Brexit

Partijos, prieštaraujančios "Brexit", susitarė nekonkuruoti rinkimuose

14
(atnaujinta 21:14 2019.11.07)
Liberaldemokratų lyderė Džo Svinson pareiškė, kad išsamią informaciją apie artėjančių rinkimų trijų partijų strategiją atskleis penktadienį

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Britanijos pasitraukimui iš ES prieštaraujančios politinės partijos sutarė nekonkuruoti artėjančiuose Parlamento rinkimuose gruodžio 12 dieną. Šį pareiškimą ketvirtadienį paskelbė Didžiosios Britanijos Liberalų demokratų partija.

Spalio mėnesį Didžiosios Britanijos Parlamentas pasisakė už neeilinių rinkimų organizavimą tam, kad būtų išspręstos problemos, kurios daugelį metų tęsiasi aplink "Brexit". Konservatorių vyriausybė įvairiais būdais bandė išgauti iš Parlamento susitarimą su ES dėl "Brexit" sąlygų, tačiau Bendruomenių rūmai jį nuolat atmetinėjo.

"Liberaldemokratai prisijungia prie susitarimo dėl kandidatų paskirstymo (Parlamento rinkimuose) su "Žaliųjų" ir "Velso" partijomis. Susitarimas reiškia, kad Liberaldemokratai bendradarbiaus su abiem partijomis ir nekels savo kandidatų prieš tuos dalyvius, kurie priešinasi "Brexit", — rašoma partijos pranešime.

Po pranešimo keli politikai, tarp jų ir ankstesnio Parlamento parlamentarai, paskelbė, kad nedalyvaus rinkimuose ir užleidžia galimybę tapti kitų partijų kandidatais. Dabar žinoma, kad partijos susitarė dėl 60 kandidatų vietų. Tokiu būdu, jei kuri nors iš partijų paskiria proeuropietišką kandidatą apygardoje su didele pergalės tikimybe, tada jį automatiškai palaiko dvi kitos partijos, kurios atsisako iškelti savo kandidatus.

Liberaldemokratų lyderė Džo Svinson (Jo Swinson) teigė, kad išsamią informaciją apie artėjančių rinkimų trijų partijų strategiją atskleis penktadienį.

Atsižvelgiant į rinkėjų nepasitenkinimą Konservatorių partijos vadovybės veiksmais ir aiškios Leiboristų partijos programos nebuvimą, artėjančių rinkimų rezultatas ir "Brexit" likimas priklausys nuo to, kiek britai palaikys tuos, kurie yra už narystę ES.

14
Tegai:
parlamentas, Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (139)
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
Vertas apgailestavimo: Džonsonas pasisakė apie "Brexit" atidėjimą
Džonsonas prisipažino, kad "norėjo sukramtyti kaklaraištį" dėl "Brexit" atidėjimo