Rašiklis ir laiškas, archyvinė nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje mergaitė parašė laišką mirusiam tėvui ir gavo neįprastą atsakymą

59
(atnaujinta 18:06 2019.11.08)
Mergaitė iš Didžiosios Britanijos neteko tėvo praėjusią vasarą

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Šešerių metų Anglijos Češyro grafystės gyventoja Holly Morgan išsiuntė atviruką mirusiam tėvui ir sulaukė netikėto atsakymo, praneša "Daily Mail".

Mergaitė neteko tėvo praėjusią vasarą ir buvo labai nusiminusi dėl netekties.

Spalį jam būtų suėję 47 metai. Mergaitė nusprendė pasveikinti savo tėvą ir išsiuntė jam sveikinimo atviruką. Ant voko ji užrašė: "Tėčiui į dangų".

Po kelių dienų Morganų šeima pašto dėžutėje rado laišką, adresuotą Holly. Jame buvo rašoma, kad atvirukas "įveikė žvaigždes ir kitus kosmoso objektus ir buvo pristatytas tėčiui į rojų".

Mergaitės mama padėkojo pašto darbuotojams ir pasakė, kad dukra buvo labai laiminga, kai perskaitė atsakymą.

59
Tegai:
laiškai, mirtis, mergaitės, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė didelę kokaino, hašišo ir "ekstazi" siuntą
Ugniagesiai išgelbėjo senuką, kuris nusprendė sušilti neįprastu būdu
Ukrainos Rada

Ukrainos Radoje pareikalauta nustoti lopyti "sieną" su Rusija

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Opozicijos politikai paragino valdžios institucijas atsisakyti sienų ir sankcijų politiniuose santykiuose su Rusija, o lėšas, skirtas gynybinių konstrukcijų statybai pasienyje su Rusija, skirti ukrainiečių socialiniams poreikiams

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Parlamentinė frakcija "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" reikalauja, kad Ukrainos valdžia nustotų finansuoti projektą "Siena", skirtą statyti statinius pasienyje su Rusijos Federacija, o lėšas skirti ukrainiečių socialiniams poreikiams, penktadienį pranešė partijos spaudos tarnyba.

2015 metais Ukrainos Arsenijaus Jaceniuko vyriausybė patvirtino projekto "Siena" įgyvendinimo veiksmų planą, kuris numatė galingų gynybinių konstrukcijų statybą pasienyje su Rusija. Projektas buvo skirtas ketveriems metams ir turėjo kainuoti 4,1 milijardo grivinų (apie 150 milijonų dolerių). Tačiau vėliau darbų finansavimas 2015 ir 2016 metams sumažintas daugiau nei perpus.

"Net krizės metu, kai skaičiuojama kiekviena kapeika, kai trūksta pinigų sumokėti gydytojams ir nupirkti jiems apsaugos priemones, vyriausybė skiria 400 milijonų grivinų "Jaceniuko sienos" statybai... "Opozicijos platforma" reikalauja, kad valdžia nustotų lopyti "Jaceniuko sieną", nedelsiant nustotų finansuoti šią nenaudingą kiaurą tvorą. Pinigai turi būti skirti palaikyti Ukrainos mediciną, švietimą, mokėti darbo užmokesčio įsiskolinimus ir atkurti socialines garantijas", — teigiama pareiškime, paskelbtame partijos tinklalapyje.

Be to, opozicijos politikai reikalauja atlikti valstybinių lėšų išlaidų auditą ir visų korupcijos faktų, susijusių su šiuo "aštuntuoju pasaulio stebuklu", tyrimą.

"Mes raginame valdžios institucijas atsisakyti sienų ir sankcijų politiniuose santykiuose su Rusijos Federacija. Surasti būdą, kaip įveikti konfliktą, atkurti visavertį dialogą ir ekonominius bei prekybinius ryšius su Rusija visiškai atitinka Ukrainos interesus. Šaliai reikalinga taika ir vystymasis, o ne korupcija karinėse išlaidose", — apibendrinta pareiškime.

Anksčiau Ukrainos nacionalinis antikorupcijos biuras pareiškė, kad įtarus projektui "Siena" skirtų valstybės lėšų švaistymą, buvo sulaikyti septyni žmonės, tarp kurių yra pasienio tarnybos pareigūnai ir įmonių-rangovų atstovai. Vėliau teismo sprendimu visiems sulaikytiesiems buvo paskirta kardomoji priemonė — sulaikymas su galimybe sumokėti piniginį užstatą.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje
Brukingso institutas: Ukraina iššvaistė savo potencialą
Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės
Ukraina paskelbė ketinanti įslaptinti dalį "Krymo susigrąžinimo" plano
Nord Stream-2

Berlynas atmeta JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
"Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Berlynas atidžiai stebi dujotiekio projekto "Nord Stream-2" situaciją JAV, pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų nesikeičia, Berlyne jos atmetamos, per trumpąją konferenciją teigė Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovė, praneša RIA Novosti.

"Kaip žinote, mes stebime plėtrą aplink "Nord Stream-2", įskaitant plėtrą JAV. Mes to nekomentuojame. Mūsų principinė pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų taip pat aiški. Mes jas atmetame", — sakė ministerijos atstovė, atsakydama į RIA Novosti klausimą.

"Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį.

Dokumentą palaikė penki senatoriai iš abiejų partijų, įskaitant įtakingą Teksaso senatorių Tedą Kruzą.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij".

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, Rusija, JAV, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Zacharova sureagavo į JAV pareiškimus dėl Rusijos vaidmens Vidurio Rytuose
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"
Lietuvos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

Lietuvos kariuomenėje mažėja apribojimų tarnybai ir pratyboms

(atnaujinta 15:11 2020.06.05)
Nuo liepos planuojama toliau vykdyti šaukimą tiek į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tiek į parengtojo rezervo mokymus įprasta tvarka

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Lietuvos kariuomenėje mažinami apribojimai kasdieninei veiklai ir karinio rengimo pratyboms. Apie tai praneša kariuomenės spaudos tarnyba. 

Nuo birželio 3 dienos leidžiamas karių skaičius pratybose padidintas nuo 30-ies (būrio dydžio padalinio) iki 100 (kuopos dydžio padalinio) karių, o nuo birželio 16 dienos jau vyks ir tie mokymai, kuriuose dalyvautų iki 150 karių. 

Be to, kariuomenės vado leidimu kariai galės išvykti į tarptautinius mokymus kitose šalyse.

Pasak kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio, kovinė parengtis buvo išlaikyta viso karantino laikotarpiu, pavyko apsaugoti karius nuo viruso.

"Pavieniai atvejai įtakos nepadarė, nes buvo operatyviai suvaldyti. Kadangi epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėjanti, todėl leidžiu kariniams vienetams atnaujinti pratybas ir ne karinėse teritorijose. Taip palaipsniui grįžtame prie įprastinio karinio rengimo tempo, tęsiame pasirengimą pagrindinei užduočiai — šalies gynybai", — sako Rupšys.

Asmenų aptarnavimą vėl pradeda ir šaukimą į kariuomenę užtikrinančios institucijos — Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba bei Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba. 

"Rezervo kariams šių metų birželio 6 dieną turėjo prasidėti parengtojo rezervo mokymai, tačiau šį mėnesį jie bus atidėti. Dėl buvusio karantino suvaržymų nežymiai pakito visų metų šaukimo planas", — teigiama pranešime.

Nuo liepos planuojama toliau vykdyti šaukimą tiek į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tiek į parengtojo rezervo mokymus įprastine tvarka.

Karinėse mokymo įstaigose vėl galės vykti visi kursai, kariai taip pat vėl galės dalyvauti ir ne kariuomenės rengiamuose kursuose. Taip pat panaikinti visi apribojimai karių fizinio rengimo pratyboms, tačiau komandinių sporto šakų treniruotėse galės dalyvauti tik tame pačiame dalinyje tarnaujantys kariai.

"Kariuomenės pajėgų ir dalinių vadams ir toliau paliekama pareiga užtikrinti, kad užkrečiamųjų ligų požymių turintys kariai nevyktų į tarnybą, o kreiptųsi į medikus. Taip pat lieka galioti visos priemonės, kurių imtasi viruso plitimo prevencijos tikslais — patalpų valymas, vėdinimas, patalpų ir asmenų dezinfekcija, atstumai tarp asmenų ir kitos", — teigiama pranešime. 

Iš viso per pandemijos laikotarpį COVID-19 susirgo 15 karių ir civilių darbuotojų, 14 jų šiuo metu jau yra pasveikę. Visais patvirtintais COVID-19 atvejais buvo taikomos numatytos saviizoliacijos, dezinfekcijos ir kitos būtinos priemonės. Karinio rengimo pratybos epidemijos metu nutrauktos nebuvo.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Lenkijoje prasidėjo Amerikos kariuomenės perkėlimo į Europą pratybos
Lenkijoje prasidėjo kariuomenės pratybos "Anakonda"