Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Merkel paragino Europą plėtoti naujas ginklavimosi sistemas

30
(atnaujinta 07:49 2019.11.11)
Pasak Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, "konfliktas Ukrainoje ir Krymo aneksija" dar kartą paaštrino gynybos ir bendradarbiavimo temą karinių aljansų rėmuose, ypač NATO

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino Europą plėtoti naujas ginklavimosi sistemas, praneša RIA Novosti.

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Лызлова

"Ateityje kartu plėtosime ginklavimosi sistemas, įskaitant karinių lėktuvų ir tankų projektą. Vokietija ir Prancūzija čia yra vystymosi smailėje", — savo tradiciniame savaitiniame vaizdo įraše, šį kartą skirtame 64-osioms Bundesvero įkūrimo metinėms, sakė kanclerė.

Pasak Merkel, "konfliktas Ukrainoje ir Krymo aneksija" dar kartą paaštrino gynybos ir bendradarbiavimo temą karinių aljansų rėmuose, ypač NATO. Tačiau "NATO narės Europoje ateityje turėtų prisiimti daugiau atsakomybės", įskaitant ir PESCO [Nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas gynybos srityje — Sputnik]. Merkel mano, kad būtina suvienyti "karinį komponentą su užsienio politikos interesais plėtros srityje" ES.

Kanclerė pridūrė, kad Vokietijos saugumą užtikrina Bundesveras, todėl ginkluotosios pajėgos turi gauti vystymuisi reikalingus finansinius išteklius.

30
Tegai:
ginklavimasis, Europa, Angela Merkel
Dar šia tema
NATO pajėgtų užgrobti Kaliningradą per dvi dienas, rašo Kinijos žiniasklaida
Merkel Berlyno sienos griūtį pavadino "laimės akimirka"
Norvegija mano, kad būtina išlaikyti Turkiją NATO