Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos vicepremjeras patarė Ukrainai "išmokti gyventi" šalia Rusijos

28
(atnaujinta 07:59 2019.11.11)
Anot Kulebos, būtina sukurti santykių su Rusijos Federacija modelį ir tai daryti praktiškai bei racionaliai

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas integracijos į ES klausimais Dmitrijus Kuleba teigė, kad Ukraina turi išmokti gyventi šalia Rusijos, praneša "RIA Novosti".

"Mes esame geografijos įkaitai. Be abejo, mes turime išmokti gyventi su Rusija", — "RIA Novosti" cituoja Kulebą, kalbėjusį "Penktajame kanale".

Jis taip pat pareiškė nematąs "jokių išankstinių sąlygų, kad Rusija pakeistų savo strateginius tikslus Ukrainos atžvilgiu", be to, jo žodžiais, Rusija "kaip valstybė yra Ukrainos priešė".

"Bet mes turime sukurti santykių su jais modelį. Yra trys lygiai: žmonių santykiai, ekonominiai ir politiniai", — pridūrė Kuleba.

Visų pirma, premjero pavaduotojas paragino laikytis pragmatiško ir racionalaus požiūrio į santykius su Rusija, remiantis interesu integruotis į Vakarus. Anot Kulebos, Ukraina turi virsti civilizuota, europietiška šalimi ir tapti ekonomiškai stipria.

Dėl situacijos Donbase pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Ukrainos valdžia anksčiau ne kartą buvo apkaltinusi Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos Federacija vadinama "šalimi agresore".

Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir sako, kad tai yra nepriimtina. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, jog Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Šių metų spalį kontaktinė grupė susitarė dėl "Šteinmejerio formulės". Pagal ją Donbaso teritorijoms turėtų būti suteiktas ypatingas statusas, o regione turėtų būti rengiami rinkimai. Šalys taip pat susitarė įgyvendinti susitarimą ir nuo spalio 7 dienos išvesti pajėgas dviem taškais rytinėje Ukrainoje, tačiau pajėgų išvedimas Zolotojės srityje prasidėjo tik spalio 29 dieną. Petrovskojė panašus procesas turėjo prasidėti lapkričio 4 dieną, tačiau dėl režimo pažeidimo pajėgų patraukti nepavyko.

28
Tegai:
santykiai, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Bundestago parlamentarai paragino apsaugoti "Nord Stream-2" nuo JAV sankcijų
NATO karinis lėktuvas ir dronas atliko žvalgybinį skrydį prie Rusijos sienų