Nord Stream-2 statyba

Lenkija skyrė baudą Prancūzijos "Engie" dėl "Nord Stream-2"

40
(atnaujinta 16:02 2019.11.08)
Lenkija skyrė "Engie Energy" 44,7 milijono JAV dolerių baudą už nuolatinį ir nepagrįstą atsisakymą siųsti prašomus dokumentus

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK skyrė baudą vienai didžiausių Europos energetikos kompanijų — prancūzų įmonei "Engie" už bendradarbiavimo stoką "Nord Stream-2" projekto atveju, pranešama įstaigos Twitter paskyroje.

"Engie Energy" skyrėme 44,7 milijono JAV dolerių baudą už nuolatinį ir nepagrįstą atsisakymą siųsti prašomus dokumentus", — teigiama pranešime.

Tačiau jame nenurodyta, ar UOKiK skyrė baudą kitiems dujų projekto dalyviams.

Gegužės mėnesį Lenkija apkaltino "Gazprom" ir penkis jos partnerius ("OMV", "Wintershall", "Shell", "Uniper" ir "Engie") už Lenkijos įstatymų pažeidimą finansuojant dujotiekio statybą.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Bendra projekto kaina yra devyni su puse milijardo eurų.

Iš pradžių "Gazprom" ir jos partneriai planavo sukurti bendrą įmonę, tačiau negalėjo gauti UOKiK pritarimo. Tokiu būdu, Rusijos koncernas liko 100 procentų veikiančios bendrovės "Nord Stream 2 AG" savininkas, o Europos bendrovės įsipareigojo projektą finansuoti perpus — po 950 milijonų eurų kiekviena. Kitą pusę — 4,75 milijardo eurų — duoda "Gazprom".

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
40
Tegai:
Nord Stream-2, Prancūzija, Lenkija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva negaus pinigų iš ES nei prašymais, nei skundais
Ukraina įvardijo naują būdą užblokuoti "Nord Stream-2"
Ekspertas priminė, kaip Danija įtikino Baltijos šalis paremti "Nord Stream" — video