JAV Virdžinijos klasės povandeninis laivas

JAV žiniasklaida įvardijo "blogiausią košmarą" Kinijai ir Rusijai

126
(atnaujinta 16:30 2019.11.11)
Vašingtonas gali parduoti tai, ką daugelis vadina jo tobuliausia ginkluotės platforma, konkrečiai — "Virdžinijos" klasės povandeninius laivus

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Žurnalas "The National Interest" galimą JAV branduolinių povandeninių laivų pardavimų sąjungininkams pradžią pavadino "blogiausiu košmaru" Rusijai ir Kinijai.

Žurnalistas Haris Kazianisas pažymi, kad kelių JAV "Virdžinijos" klasės povandeninių laivų pristatymas Australijai leis JAV ir jų sąjungininkams sustiprinti savo karinę galią Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Tai savo ruožtu padės sustiprinti pasipriešinimą Kinijai Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Nurodoma, kad Kanbera gaus povandeninius laivus, kurie suteiks daugiau galimybių patruliuoti didesnėse erdvėse, nei dabar gali šalyje esantys laivai.

Nepriklausomų tyrimų centro mokslo darbuotojas Saimonas Kovenas nusistatymą, kad Australija neturėtų remtis užsienio parama, laiko klaidingu. Anot jo, šalis jau labai priklauso nuo užsienio ginkluotųjų pajėgų ir užsienio gynybos kompanijų pagalbos.

Ekspertas pakomentavo galimą JAV povandeninių laivų pardavimą sąjungininkams

"Virdžinijos" klasės branduolinių povandeninių laivų pardavimas ar perdavimas Australijai nesuteiks Jungtinėms Valstijoms jokių pranašumų prieš Rusiją ir Kiniją, tačiau gali sutrikdyti galios pusiausvyrą pasaulyje, "RIA Novosti" pareiškė "Rusijos karininkų" ekspertų tarybos narys, pirmojo rango kapitonas Vasilijus Dandykinas.

"Apskritai, Australija nėra atominė valstybė. Jei Indija de facto yra atominė valstybė, Pakistanas, de facto Izraelis, o apskritai Prancūzija, Didžioji Britanija, JAV, Kinija ir Rusija, tada branduolinių povandeninių laivų turėjimas yra labai rimtas dalykas, tai yra galios pusiausvyros pažeidimas. Kažkas, tarkime, tas pats Kataras, taip pat panorės gauti, arba Saudo Arabija. Štai kur yra pavojus. Tai yra visiškai kitokio tipo ginklas", — pasakė Dandykinas.

Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Australija negaus jokių taktinių ar strateginių pranašumų prieš Kiniją ar Rusiją, nes Amerikos branduoliniai povandeniniai laivai ir taip gali bet kuriuo metu budėti Ramiajame vandenyne. Pasikeis tik vėliava, po kuria plauks povandeninis laivas, mano ekspertas.

Be to, jo manymu, Jungtinės Valstijos gali būti pačios suinteresuotos parduoti kai kuriuos savo panaudotus povandeninius laivus, nes dabar vyksta amerikiečių laivyno povandeninių pajėgų perginklavimas.

126
Tegai:
Rusija, Kinija, JAV, povandeninis laivas
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampas pareiškė, kad JAV kuria "neregėtus" naujus ginklus
Kaip raketa "Kalibr" paleista iš Rusijos povandeninio laivo — video
Rusija parodė raketos "Bulava" bandymus povandeniniame laive "Kniaz Vladimir"