Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

NATO pajėgtų užgrobti Kaliningradą per dvi dienas, rašo Kinijos žiniasklaida

124
(atnaujinta 09:06 2019.11.11)
Anot straipsnio autoriaus, Rusija, reaguodama į NATO veiksmus, per penkias dienas smogtų penkioms — aštuonioms Europos sostinėms, o tai automatiškai padidintų konflikto lygį nuo regioninio iki pasaulinio

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Kilus NATO ir Rusijos kariniam konfliktui Baltijos šalyse, aljanso pajėgos per dvi dienas galės užgrobti Kaliningrado sritį, rašoma Kinijos portalo "Eastday.com" paskelbtame straipsnyje.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Olivier Matthys

Anot straipsnio autoriaus, Rusija, reaguodama į tai, per penkias dienas smogs penkioms — aštuonioms Europos sostinėms, o tai automatiškai padidins konflikto lygį nuo regioninio iki pasaulinio.

Anksčiau amerikietiško Džeimstauno fondo vyresnysis mokslo darbuotojas Ričardas Hukeris savo pranešime rašė, kad Rusijos karinė agresija prieš Baltijos šalis "kainuos" jai Kaliningrado sritį.

Taip pat Hukeris neįvardijo konkrečios priežasties, kuri galėtų išprovokuoti konfliktą, ir pateikė teoriją, kad Maskva tariamai turi planų šiam regionui.

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas savo ruožtu Hukerio pranešimą palygino su "bulvarine fantastiką". Gubernatorius pabrėžė, kad "pavargo komentuoti amerikietiškas nesąmones".

Pasak Rusijos Valstybės Dūmos deputato Aleksandro Šerino, šis planas buvo informacinis klausimas tam, kad argumentuoti padidintą Šiaurės Atlanto aljanso gynybos biudžetą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu išreiškė susirūpinimą dėl naujų ginklavimosi varžybų perspektyvos. Ministerija pažymėjo, kad šiais metais NATO šalių išlaidos iš viso sudarė daugiau nei trilijoną dolerių, o tai yra daugiau nei pusė pasaulinių išlaidų šiems tikslams ir daugiau nei 20 kartų viršija Rusijos gynybos biudžetą.

Pastaraisiais metais Rusija pastebi precedento neturintį NATO aktyvumą prie savo vakarinių sienų. NATO plečia savo iniciatyvą ir vadina ją "Rusijos agresijos sutramdymu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų sutelkimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau neignoruos veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

124
Tegai:
santykiai su Rusija, Rusija, NATO
Dar šia tema
Pompėjas pareiškė, kad NATO reikia remti ištekliais
Makronas įvardijo tris Rusijos raidos scenarijus
NATO karinis lėktuvas ir dronas atliko žvalgybinį skrydį prie Rusijos sienų