Sirijos prezidentas Bašaras Asadas, archyvinė nuotrauka

Sirijos prezidentas kaltina Europą teroristų rėmimu

66
(atnaujinta 15:30 2019.11.09)
Pasak Bašaro al-Asado, konflikto metu iš Sirijos į Turkiją pabėgo keli milijonai žmonių, tarp jų ir ekstremistai

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas interviu televizijos kanalui "RT" apkaltino Europą palaikant teroristus ir pabėgėlių baimę, šią poziciją vadindamas veidmainiavimu, praneša RIA Novosti.

Rusijos karo policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Алаеддин

Jis sakė, kad konflikto metu iš Sirijos į Turkiją pabėgo keli milijonai žmonių, įskaitant ekstremistus. Anot Asado, Europa tuo pat metu bijo Turkijos prezidento Tajipo Erdogano ir reikia, kad jis neleistų šiems pabėgėliams judėti toliau į vakarus.

"Pavojingiausias dalykas Europai — remti terorizmą Sirijoje. Tai pavojingiausia dalis. Tai veidmainystė: kaip galima bijoti tų kelių milijonų, dauguma jų yra neagresyvūs, o tarp jų keli teroristai. Tai kaip jūs tiesiogiai palaikote tuos teroristus?" — pareiškė jis.

Sirijoje nuo 2011 metų tęsėsi ginkluotas konfliktas. Rusija, Iranas, Turkija, kurios yra paliaubų garantai, aktyviai prisidėjo prie padėties sureguliavimo. Per tą laiką Sirijai pavyko beveik visiškai nugalėti teroristus, pradėti politinį susitarimą, grąžinti pabėgėlius ir atkurti karo metu sunaikintą infrastruktūrą. Buvo sudarytas konstitucinis komitetas, į kurį buvo įtraukta opozicija. Pirmasis komiteto posėdis įvyko spalio 30 dieną Ženevoje.

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
66
Tegai:
pabėgėliai, Turkija, Europa, Sirija
Dar šia tema
JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
Švedijos laikraštis pavadino Rusiją "istoriniu Europos priešu"
Žiniasklaida: JAV stato dvi naujas bazes Sirijos naftos regione