NATO vėliava, archyvinė nuotrauka

NATO karinis lėktuvas ir dronas atliko žvalgybinį skrydį prie Rusijos sienų

71
(atnaujinta 15:12 2019.11.09)
Iš JAV oro bazės Sicilijoje 6 valandą pakilo oro pajėgų strateginis orlaivis. Dronas kirto Rumunijos oro erdvę ir 08:15 val. skrido virš Ukrainos

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Prie Rusijos sienų buvo pastebėtas amerikiečių dronas ir britų karinis lėktuvas, praneša stebėjimo šaltinis "PlaneRadar".

06:00 val. iš JAV "Sigonella" oro bazės Sicilijos saloje pakilo JAV oro pajėgų strateginis orlaivis "UAV RQ-4B-40 Global Hawk" su numeriu 11-2048 ir dronas FORTE10 žvalgybai. Dronas kirto Rumunijos oro erdvę ir 08:15 buvo danguje virš Ukrainos. Jis atliko žvalgybą Donbaso demarkacijos linijoje ir 14:25 kirto Juodosios jūros teritoriją. Po to jis perskrido aplink Krymo pakrantę.

17:25 britų karališkųjų oro pajėgų radioelektroninis žvalgybinis orlaivis "Boeing RC-135W Rivet Joint" su numeriu ZZ666 pakilo iš Mildenholo treniruočių vietos ir pasuko link Kaliningrado srities sienų. Skrydis vyko maždaug aštuonių kilometrų aukštyje, greitis siekė kiek daugiau nei 559 kilometrus per valandą.

Užsienio orlaiviai reguliariai vykdo žvalgybines operacijas netoli Rusijos sienų. Jie dažnai pastebimi Krymo ir Krasnodaro teritorijose, virš Baltijos jūros ir Gynybos ministerijos bazėse Sirijoje.

Pastaruoju metu netoli Rusijos sienų vis dažniau skraido užsienio žvalgybiniai orlaiviai, ypač amerikiečių. Jie pastebimi virš Juodosios jūros, netoli Kaliningrado srities, taip pat netoli Rusijos bazių Sirijoje.

Kaip pažymėjo Rusijos tautų draugystės universiteto Lyginamosios politikos katedros profesorius Jurijus Počta, akivaizdu, kad padidėjo susidomėjimas žvalgybos informacijos rinkimu Rusijoje. Ekspertas atkreipė dėmesį į veiklą iš JAV. Gynybos ministerija taip pat atkreipė dėmesį į amerikiečių žvalgybos veiklą. Tarnyba paragino Vašingtoną atsisakyti tokių operacijų, tačiau Pentagonas į tai nereagavo.

Taip pat, pasak "Rusijos karininkų" prezidiumo pirmininko Sergejaus Lipovo, karinių užduočių požiūriu JAV oro pajėgų operacijos prie Rusijos sienų neturi prasmės. Tokius skrydžius jis pavadino "politika ir propaganda".

71
Tegai:
Rumunija, Ukraina, Rusija, JAV žvalgyba, JAV
Dar šia tema
Buvęs Pentagono žvalgybos pareigūnas nuteistas dešimčiai metų kalėjimo
Ekspertai pakomentavo JAV planus pasitraukti iš Atviro dangaus sutarties
Baltijos šalių ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Europos dieną Baltijos šalių premjerai paragino kurti bendrą Europos ateitį

(atnaujinta 15:48 2021.05.09)
Bendru politikų pareiškimu Europos institucijos taip pat raginamos atsakingai įvertinti žmonių idėjas ir paversti jas konkrečiais veiksmais

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Šiandien, Europos dienos proga Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pirmininkai Kajai Kallas, Krisjanis Karinis ir Ingrida šimonytė  pasirašė bendrą kreipimąsi, kuriame pabrėžė, kad Europai reikia drąsių ir vizionieriškų idėjų bei ryžto jas įgyvendinti. Informaciją patvirtina Vyriausybės spaudos tarnyba.

Jų pareiškimas paskelbtas Europos dienos proga. Jame ministrai pirmininkai pakvietė visus, ypač Baltijos šalių gyventojus, aktyviai dalyvauti kuriant bendrą ateitį.

"Bendrame kreipimesi Estijos, Latvijos ir Lietuvos premjerai paragino visus žmones, o ypač Baltijos šalių piliečius  aktyviai kurti bendrą europiečių ateitį, o Europos Sąjungos institucijas — atsakingai įvertinti žmonių idėjas ir paversti jas konkrečiais veiksmais, taip labiau atsižvelgiant į piliečių poreikius ir viltis, bei užtikrinant klestinčią Europos ateitį", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europos diena Lietuvoje minima nuo 2002 metų. Ji žymi vieningos Europos idėją ir yra politinė šventė. Tradiciškai ji švenčiama gegužės 9 dieną, tą dieną, kai ES įkūrėjai 1950 metais pasiūlė ją sukurti.

Šventė sutampa ir su pergalės Didžiojo Tėvynės kare data. Lietuva ir Vakarų Europa Pergalės prieš fašizmą dieną mini gegužės 8 dieną.

Tegai:
Europos diena, ES, Baltijos šalys
Nemirtingojo pulko akcija, archyvinė nuotrauka

Zelenskio senelio portretas pasirodė "Nemirtingojo pulko" akcijoje Donbase

(atnaujinta 13:23 2021.05.09)
Balandžio pabaigoje Kijevo centre pirmą kartą įvyko žygis SS skyriaus "Galicija" sukūrimo sukakties proga, Ukrainos prezidento kanceliarija pasmerkė neonacių žygį. Po to Ukrainos teisėsaugos institucijos iškėlė baudžiamąją bylą

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Visuomenės veikėja, publicistė ir teisininkė Tatjana Montjan "Nemirtingojo pulko" kolonoje ėjo per Donecko centrą su Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio senelio portretu, praneša RIA Novosti.

"(Semiono) Zelenskio— Ukrainos prezidento senelio (portretas — Sputnik). Tegul nors senelis pasivaikščioti "Nemirtingajame pulke", kol jo anūkas rengia SS Galicijos šabą Kijevo centre", — sakė moteris su portretu.

Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalistai surengė eitynes ​​Kijevo centre, pagerbdami eilines SS Galicijos divizijos sukūrimo metines. Jame dalyvavo apie šimtas žmonių.

SS Galicijos divizija buvo suformuota 1943 metų balandžio 28 dieną ir egzistavo iki kitos vasaros, kai Raudonoji armija ją sumušė netoli Brody miesto Lvovo apylinkėse. Divizijos kariai įvykdė karo nusikaltimus prieš civilius, visų pirma, jie dalyvavo sunaikinant Lenkijos Guta Peniackaja kaimą, kur žuvo daugiau nei 500 žmonių. SS kariuomenė, kuriai priklausė Galicijos divizija, Niurnbergo tribunolo sprendimu buvo paskelbta nusikalstama organizacija.

"Nemirtingojo pulko" akcija nepriklausoma pasiskelbusioje DLR vyksta nuo 2015 metų. Pernai, atsižvelgiant į koronaviruso situaciją, vietoj tradicinės procesijos gegužės 9 dieną Donecke buvo surengtos važiuotynės.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Nemirtingųjų pulkas, Doneckas