Greitas maistas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai įvardijo sudedamąsias maisto dalis, kurios skatina apetitą

35
(atnaujinta 15:23 2019.11.09)
Ne paslaptis, jog maisto gamintojai į savo produktus prideda ingredientų, kurie pagerina jų skonį

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Mokslininkai ištyrė dirbtinai skonį gerinančių produktų savybes ir išsiaiškino, kodėl jie sukelia priklausomybę. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale "Obesity".

Ne paslaptis, kad maisto gamintojai į savo produktus prideda ypatingų ingredientų, kurie pagerina jų skonį. Įmonės išleidžia milžiniškas pinigų sumas receptams, kurie sukelia priklausomybę žmonėms ir skatina žmones valgyti daugiau nei reikia, kad tiesiog numalšintų alkį.

Tokių ingredientų veikimas pagrįstas neuroninės "atlygio" sistemos suaktyvinimu smegenyse, taip pat signalų apie maisto pakankamumą slopinimu. Dėl to žmonės, mėgaudamiesi tokiu maistu, su džiaugsmu valgo jį dažnai ir daug, darydami žalą savo sveikatai.

Kanzaso universiteto (JAV) mokslininkai pasiūlė atskirti produktus su dirbtinai patobulintu skoniu į atskirą grupę.

"Maisto kompanijos turi labai gerai išvystytas šių rūšių maisto produktų formules, kad jos būtų skanios ir žymiai padidintų jų vartojimą, — pranešime spaudai teigė Tera Fazino, vadovaujanti tyrimo autorė, psichologijos docentė ir priklausomybių tyrimų ir gydymo centro vadovė. Kanzaso universitete. — Tačiau jei nėra standartinio apibrėžimo, mes negalime palyginti tyrimų rezultatų tokiose kategorijose kaip "saldumynai" ar "greitas maistas". Reikia visuotinio apibrėžimo, kuris yra būdingas visam šiam maistui".

Mokslininkų teigimu, į šią grupę reikėtų įtraukti produktus, kurie buvo apdoroti specialiu riebalų, angliavandenių, cukraus ir natrio deriniu. Norėdami tiksliau nustatyti tokių produktų sudėties parametrus, tyrėjai į programą įtraukė duomenis apie 7757 produktus iš JAV Žemės ūkio departamento maisto ir mitybos duomenų bazės (FNDDS).

"Ši programinė įranga pateikia išsamų duomenų rinkinį, kiek kalorijų vienoje porcijoje yra šiame maiste, taip pat, kiek yra riebalų, natrio, cukraus, angliavandenių, ląstelienos ir visų kitų dalykų", — sako Fazino.

Remiantis skaitmeninio apdorojimo rezultatais, visi produktai, pasižymintys patobulintomis skonio savybėmis, buvo suskirstyti į tris kategorijas su deriniu: riebalai ir natris (pavyzdžiui, dešrainiai ir šoninė); riebalai ir cukrus (pyragai, ledai ir pyragaičiai); angliavandeniai ir natris (krekeriai su druska, traškučiai ir pūsti kukurūzai).

"Mes norėjome identifikuoti produktus, kurių bent dviejų ingredientų kiekis yra panašus, nes tai yra teorinis pagrindas sinergetiniam skonio efektui sukurti", — sakė Fazino.

Autoriai nustatė, kad 62 proc. FNDDS duomenų bazėje esančių maisto produktų atitiko bent vieną iš trijų kategorijų. Daugumoje, 70 proc., buvo daug riebalų ir natrio. Mėsos ir kiaušinių patiekalai, produktai su pienu ir sūrio padažai patenka į šią kategoriją, 25 proc. yra daug riebalų ir cukraus, 16 proc. — angliavandenių ir natrio. Kai kurie produktai buvo suskirstyti į dvi ar tris kategorijas iš karto.

Labiausiai stebina, kad tarp produktų, kuriuos mokslininkai priskyrė prie labai silpno skonio, 49 proc. buvo pažymėti kaip mažai kaloringi arba turintys mažai cukraus, riebalų ir natrio.

35
Tegai:
greitas maistas, mokslininkai
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kur ir kada atsirado pirmieji šiuolaikiniai žmonės
Mokslininkai nustatė potraukio alkoholiui priežastį
Mokslininkai įvardijo produktą, kuris padės išvengti širdies ligų
Arktis, archyvinė nuotrauka

"Mes pralaimėjome": amerikiečiai įvertino susidūrimo Arktyje perspektyvas

(atnaujinta 09:51 2021.05.11)
Pasak JAV Valstybės departamento pareigūno, Vašingtonas yra susirūpinęs dėl didėjančios Kinijos įtakos šioje Žemės dalyje, o Arkties saugumo instituto įkūrėjas Nickas Solheimas pabrėžė, kad JAV reikia ledlaužių

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Fox News" skaitytojai įvertino JAV perspektyvas Arktyje.

Televizijos kanalas paskelbė straipsnį apie Arkties regiono padėtį. Taigi, pasak JAV Valstybės departamento pareigūno, Vašingtonas yra susirūpinęs dėl didėjančios Kinijos įtakos šioje Žemės dalyje, o Arkties saugumo instituto įkūrėjas Nickas Solheimas pabrėžė, kad JAV reikia ledlaužių.

Straipsnis sukėlė karštų medžiagos skaitytojų diskusijų.

"Gana jau! Mes jau pralaimėjome. Kinijos ir Rusijos tautos turi valios ir ryžto daryti tai, ką reikia padaryti. <...> Kinija ir Rusija mato galimybes dabar, kai Baltieji rūmai turi silpną lyderį, ir jie pasinaudos tuo", — sakė skaitytojas Hmmmandas.

"Vyriausybė išleis milijardą dolerių ledlaužio statybai. Į šią sumą įeina ir šimtas milijonų dolerių, kurie bus išleisti įvairovės mokymo centro statybai, kur jūreiviams bus mokoma tokių disciplinų kaip ledynų tirpimas šiltėjantis klimatas, iššūkiai transseksualiems žmonėms Arkties regione ir kursas apie sisteminį rasizmą Šiaurės ašigalyje", — sarkastiškai parašė vartotojas Greyhorse'as 1964736.

Kai kurie vartotojai prisiminė istoriją.

"Per Antrąjį pasaulinį karą Amerikai prireikė dviejų mėnesių, kad pastatytų ledlaužį. Šiandien tereikia dvejų metų, kad susitartume dėl jo projekto", — sakė "Either1or300".

Kiti amerikiečiai pasiūlė atkreipti dėmesį į šių dienų savo valstybės problemas.

"Kadangi išleidome trilijonus dolerių programoms, skirtoms skatinti politinį korektiškumą ir suteikti finansinę pagalbą žlungančioms demokratinėms šalims, neturime lėšų nė vienai irklinei valčiai įsigyti", — rašė "Moodymac".

"Kinai sukūrė ilgalaikę viziją, strategiją ir veiksmų planus. Jungtinės Valstijos daugiausia dėmesio skyrė ketvirčio pelnui, kitiems rinkimams ir partijos vidinės kovos planams. Mes visi suprantame, kas laimės šias lenktynes", — priėjo išvados "ForTheObservations".

"Baideno Amerika, kadaise pirmaujanti karinė ir ekonominė galia, dabar labiau panaši į trečiojo pasaulio šalį, kur prasideda nesibaigiančios riaušės, kur auga gatvių nusikalstamumas, kur minios gąsdina teisėjus ir žiuri, kur pažeidžiami infliacijos rodikliai, mokesčių našta ir masinis nedarbas ir pilietines laisves", — apibendrino davidcjones45988.

Tegai:
Arktis, Rusija, JAV
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas