskirstymo. Visų pirma jis atkreipė dėmesį, kad Lietuva mano, jog nepriimtina mažinti subsidijas ūkininkams. Anot jo, netinkamas finansavimas gali pristabdyti svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir sumažinti regiono konkurencingumą.

103
Tegai:
Lietuva, Briuselis, ES
Dar šia tema
Lietuvos žemės ūkio ministerija prognozuoja produktų brangimą dėl didelių akcizų
Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
Medicininės kaukės

URM: Lietuva prisideda prie JAV pastangų kovoje su koronavirusu

(atnaujinta 16:17 2020.07.13)
Pranešama, kad liepos 14 dieną vyksiančiame krovinio išlydėjimo renginyje dalyvaus užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas ir kiti ministerijos bei ambasados pareigūnai

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Liepos 15 dieną iš Lietuvos į JAV išvyksta šalyje pagamintos kovai su COVID-19 pandemija skirtos apsaugos priemonės, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Pranešama, kad liepos 14 dieną vyksiančiame krovinio išlydėjimo renginyje dalyvaus užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas ir kiti ministerijos bei ambasados pareigūnai.

Už skirtas lėšas buvo įsigyta Pensilvanijos valstijos medikams bei kitų tarnybų darbuotojams skirtų 11 400 vnt. apsauginių skydelių (iš UAB "Medienos era"), 10 752 vnt. vienkartinių apsauginių chalatų (UAB "Interscalit") ir 19 642 vnt. įvairios plaučių įrangos (UAB "Intersurgical").

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1874 koronaviruso atvejai, 79 pacientai mirė. 

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 565 tūkst. žmonių.

Tegai:
pagalba, koronavirusas, JAV, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kremlius įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę
Paskelbtas didelio gaisro JAV karinio jūrų laivyno desantiniame laive vaizdo įrašas
"Kliudys bet kokį taikinį Rusijoje": kokia nauja ginkluotė kuriama JAV
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Lenkijos vadovas Andžejus Duda

Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį

(atnaujinta 14:32 2020.07.13)
Jo teigimu, Lenkija "visada laikė save 51-ąja JAV valstija", tai patvirtina jos pasiryžimas "priimti bet kokį skaičių amerikiečių kariuomenės, investuoti į JAV karinių bazių statybą — tik siekiant sukurti Rusijai problemas"

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lenkijos vyriausybė po Andžejaus Dudos pergalės prezidento rinkimuose tęs suartėjimą su Vašingtonu ir Maskvos "sulaikymą", tačiau tai tęsis tik tol, kol JAV prasidės rimtos problemos, RIA Novosti sakė politologas, buvęs Rusijos ir Lenkijos dialogo centro vadovas Jurijus Bondarenka.

Remiantis 99,97 % rinkimų komisijų protokolų skaičiavimo rezultatais, Duda pirmauja Lenkijos prezidento rinkimuose, 51,21 % rinkėjų balsavo už jį. Jo oponentas Rafalas Tšaskovskis gavo 48,79 % balsų.

"Kalbant apie Rusiją, ankstesnis kraštutinės rusofobijos kursas bus tęsiamas. Bus nugriauti visi paminklai. Europa labai atsargiai vertina partiją, kuri laimėjo Lenkijoje, ir Lenkijos prezidentą, tačiau Europos šalys nesirūpina užsienio politika kaip tokia. Europa labiau orientuojasi į save, labiau nei prieš koronaviruso pandemiją", — komentavo Bondarenka.

Eksperto teigimu, Lenkija "visada laikė save 51-ąja JAV valstija", tai patvirtina jos pasiryžimas "priimti bet kokį skaičių amerikiečių kariuomenės, investuoti į JAV karinių bazių statybą — tik siekiant sukurti Rusijai problemas".

"Ši politika yra beprotiška, tačiau ji tęsis tol, kol Amerikoje prasidės rimtos problemos. Kai tik išryškės rimtos problemos, Lenkijoje, kaip ir kitose šalyse, visa rusofobija pasibaigs per 24 valandas", — įsitikinęs jis.

Anot Rusijos eksperto, Lenkijos prezidento rinkimuose laimėjo "įmanoma rusofobinė partija", kuri, be to, "labai įtariai vertina proeuropietiškas iniciatyvas, Briuselį, Berlyną". "Kaimas nugalėjo miestą. Miestuose visur laimėjo Tšaskovskis, liberalus Varšuvos meras. Visas Lenkijos elitas yra rusofobai, tad laimėjo ryškiausia rusofobų partija. Bent jau su Tšaskovskiu buvo galima kalbėtis. Su Duda nėra apie ką kalbėtis", — apibendrino ekspertas.

Tegai:
rusofobija, Rusija, santykiai, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje
Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą