Pergalės Vėliava virš Reichstago pastato

Žiniasklaida papasakojo, kaip Hitlerio neapykanta padarė Rusiją supervalstybe

77
(atnaujinta 07:54 2019.11.12)
JAV leidinys pažymi, jog 1939 metais pasaulis buvo daugiapolis ir daugelis valstybių jame varžėsi dėl valdžios, tačiau 1945 metais buvo tik dvi supervalstybės: TSRS ir JAV

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Adolfas Hitleris kliedėjo, siekdamas paversti Rusiją didžiule vokiečių kolonija, tačiau jo veiksmai galų gale baigėsi jo šalies dalies pavaldumu Maskvai ir TSRS pavertimu supervalstybe, rašo "National Interest".

Leidinys pabrėžia, kad 1941 metų birželio 22 dieną keturi milijonai nacių kareivių svajojo pamatyti Kremliaus bokštus, tačiau pradėjo įvykių grandinę, kuri iki šiol apibrėžia šiandieninį pasaulį.

Pažymima, kad prieš nacių užpuolikų invaziją net britų ir amerikiečių ekspertai netikėjo, kad Maskva galės išgyventi nacių blickrygą ("žaibiškąjį karą"), tačiau 1945 metų gegužę būtent Britanija buvo palaužta, Prancūzija buvo nuniokota, o vokiečiai stebėjo, kaip sovietų tankai važiuoja po Berlyno griuvėsius. Būtent Rusija, pabrėžia NI, lyg kruvinas, bet vis tiek nugalėjęs boksininkas, tebestovėjo ant kojų ir tapo supervalstybe.

Tačiau, priduriama straipsnyje, jei nebūtų įvykęs Hitlerio puolimas, Tarybų Sąjunga niekada nevaldytų jo "Europos imperijos". Rumuniją, Vengriją ir Bulgariją, kurios susivienijo su Vokietija "kryžiaus kare prieš bolševizmą", taip pat sutriuškino Raudonoji Armija ir vėliau jose buvo įkurta komunistų valdžia. Lenkija ir Čekoslovakija, išlaisvintos nuo nacių režimo, taip pat įstojo į komunistinį bloką.

Be nacių invazijos, rašo leidinys, šiuolaikinės Rusijos sienos taip pat būtų kitokios. Rytų Prūsija, kurios buvusioje teritorijoje dabar yra Rusijos Kaliningrado sritis, būtų Vokietijos dalis.

Straipsnio pabaigoje autorius primena, kad 1939 metais pasaulis buvo daugiapolis ir daugelis valstybių jame varžėsi dėl valdžios, tačiau 1945 metais buvo tik dvi supervalstybės: TSRS ir JAV, o kiti pretendentai buvo nugalėti, paimti į nelaisvę ar išsekę.

77
Tegai:
Rusija, Adolfas Hitleris, Didysis Tėvynės karas, TSRS
Dar šia tema
Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje
Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
Mokslininkas papasakojo, kodėl Hitleris nesugebėjo sukurti savo atominės bombos
Hitleris asmeniškai nieko nenužudė: kaltė dėl Holokausto bus primesta Baltijos šalims
Rusijos Valstybės Dūma palygino Trampą su Adolfu Hitleriu
Atskleista, kaip buvo padaryta Pergalės Vėliavos virš Reichstago nuotrauka
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai