Bundestago pastatas

Bundestage pareikšta apie antirusiškų sankcijų keliamą žalą Vokietijai

34
(atnaujinta 11:27 2019.11.11)
Pasak deputato, antirusiškų sankcijų poveikis smulkiam ir vidutiniam Rytų Vokietijos verslui buvo dar didesnis nei Vakarų Vokietijos įmonėms

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Bundestago deputatas Antonas Frizenas ("Alternatyva Vokietijai") interviu RIA Novosti papasakojo apie vokiečių verslininkus, kurie bankrutavo dėl sankcijų Rusijos Federacijai, anot jo, dėl ribojamųjų priemonių rimtai nukentėjo Rytų Vokietijos ekonomika, ypač su Rusija susijusios įmonės.

Vokietijos Bundestagas spalio 24 dieną apsvarstė ir atmetė frakcijos "Alternatyva Vokietijai" deputatų iniciatyvą, kuri paragino padėti panaikinti Rusijai įvestas ES sankcijas dėl situacijos aplink Krymą ir Ukrainos rytuose.

"Šių sankcijų poveikis smulkiam ir vidutiniam Rytų Vokietijos verslui pasirodė dar didesnis nei Vakarų Vokietijos įmonėms. Aš asmeniškai pažįstu savo apygardoje verslininkus, kurie nukentėjo nuo antirusiškų sankcijų, net iki bankroto. Vien Tiuringijoje 220 firmų užsiima prekyba su Rusija", — papasakojo Frizenas, kuris yra parlamentinės iniciatyvos panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai autorius.

"Rytų Vokietijoje yra politinis konsensusas, ten beveik visos partijos, įskaitant Krikščionių demokratų sąjungą (Vokietijos konservatorių partija, kuriai priklauso Vokietijos kanclerė Angela Merkel — Sputnik) ir socialdemokratus, pasisako už sankcijų Rusijai panaikinimą, išskyrus partiją "Žalieji". Jei rytų balsas bus išgirstas, jei bus labiau nei iki šiol atsižvelgiama į Rytų Vokietijos žemių interesus, tada ir santykių su Rusija klausimu bus galima pasiekti pokyčių", — mano deputatas.

Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas. Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

ES Taryba birželio pabaigoje oficialiai pratęsė šešiems mėnesiams ekonomines sankcijas Rusijos Federacijai iki 2020 metų sausio 31 dienos. Be to, ES pratęsė Krymo sankcijų paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos.

34
Tegai:
sankcijos Rusijai, Vokietija, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (252)
Dar šia tema
Norvegijos politikė pareiškė apie sankcijų Rusijai panaikinimo svarbą
Buvęs Prancūzijos premjeras sankcijas Rusijai pavadino betikslėmis
Buvęs JAV diplomatas paragino JAV pripažinti Krymą Rusijos dalimi
Vokietijos žiniasklaida pranešė apie rublio "grįžimą"