Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas įvardijo tris Rusijos raidos scenarijus

86
(atnaujinta 11:23 2019.11.09)
Anksčiau Prancūzijos prezidentas išreiškė požiūrį, kad JAV nusigręžia nuo savo sąjungininkų, Europa nebegali tikėtis jų palaikymo

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Rusija turi tris plėtros scenarijus, tokią nuomonę interviu žurnalui "The Economist" išsakė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas.

Kaip pirmąjį variantą Makronas įvardijo Rusijos galimybes atkurti supervalstybės statusą, pasikliaudama vien savo jėgomis. Tačiau, pasak Prancūzijos vadovo, tai bus nepaprastai sunku. Kaip priežastį Makronas įvardijo ekonominės galios ir gyventojų trūkumą.

Antrasis galimas plėtros scenarijus — "Eurazijos modelis". Tačiau Prancūzijos lyderis pažymėjo, kad šiame regione jau yra dominuojanti šalis — Kinija. Anot Makrono, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "vis labiau tolsta" nuo Kinijos lyderio Si Dzinpingo.

Trečiasis variantas, pasak Makrono, apima naujo subalansuoto santykių su Europa modelio paiešką. Jis mano, kad Maskva dabar ES suvokia kaip JAV vasalą dėl to, kad NATO priartėjo prie Rusijos sienų, tačiau ateityje, pasak Prancūzijos vadovo, ši pozicija gali keistis.

Interviu "The Economist" metu Makronas taip pat pažymėjo, kad NATO išgyvena "smegenų mirtį". Prancūzijos vadovas teigia, kad JAV nusigręžia nuo savo sąjungininkų, Europa nebegali tikėtis jų palaikymo.

Rusijos ir Vakarų santykiai 2014 metais pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė jai sankcijas. Maskva reagavo į maisto embargą, pakeitė importą ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose vis dažniau išsakomas poreikis panaikinti ribojamąsias priemones, darančias žalą tiems, kurie jas įveda, ir atkurti dialogą su Maskva.

86
Tegai:
ES, NATO, Rusija, Emanuelis Makronas
Dar šia tema
Makronas teigė, kad peržiūrėti santykius su Rusija neišvengiama
Makronas konstatavo NATO "smegenų mirtį"
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva
Žemės planeta iš Mėnulio, archyvinė nuotrauka

Ekologas įvertino Geitso žodžius apie "nelaimę, blogesnę nei koronaviruso pandemija" 

(atnaujinta 15:04 2020.08.07)
Jis prognozavo, kad per ateinančius kelis dešimtmečius planeta susidurs su pasauline krize, kurią sukels klimato pokyčiai

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Klimato pokyčiai, kurie, pasak Bilo Geitso, sukels pasaulinę aplinkos krizę, yra tik dalis problemos, palaidotos radioaktyvios atliekos, kurios per gruntinius vandenis plinta po visą pasaulį sukels viso pasaulio žlugimą, sakė Rusijos gamtos apsaugos draugijos Centrinės tarybos narys Timūras Usmanovas, praneša RIA Novosti.

Anksčiau "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas numatė aplinkos krizę, kurios pasekmės viršys koronaviruso pandemijos žalą. Jis prognozavo, kad per ateinančius kelis dešimtmečius planeta susidurs su pasauline krize, kurią sukels klimato pokyčiai.

"Taip, iš esmės sutinku su tuo, ką sako Bilas Geitsas apie aplinkos krizę. Ledo tirpimas ir dėl jo kilęs globalinis atšilimas lemia, kad visame pasaulyje, skirtinguose geografiniuose taškuose, klimatas keičiasi: kai kur gausu kritulių, o kai kur priešingai — sausra. Dėl to derlius nyksta, ir dėl to gali kilti problemų su maistu", — sakė jis.

Tačiau jis pažymėjo, kad tai tik dalis problemos.

"Antra, visame pasaulyje yra laidojama labai daug radioaktyviųjų, cheminių ir žmonių ūkinės veiklos atliekų. Ir jei visa tai bus užtvindyta — ir tai atsitiks — tada iš grunto nuodingos medžiagos pateks į vandenis — upes, ežerus, jūras ir žlugs visas pasaulis", — aiškino ekologas.

Anot jo, apie šią problemą reikėjo galvoti mažiausiai prieš 20 metų.

"Dabar, manau, turime sukurti probleminių pasaulio vietų žemėlapį ir ant jo nurodyti, kur yra laidojimo vietos. Be to, Rusijoje reikia sukurti tarptautinį centrą kovai su visuotiniu atšilimu. Esu įsitikinęs, kad mūsų intelekto potencialo pakaks ieškant sprendimų šioms globalioms problemoms spręsti", — tikina ekologas.

Tegai:
žala aplinkai, Žemė, koronavirusas, Bilas Geitsas
Dar šia tema
"Grinda" pristatė naujas priemones efektyvesnei Neries ekologinei priežiūrai
Lietuvoje įsigaliojo išimtys dėl kaukių dėvėjimo žmonėms su negalia
Automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas

(atnaujinta 10:34 2020.08.08)
Lietuvos policijos duomenimis, nuostolis sudarė 10 tūkstančių eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariama, kad tai galėjo būti padegimas, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį iš penktadienio į šeštadienį apie 00:38 uostamiestyje, Varpų gatvėje, automobilyje "VW Passat" kilo gaisras, kurio metu automobilis sudegė. 

Policijos duomenimis, nuostolis — 10 000 eurų.

Įtariamas padegimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tegai:
padegimas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
Lietuvos policija per dieną sugavo kelias dešimtis neblaivių vairuotojų
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą