F-16 naikintuvas, archyvinė nuotrauka

Japonija ragina JAV laikinai atsisakyti F-16 skrydžių

36
(atnaujinta 12:59 2019.11.08)
Anot "NHK" kanalo, prefektūros gubernatorius perdavė atitinkamą pareiškimą Japonijos gynybos ministrui

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Aomorio prefektūros valdžia pareikalavo JAV karinės vadovybės susilaikyti F-16 naikintuvų mokymų, kol bus nustatytos priežastys ir imtasi priemonių, kad būtų išvengta incidentų su pratybų metu krintančiais sviediniais, praneša RIA Novosti.

Anot NHK kanalo, prefektūros gubernatorius Singo Mimura perdavė atitinkamą pareiškimą Japonijos gynybos ministrui Taro Kono.

Rusijos naikintuvas Su-34
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Anksčiau per pratybas amerikiečių lėktuvas, priskiriamas "Misava" bazei, Aomorio prefektūrai, numetė 230 kg sveriantį mokomąjį šaudmenį.

Tai įvyko už bazės ribų, šaudmuo pataikė į ganyklą. Jame nebuvo sprogstamųjų medžiagų, tačiau dėl skrydžio aukščio ir sunkio jėgos jis rėžėsi giliai į žemę. Prefektūros valdžia susirūpinusi, nes šioje srityje taip pat įsikūrusios mokyklos, todėl net tuščio sviedinio kritimas gali sukelti nepataisomų padarinių.

Incidentai su JAV kariniais lėktuvais Japonijoje įvyko jau ne pirmą kartą. Rugpjūčio pabaigoje Japonijos JAV kariuomenės sunkiasvoris sraigtasparnis CH-53 "skrydžio metu" numetė plastikinį iliuminatorių į jūrą prie Okinavos krantų. Ten 2016 metų gruodį per degalų papildymo pratybas ore sudužo amerikiečių "Osprey" konvertoplanas.

36
Tegai:
pratybos, JAV, Japonija
Dar šia tema
Kitą savaitę prasidės tarptautinės pratybos "Geležinis vilkas"
Ekspertas: NATO pratybos Juodojoje jūroje — šansas Rusijai ištirti varžovą